Jak mówić o historiach nie do opowiedzenia?

Sekrety to więcej niż książka. To głos autorki i wszystkich osób, które doświadczyły przemocy seksualnej. Każda strona jest przesiąknięta traumatycznymi przeżyciami i inspirowana niezwykłą odwagą. Przeczytaj i podaruj sobie siłę, by mówić głośno o bólu i leczyć rany.

 

 

Aneta po wielu latach postanawia wreszcie odwiedzić swoją ukochaną babcię. Pakuje walizki i wyjeżdża na wieś, aby odetchnąć od nużącej codzienności. Szybko zadomawia się w ciepłym, wypełnionym zapachem świeżego chleba domu, a długie rozmowy z babcią napełniają ją spokojem oraz poczuciem bliskości.

Z każdym dniem powracają do niej wspomnienia: zarówno te dobre, związane z dziadkami i pięknem otaczającej przyrody, jak i te złe, ukryte głęboko, które rozpaczliwie starała się wyprzeć. Spotkanie z kolegą z dzieciństwa uświadamia Anecie, że to, co wydarzyło się dawno temu, wciąż rzuca cień na jej życie i uniemożliwia nawiązanie głębokich relacji.

Otoczona troską babci, znajduje w sobie siłę, by wrócić myślami do traumatycznych chwil.

Odkrycie prawdy o krzywdzie doznanej od tych, którym najbardziej ufała, stanie się pierwszym krokiem w podróży przez labirynt sekretów…

Pierwsze uderzenie – moje ciało staje się bezwładne. Drugi gong – moje ciało zaczyna się kołysać w rytm nie mojego ciała. Trzeci dzwonek – czuję, jak moje ciało jest szarpane. „Chcę odzyskać moje ciało!” – Słyszała w głowie swój krzyk. Wybiegła z kościoła, otrząsnęła się z tego obrazu, nie pozwalając, by na nowo zburzył jej świat, myślami przylgnęła do pani Hanki i pobiegła do hali na stoisko z naczyniami.

Kupiła pospiesznie pierwszą filiżankę, która jej się spodobała, i wybiegała na chodnik. Już dawno tego nie czuła, dawno nie widziała. Podniosła głowę i znowu poczuła cień nad sobą, usłyszała trzepot skrzydeł. Szybko wyciągnęła słuchawki i włączyła muzykę, najgłośniej jak tylko mogła. Przestała rozglądać się wokół siebie, pobiegła do domu. Weszła, a kiedy zobaczyła zatroskaną panią Hanię, na nowo poczuła, że nie jest sama, i wystarczy, że na to pozwoli, a będzie przytulona i ogarnięta ludzkim światem, codziennością i rzeczywistością.

Poznaj wstrząsającą historię o traumie, poszukiwaniu spokoju i wybaczeniu.

Książka została wydana nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/sekrety-anna-kujawa-p-1951333.html

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: