„Ogród o rozwidlających się ścieżkach”. Wystawa autorstwa Ryszarda Kalamarza

17 maja 2024 r. odbędzie się wernisaż wystawy “Ogród o rozwidlających się ścieżkach” autorstwa Ryszarda Kalamarza – od lat zafascynowanego kulisami baletowego i teatralnego świata.

 

 

„Malarz w charakterystyczny dla siebie sposób łączy rzeczywistość, fantazję i elementy czysto abstrakcyjne, tworząc przestrzeń dla własnej opowieści odbiorcy. W jego pracach znajdujemy zarówno rys współczesny, jak i klimat obrazów dawnych mistrzów.”
Dołącz do wydarzenia i daj się porwać w podróż do tych ogrodów stworzonych przez Artystę, do tych malowniczych, zaklętych krain, by poczuć na własnej skórze unikalne emocje w otoczeniu i za sprawą sztuki!

Ryszard Kalamarz – Artysta malarz, uznany polski portrecista. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Z fascynacji światem baletu i teatru w końcu lat 80-tych, tworzy cykl obrazów przedstawiających tancerki. Jego ulubionym motywem są postacie należące do tego właśnie świata. Artysta umiejscawia je najchętniej we wnętrzach przywodzących na myśl tajemnicze kulisy teatru lub baśniowe ogrody, będące tłem dla ludzkiego piękna, a także realnych emocji i namiętności.

Dzieła Ryszarda Kalamarza prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w galeriach w Polsce oraz za granicą. Od początku lat 80-tych, Artysta mieszka i tworzy w Rybniku.

***
Wystawa odbywa się w ramach „Mariażu sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

Wernisaż 17 maja 2024, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Stowarzyszenie Metal Merge

https://www.va-gallery.pl/

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: