„Pomaganie przez ubranie”, czyli jak wesprzeć fundacje charytatywne

Zastanawiasz się, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami po jesiennych porządkach w szafie? Szkoda ci wyrzucać nieznoszoną odzież, ale nie wiesz, komu możesz ją przekazać? Twoje ubrania i obuwie mogą pomóc innym. Ogólnopolska akcja „Pomaganie przez ubranie”, w której bierze udział Fundacja Świętego Mikołaja, ma na celu wsparcie podopiecznych fundacji charytatywnych.

 

 

Zmieniające się jak w kalejdoskopie modowe trendy i stały dostęp do nowych, a przy tym często niedrogich ubrań powoduje, że coraz częściej i chętniej odświeżamy naszą garderobę, wyrzucając te jej elementy, która już nam się znudziły. Co za tym idzie, w koszu często lądują ubrania, które mieliśmy na sobie dosłownie kilka razy. Dzięki akcji pomaganieprzezubranie.pl możemy oddać je za darmo wspierając przy okazji wybrany cel charytatywny.

Oddać można każdą odzież zarówno damską, męską i dziecięcą, o ile tylko jest w dobrym stanie i nadaje się do ponownego użycia. Przekazanie zbędnych rzeczy to nie tylko gest chroniący środowisko naturalne, ale także okazja do spełnienia dobrego uczynku.

„Pomaganie przez ubranie” to ogólnopolska akcja, która ma na celu wsparcie finansowe fundacji. Fundacja Świętego Mikołaja dołączyła do tego wydarzenia.

Jeśli posiadasz niepotrzebne ubrania w dobrym stanie, wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie pomaganieprzezubranie.pl i zamówisz worek, który otrzymasz do swojej skrzynki pocztowej. Po zapakowaniu do niego ubrań, kurier bezpłatnie odbierze od ciebie worek. Udział w akcji jest bardzo prosty i nic nie kosztuje. Za każdy 1 kg przekazanych ubrań, fundacja otrzymuje 2 zł na swoje konto.

– Zdecydowaliśmy się wziąć udział w tej akcji, żeby dać naszym sympatykom i darczyńcom kolejną możliwość wsparcia dzieci, którym pomagamy. Kilogram przekazanych ubrań to 2 złote dla naszej fundacji. 200 złotych wynosi fundowane przez nas miesięczne Stypendium św. Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny, więc każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie. Marzymy o tym, żeby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu sytuacji finansowej nie może rozwijać swoich talentów. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w akcji „Pomaganie przez ubranie” to  marzenie będzie bliższe spełnienia – wyjaśnia Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Wszystkie rzeczy pochodzące ze zbiórek są dokładnie sortowane i sprzedawane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda, Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia. Pozyskane w ten sposób środki zostają przekazane na działania wybranej fundacji charytatywnej.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: