O kobietach, które chcą więcej. Magiczny debiut Elizy Dąbrowieckiej i książka „Miło było cię porwać”

Ukryte sensy, trudne emocje, niespełnione nadzieje, a przy tym kobiece życiorysy łaknące miłości, zniechęcone macierzyństwem, zagubione i szukające. „Miło było cię porwać” Elizy Dąbrowieckiej to książka, która natchnionym, poetyckim językiem, mówi o tym, co w życiu niezwykle trudne.

 

 

Czy w czasach, gdy coraz więcej osób samodzielnie wydaje książki, mamy jeszcze szansę na dobrą literaturę? Czy jest jeszcze miejsce na teksty, których język jest nieprzeciętny, a opisy zachwycają poetyckością? I czy można połączyć świat poetyckich, magicznych wyobrażeń z obrazem współczesnej do szpiku kości Warszawy i tematów aktualnych jak nigdy dotąd?

Eliza Dąbrowiecka, debiutantka, autorka książki „Miło było cię porwać” udowadnia, że to możliwe.

W cudowny, niezwykle trafny sposób, łączy język pełen inspiracji, piękna i zachwytu, z historiami kobiet, które codziennie mijamy w drodze do pracy.

W swojej książce autorka porusza kwestie kobiece, pisze m.in. o patriarchacie, dominacji
i wykorzystywaniu kobiet. Odnosi się do współczesnego zagubienia, pytania o sens życia, wiecznego niedosytu, mimo ogólnego dobrostanu.

Powieść Dąbrowieckiej to także ważny głos w dyskusji o macierzyństwie – dla tych, którzy
o macierzyństwie marzą i tych, którzy go żałują, choćby przez doświadczenie depresji poporodowej.

Jak sama autorka przyznaje: – Książka jest dla kobiet i mężczyzn, ale to kobiety uczyniłam głównymi bohaterkami. Jedną z nich jest sama Warszawa.

I to właśnie ona staje się labiryntem, który przemierzają postaci stworzone przez Dąbrowiecką. Warszawa jest tu przedstawiona jako miasto niekiedy przerażające, smutne, niekiedy zaś inspirujące, piękne, tętniące.

Eliza Dąbrowiecka, „Miło było cię porwać”, Warszawa 2022.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: