U chirurga plastycznego: nie tylko piersi

Popularność medycyny estetycznej dynamicznie rośnie. Według Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej i Plastycznej, tylko w minionym roku całkowita liczba zabiegów chirurgicznych i niechirurgicznych wzrosła o 11,2%. Raport ujawnia, że w ciągu ostatnich czterech lat odnotowano skokowy wzrost, sięgający aż 41,3%. To odzwierciedlenie rewolucji w sposobie, w jaki społeczeństwo postrzega piękno i gotowe jest w nie inwestować.

 

 

 

 

 

 

– Długotrwała obserwacja i analiza zarówno statystyk, jak i trendów w medycynie estetycznej to nieodłączny element mojej pracy. Najnowsze wyniki raportu odzwierciedlają zmiany, z jakimi spotykam się na co dzień. Pacjentki są zainteresowane nie tylko zabiegami  z zakresu chirurgii estetycznej, ale przede wszystkim tymi niechirurgicznymi – z roku na rok wzrasta ich świadomość i zainteresowanie procedurami nieinwazyjnymi – komentuje dr n.med. Tadeusz Witwicki – specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej z czterdziestoletnim doświadczeniem.

Najpopularniejsze zabiegi estetyczne na świecie

Liposukcja, będąca najczęstszą procedurą chirurgiczną zarówno w 2021, jak i  2022 roku, odpowiadała za 2,3 miliona zabiegów, odnotowując wzrost o 21,1%. Do najczęściej wybieranych zabiegów w medycynie estetycznej należy także powiększanie piersi, plastyka powiek, plastyka brzucha i lifting piersi, który wyparł z pierwszej piątki plastykę nosa.

Jakie zabiegi niechirurgiczne przodują wśród kobiet na świecie?

Wśród czołowych zabiegów niechirurgicznych na pierwszym miejscu znalazła się toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, peelingi chemiczne oraz niechirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej. Peeling chemiczny pojawił się w czołowej piątce, zastępując tym samym nieinwazyjne napinanie skóry.

Nie tylko powiększanie piersi

Na uwagę zasługuje przede wszystkim zabieg powiększania piersi, który pozostaje najczęściej wybieranym zabiegiem wśród kobiet – tylko w 2022 roku przeprowadzono 2,2 miliona zabiegów, co stanowi wzrost o 29%. Wszystkie zabiegi chirurgiczne związane z piersiami odnotowały znaczący wzrost w stosunku do roku ubiegłego, przekraczając liczbę 4,4 miliona.

– Oprócz zabiegów mających na celu powiększanie piersi, coraz liczniejsza grupa pacjentek decyduje się na naturalnie wyglądające piersi, co wynika ze zwiększonej świadomości – piersi źle dopasowane do figury mogą powodować trwałe uszkodzenia kręgosłupa. Oprócz powiększania i zmniejszania piersi, kobiety decydują się na rekonstrukcję piersi, zmniejszenie i podniesienie otoczki wokół brodawki oraz symetryzację piersi – podsumowuje dr n. med. Tadeusz Witwicki, który jako pierwszy w Polsce zastosował technikę DIEP, czyli rekonstrukcję piersi z płata brzucha, realizowaną bez uszkodzenia mięśnia prostego. Nieprzerwanie od czterech lat powiększanie piersi pozostaje najpopularniejszym zabiegiem wśród kobiet. W ciągu ostatniego roku liczba operacji usunięcia implantów wzrosła o 22,6%, a podniesienia piersi – o 31,4%.

Trendy na rok 2024

Miniony rok pokazał, że naturalny wygląd jest wciąż najbardziej pożądanym, a na znaczeniu zyskują nieinwazyjne zabiegi. Podnosi się istotnie świadomość i poziom edukacji pacjentek.

– Jestem przekonany, że będziemy obserwować coraz większe zainteresowanie zabiegami modelowania sylwetki. Podejrzewam, że liposukcja w kolejnym roku będzie najpopularniejszym zabiegiem wybieranym przez panie. Warto zwrócić uwagę także na zabiegi napinania skóry, aby pobudzić pracę kolagenu w organizmie. W swojej pracy widzę także ogromny wzrost zainteresowania niechirurgicznym odmładzaniem twarzy za pomocą wypełniaczy, neurotoksyn i urządzeń laserowych – przewiduje dr n.med. Tadeusz Witwicki.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: