Joanna Niemiec zaprezentowała swoją kolekcję “Somnium” na Milan Fashion Week

W niedzielę 24 września 2023 r. Joanna Niemiec zaprezentowała swoją kolekcję podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Pokaz z sukniami wieczorowymi couture o nazwie “Somnium”, nawiązującymi do snu i spełniającego się marzenia, cieszył się dużym zainteresowaniem i okazał się sukcesem polskiej projektantki. Włoski Fashion Week to jedno z najważniejszych wydarzeń branży, podczas którego znane domy mody i najwybitniejsi projektanci mogą przedstawić owoce swojej pracy.

 

 

24 września w I Chiostri di San Barnaba polska projektantka Joanna Niemiec pokazała suknie wieczorowe couture swojego autorstwa. Kolekcja “Somnium” to inauguracja tego typu kreacji, ponieważ dotychczas projektantka dała się poznać za przyczyną mody ślubnej.

Szyta ręcznie kolekcja to 10 modeli sukni wieczorowych. Nazwa “Somnium” w wolnym tłumaczeniu nawiązuje do snu, marzenia sennego. To bardzo osobisty akcent spełniającego się marzenia projektantki oraz odwagi, by pokazać swą twórczość szerzej. Sama koncepcja kolekcji wyszła od postaci elfa, nimfy, a wyobrażenie na temat postaci Joanna Niemiec zawarła w delikatności tkanin, mnogości detali, niemal rzeźbieniu w materiałach i pastelowych kolorach. Podstawą są koronki i tiul, który choć trudny, to pozostaje niesamowicie plastyczny.  Wszystko wycinane ręcznie i układane zgodnie z tym, co gra obecnie w duszy projektantki.

Rafael Poschmann / @posh_foto Satisfashion – Milan Fashion Week 2023

– Każdy artysta tworzący z pasją marzy, by jego prace zostały zaprezentowane szerzej, każdy ma swoją artystyczną mekkę, gdzie pragnie pokazać to, co tworzy. Dla mnie od zawsze był to
Mediolan i Paryż. Kiedy to marzenie się spełnia, towarzyszy temu dużo emocji – wielka radość, ekscytacja, ale i stres, jak wielomiesięczna praca zostanie odebrana. Cieszy mnie jednak, że kolekcja “Somnium” spotkała się z ogromnym aplauzem. Po pokazie usłyszałam wiele pięknych słów, jak “styl, opowieść, detal, wykonanie – najwyższy poziom”, które motywują do dalszego działania. To było jak sen, z którego nie chcę się budzić – opowiada projektantka.

Joanna Niemiec to projektantka z zawodu i pasji, którą od zawsze fascynowała ta najbardziej kobieca część garderoby, jaką jest suknia. Eklektyczny styl, umiłowanie detalu, łączenie wzorów, wycinanie koronek – to wszystko sprawiało jej ogromną radość i satysfakcję twórczą. Jak sama mówi, nie lubi komercji, za to uwielbia szycie na miarę i projektowanie pojedynczych wzorów sukni, co pozwala kobiecie odwiedzającej jej atelier poczuć się piękną i wyjątkową.

Rafael Poschmann / @posh_foto Satisfashion – Milan Fashion Week 2023

Ponadto, projektantka stara się nie kierować trendami, a własnym stylem, dlatego każda propozycja jest ponadczasowa. Sezonowość to jedno z kluczowych wyzwań współczesnego świata pełnego nadwyżek produktowych, na jakie wskazuje Joanna i czego unika w swojej działalności. Projektantka wykorzystuje podczas tworzenia praktycznie każdy kawałek tkaniny czy koralik, który został na skrawku, aby stały się częścią nietuzinkowej całości.

***
Joanna Niemiec to projektantka, której atelier mieści się w Krakowie. Dotychczas specjalizowała się w modzie ślubnej. Została wyróżniona przez redakcję Vogue wśród 10 najpiękniejszych sukni ślubnych od polskich projektantów. Kolekcja “Somnium” to inauguracja wieczorowych kreacji, zaprezentowana podczas Tygodnia Mody w Mediolanie we wrześniu 2023 r. Suknie Joanny Niemiec są w 100% jej autorstwa – od projektu aż po zbudowanie całej kreacji, projektantka wszystko robi sama i dba o każdy najmniejszy detal.

Rafael Poschmann / @posh_foto Satisfashion – Milan Fashion Week 2023

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: