Najczęstsze błędy popełniane podczas redukcji masy ciała

Marzysz o zgrabnej sylwetce? Kolejny raz nie udało Ci się zgubić zbędnych kilogramów? Sprawdź, czy nie popełniasz podstawowych błędów w walce o szczupłą figurę.

Brak planu

„Brak planu to zaplanowana porażka”- te słowa dotyczą również procesu redukcji masy ciała. Bardzo ważnym czynnikiem jest psychologiczne nastawienie do diety i zmiany nawyków żywieniowych. Pierwszym krokiem niech będzie określenie co chcemy zmienić, jakie mamy możliwości i w jaki sposób osiągniemy zamierzony cel. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, który pomoże w personalizacji planu odżywiania lub skorzystanie z usług cateringu dietetycznego „Dietering”.

Spożywanie nieodpowiedniej ilości przewidzianych kalorii

Zbyt niska podaż energii pochodzącej z żywności skutkuje zmniejszeniem masy mięśniowej oraz znacznym spowolnieniem metabolizmu. Przyczyną braku redukcji może być również przyjmowanie posiłków, chociaż klasyfikowanych jako „zdrowe” to posiadających wysoką zawartość tłuszczu np. orzechy, sery

Przywiązywanie uwagi tylko do masy ciała, którą wskazuje waga

Częstym zjawiskiem dotyczącym szczególnie kobiet jest nagminne kontrolowanie masy ciała. Brak efektów zniechęca do dalszej walki ze zbędnymi kilogramami. Waga nie zawsze będzie wyznacznikiem redukcji. Uwarunkowana jest ona od wielu czynników np. zawartości wody w organizmie. Treningi i aktywność fizyczna wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej oraz rozbudowę masy mięśniowej. Ważne jest zatem dokonywanie pomiarów i obwodów ciała. Efektem redukcji będzie więc możliwość zapięcia wcześniej za ciasnej odzieży. Potwierdzeniem skuteczności diety będzie analiza masy ciała.

Brak aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna wpłynie korzystnie na tempo metabolizmu. Pozwoli również zachować dobrą kondycję oraz będzie wspomagać działanie zastosowanej diety w drodze do wymarzonej sylwetki. Osiągnięty efekt będzie trwalszy i pozwoli wyrzeźbić ciało.

Monotonne posiłki w zbyt długich odstępach czasu

Przyjmowanie nagminnie powtarzających się posiłków potrafi zniweczyć zapał do każdej diety. Dieta powinna być urozmaicona, bazująca na różnorodnych produktach spożywczych, z ograniczeniem tych wysoko przetworzonych. Monotonność prowadzi do zniechęcenia oraz powrotu do dawnych nawyków żywieniowych, których skutkiem są nadprogramowe kilogramy.

Woda

Napojem uniwersalnym jest woda. Nie zawiera kalorii, dostarcza składników mineralnych oraz szybko gasi pragnienie. Zrezygnuj ze słodzonych i gazowanych napojów dostępnych na sklepowych półkach. Zawierają cukier, który nie jest czynnikiem wspomagającym redukcje masy ciała.

Regeneracja i sen

Trening, dieta, aktywność zawodowa, tempo życia sprawia, że czas poświęcany na sen jest coraz krótszy. Spora część czytelników tego artykułu nie pamięta kiedy spali ostatnio 7-8 godzin. Brak snu i stres nie wpływa korzystnie na redukcje masy ciała. Wynika to z wydzielania kortyzolu- hormonu stresu.

Myśl pozytywnie

Każdy może osiągnąć swój cel. Jednym przychodzi to łatwiej, inni natomiast potrzebują nieco więcej czasu. Każdy jednak jeśli zaangażuje się i wykazywał będzie chęć zmiany osiągnie sukces, którym będzie redukcja oraz utrzymanie masy ciała. O tym jak to zrobić w następnym artykule.

Źródło: www.dietering.com 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: