“Kobiety, które inspirują 2020”. Prezentacja kandydatek, cz. 1

Jacek Walkiewicz mówi, że żeby zapalać innych, trzeba samemu płonąć. Kandydatki, które zgłosiły się do naszego plebiscytu z pewnością płoną i inspirują. Swoją historią udowadniają, że nie są słabą płcią i potrafią przenosić góry! Stanowią motywację dla innych kobiet oraz dają siłę do tego, by odważnie podążać za głosem serca. 

 

 

Po wielkim sukcesie i zainteresowaniu marcowego konkursu “Kobieta z pasją 2020” postanowiliśmy ogłosić jeszcze jeden konkurs, który odkryje niezwykłe kobiety zmieniające świat.

Do konkursu zgłosiło się ponad 30 kobiet. Według nas każda z Pań zasługuje na wygraną, jednak o zwycięstwie zdecydują Czytelnicy portalu w głosowaniu SMS-owym, które rusza 29.04.2020.

Przez 2 dni (od dziś) prezentujemy na naszej stronie kandydatki do tytułu “Kobieta, która inspiruje 2020″.

Przed Wami pierwsze nazwiska:

Marta Sobieszek

Jestem projektantką wnętrz, założycielką studia projektowego s-line studio (12 lat doświadczenia, 600 zrealizowanych kompleksowo projektów.) Matką dwójki nastolatków i 7 latka z patchworkowego związku. Swoim działaniem stałam się dowodem na to, iż rozwód może być początkiem wspaniałego życia ukierunkowanego na rozwój, budowanie kariery, harmonijne rodzicielstwo i wybudowanie świadomego związku. Na to również, że związek nie jest przeszkodą by wspólnie pracować, tworzyć wspaniały alians i być power couple.

W mocno indywidualistycznym świecie kobiet projektantek znalazłam sposób, aby wspólnie tworzyć zespół, uzupełniać się i dbać o inspirującą kulturę organizacji. By oprócz projektów realizować work life balance, by dbać o zdrowie, piękno, miłość do samej siebie, nie zapominając o sporcie i ciągłym wielopłaszczyznowym rozwoju. Wraz z moim partnerem życiowym i wiedzą zdobytą na studiach MBA u dr Mateusza Grzesiaka wprowadziliśmy innowację w branży projektowej: filozofię terapeutycznego wnętrza dopasowanego do charakteru i stylu życia klienta, aby mógł stać się sobą w swoim wnętrzu i w nim wzrastać z szczególnym uwzględnieniem kobiety, jako lustra tego procesu. Celem jest stworzenie wnętrza uszytego na miarę potrzeb, a nie realizacja wysublimowanych i egoistycznych inwencji twórczych projektanta.

Przykładając tu dużą uwagę do budowania relacji rodzinnych i międzyludzkich, wdrażając do wnętrza nowe technologie, tworząc je jako harmonijne i spójne z potrzebami eliminujemy chaos i niepewność. Moje działania i postawa inspirują kobiety do bycia lepszą sobą, do wielowymiarowego wzrastania, do łączenia potencjałów, by rosnąć indywidualnie i wspólnie, bo tylko tak można uzyskać efekt rozwoju wykładniczego i cieszyć się pomnażaniem sukcesu.

Dorota Chilik

Wójt Gminy Miejsce Piastowe. Mama 5 dzieci. To kobieta, która nie tylko inspiruje ale i zaraża ciągłym optymizmem. Jest ciągle uśmiechnięta, gotowa do działania z głową pełna pomysłów.

Dla niej sukces to upór, który nie pozwala jej poddać się w trudnych momentach. Inspiruje swoją ciężką pracą, firmą, działalnością polityczną i charytatywną. Konsekwencja i jasna wizja celu to jej znak rozpoznawczy. Odniosła sukces w różnych dziedzinach – w biznesie, polityce czy współpracy z organizacjami pozarządowymi pomagając im przetrwać. Dokonała wiele przełomowych projektów przecierając szlaki kolejnym kobietom. Dodając im siły do działania, odwagi i determinacji. Jej działania inspirują innych, by odważnie marzyli, uczyli się więcej i byli coraz lepsi.

Aleksandra Ośko

Dyrektor kreatywna Instytut BIO. Uwielbiam, gdy dużo się dzieje. Wtedy dopiero czuję, że żyję i że to życie jest coś warte. I ciągle mam ochotę na więcej. Staram się tą pasją zarażać inne kobiety – dawać im otuchę i pokazywać, że można. Bo przecież jeśli mi się udaje, to im również, prawda? Zaczęłam biegać po 40., chociaż po pierwszym spacerze (!) na bieżni byłam wyczerpana i nie wierzyłam, że kiedykolwiek dam radę przebiec choćby 10 minut najwolniejszym truchtem. Schudłam ponad 20 kilo, pomimo Hashimoto i cukrzycy. Zaczęłam morsować, chociaż zazwyczaj jestem zmarzlakiem i nie myślałabym, że tyle frajdy sprawi mi wejście do przerębla, gdy na dworze jest -6’C. Sprawia!

Jestem wegetarianką. Bo myślę, że to zdrowe i lepsze dla planety. Podróżuję. Kilka lat temu zrobiłam prawo jazdy na motocykl. I żeby nie było – zdawałam 3 razy! Ale byłam zdecydowana i wiedziałam, że będę to powtarzać aż się uda! Żegluję. Bo to przyjemne, a żeglarze to wspaniali ludzie. A ja lubię kiedy wokół jest tyle radości i śmiechu. A ostatnio skończyłam kursy dotyczące zdrowego odżywiania, dietetyki i wsparcia osób z cukrzycą. I napisałam książkę. Pierwszą. Ale nie ostatnią. I to na dokładkę po angielsku – bo jak już sobie życie urozmaicać, to na całego, prawda? A teraz chcę współpracować z kobietami przy tworzeniu Instytutu BIO. Kreować wspólne projekty i stworzyć miejsce, gdzie będziemy się wzajemnie wspierały w zdrowym stylu życia, w osiąganiu swoich celów i byciu najpiękniejszą wersją samych siebie. Bo marzenia są po to, żeby je spełniać!

Renata Kałużna

CEO & Founder @ International Happiness at Work Institute & powermeetings.eu, HR & Happiness at Work Consultant, Chief Happiness Officer i Trener Mentalny

Pomysłodawca i współtwórca Międzynarodowego Instytutu Szczęścia w Pracy. Promotor koncepcji Happiness at Work oraz stanowiska Chief Happiness Officer. Od lat związana z obszarem HR – rekrutacją, oceną pracowników i edukacją. Jako szkoleniowiec i Trener Mentalny pracuje z klientami biznesowymi i indywidualnymi. Autorka licznych artykułów z zakresu employee experience, kariery i personal brandingu. Działa z potrzeby wsparcia ludzi w wyzwalaniu ich potencjału i motywacji do działania. Kobieta biznesu w pełni tego słowa znaczeniu – pełna innowacyjnych, błyskotliwych pomysłów i energii do działania – właściwie nie do zatrzymania.

Od wielu lat prowadzi z sukcesem własną firmę powermeetings.eu organizując wydarzenia branżowe, ciągle rozszerzając działalność na nowe pola – od nieruchomości przez energetykę, przemysł, po górnictwo. Prawie 10 lat na stanowisku Prokurenta i Dyrektora Handlowego w niemieckim koncernie budowlanym wymagało od niej dużego nakładu pracy, profesjonalizmu oraz energii do działania. Jednocześnie pozwoliło rozwinąć skrzydła i przygotować się na wiele różnorodnych wyzwań w dalszej karierze zawodowej.

Inspiruje swoją postawą i podejściem do życia:
– stale się rozwija i inspiruje do rozwoju organizując od lat dziesiątki warsztatów, szkoleń i konferencji
– nigdy się nie poddaje i dąży do celu – działa, poprawia, działa, poprawia … i tak do skutku
– docenia to co ma – z każdym kolejnym zrealizowanym pomysłem docenia zarówno drogę, którą przebyła, doświadczenia po drodze no i oczywiście cieszy się z osiągniętego celu
– jest urodzoną optymistką – zaraża radością i pozytywnym podejściem do życia

Niezwykle kreatywna i czująca puls rynku. Daje swoim klientom dużą wartość dodaną. Perfekcyjna w dowiezieniu tego, do czego się zobowiąże. Inspirują ją: Jenn Lim, Tony Hsieh, Gary Vaynerchuk oraz Audrey Hepburn. Prywatnie żona i matka 2 córek. Dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Maltę, gdzie aktualnie kształcą się jej córki.

Małgorzata Penkala

Z wykształcenia jestem magistrem zarządzania i marketingu. Posiadam również tytuł Master of Business Administration. Od 5 lat łączę prowadzenie firmy Świat Inspiracji z pracą na etacie jako specjalista ds. zamówień publicznych. Jestem pomysłodawczynią i organizatorką cyklu konferencji dla kobiet ECO-KOBIETA, w których do tej pory uczestniczyło ponad 300 kobiet i wystąpiło ponad 30 prelegentek, w tym 2 panów. Za tę konferencję otrzymałam nagrodę portalu Woman-News.pl – Odkrycie Roku 2016 w kategorii Kobiece Konferencje.

Współtworzę również grupę dla rękodzielniczek Kreatywna Emma. Jestem współgospodynią comiesięcznych „Kreatywnych spotkań przy kawie”, w których uczestniczą kobiety, których pasją jest rękodzieło. W 2019 roku napisałam felietony do dwóch książek pod redakcją Ilony Adamskiej zatytułowanych: „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” oraz „Diamenty kobiecego biznesu. Kobiety, które zmieniają świat”. Zostałam też nagrodzona przez Magazyn LAW BUSINESS QUALITY statuetką „Diament kobiecego biznesu 2019” za odwagę w podejmowaniu zawodowych wyzwań oraz wiarygodność marki. 30 maja 2020 r. odbędzie się premiera kolejnego projektu, w który ukaże się mój tekst: “Listy płynące z serca. Kobiety do kobiet”.

Ostatnim moim projektem są I Ogólnopolskie Targi Włóczki, Akcesoriów i Wyrobów z Włóczki Woolfashion 2020. Zawsze chętnie podejmuję się wyzwań, w których mogę wykorzystać swój talent organizatorski oraz wytrwałość i upór w dążeniu do osiągnięcia założonego celu. Czuję się spełniona i szczęśliwa tylko wtedy, gdy wykonuję pracę, która daje kontakt z ludźmi. Moją misją jest inspirowanie kobiet do wychodzenia z domu i do poszukiwania swojej pasji.

Działam również w zespole organizacyjnym Szkoły Liderek – interdyscyplnarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet. Jak mówią uczestniczki robię tam “ciepło domowego ogniska” i dziewczyny czują się mega zaopiekowanie przeze mnie. Chociaż działam “na zapleczu” korzystają one z moich dotychczasowych doświadczeń w zakresie organizacji eventów oraz mojej drogi rozwoju osobistego.

Uwielbiam inspirować kobiety. Cieszy mnie każda nowa znajomość. Cieszy mnie widok pań, które po raz kolejny przyjeżdżają setki kilometrów na organizowane przeze mnie wydarzenie. Uwielbiam obserwować jak kobiety po tych wydarzeniach rosną w górę razem ze mną.

Estera Grabarczyk

Pasja, zaangażowanie i miłość do drugiego człowieka oraz bardzo pozytywne nastawienie do życia Estery Grabarczyk, jej umiejętności otaczania się ludźmi dobrymi, ciekawymi świata i otwartymi, zainicjowały wyjątkowy projekt o wdzięcznej nazwie „Słowiański Jedwab”, w którym podstawowym narzędziem jest len – który dla nas Słowian jest równie ważny jak jedwab dla ludów dalekiego wschodu.

„Słowiański Jedwab” jest zatem projektem wielobarwnym, kreatywnym, nastawionym na ekonomię wdzięczności, łączącym w sobie artystyczny performance z aktywizacją społeczną kobiet. Kobiet, które dzięki udziałowi w kolejnych latach projektów nabierały wiary w drugiego człowieka, wiary we własne siły i możliwości, wiary w lepsze jutro. Z pasji do tworzenia w latach 2014-2019 powstały kolekcje wyjątkowych lnianych kreacji, dopełnionych autorską biżuterią wykonaną w różnych technikach i stylach.

W pierwszych trzech latach – kiedy powstały kolejno trzy kolekcje inspiracją była natura, jej potęga, cykliczność, nieprzewidywalność i piękno:

• w 2014 r. Maki,

• w 2015 r. Pory roku,

• a w 2016 r. Żywioły ziemi.

W kolejnych latach inspiracją kolekcji stał się człowiek i różne jego postawy – zatem w 2017 r. motywem przewodnim był Gothic&rock – czyli ciemna strona ludzkiej natury, a w 2018 r. kolekcja Bal manekinów miała na celu poruszyć nas widzów do zastanowienia się, czy aby nie żyjemy w klatce, czy nie zamykamy się w niej na własne życzenie i czy nie warto z tej klatki się uwolnić? Najnowsza kolekcja Trzy kolory, inspirowana ulicą, wieczorem, wizytą, swoją premierę – będącą prawdziwym wydarzeniem artystycznym, łączącym w sobie elementy choreografii, muzyki, tańca, aktorstwa – dzięki znakomitej współpracy modelek i modeli . Estera Grabarczyk – pomysłodawczyni projektu „Słowiański Jedwab” to kobieta przedsiębiorcza, ciepła, kreatywna, o wielu pasjach i talentach, która nie tylko żyje ale także daje nowe życie innym. Interesuje się modą, sztuką, tworzeniem biżuterii – stosuje przy tym wiele technik i materiałów. Kocha recycling – ze starych nie- 6 potrzebnych, czasami zepsutych rzeczy tworzy wyjątkową biżuterię i w ten sposób nadaje nowe życie martwym przedmiotom.

Poprzez ekonomię wdzięczności, pozytywne nastawienie do życia, gotowość i otwartość na to co przynosi los przyciąga do siebie osoby niezwykłe, z którymi tworzy projekty nie tylko artystyczne, ale przede wszystkim społecznie pożyteczne. Stworzyła 7 autorskich kolekcji lnianych, które nie trafiły do lamusa lecz stały się przyczynkiem do aktywizacji kobiet. Każda z kolekcji to wiele miesięcy pracy nie tylko nad materią, ale i nad ludzką duszą.

„Słowiański Jedwab” to nie zwykły pokaz mody, to coś znacznie więcej. Każda z modelek – nie zawodowych agencyjnych modelek – przeszła długą drogę by zmierzyć się ze samą sobą, by przełamać swoje lęki, ograniczenia, by przygotować się do publicznego wystąpienia i przejść swoistą metamorfozę. Projekt „Słowiański Jedwab” to relacje, wzajemna pomoc, to rozwój, to współpraca wielu wyjątkowych ludzi, a przede wszystkim wsparcie męża Andrzeja Grabarczyka, który całym sercem zaangażowany jest w jego realizację. Grabarczykowie sami tak robią i pokazują innym, że warto głośno wypowiadać swoje potrzeby, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Być może i Ciebie bliskie im motta zainspirują do pełniejszego życia tu i teraz.

Puszczaj chleb po wodzie, a sam do ciebie przypłynie – czyli mów o swoich potrzebach, a nuż ktoś usłyszy i Ci pomoże.

Żyj i daj żyć innym.

Urszula Dąbrowska Czapkiewicz

Prezes Fundacji 3-4-start, od lat działa społecznie i charytatywnie. Zorganizowała wiele akcji, m.in: ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI Z AMBASADORKĄ B. PARIS – O PRZEMOCY, Badamy się razem z Ambasadorami (TOMASZ JACYKÓW I ANNA JAWORSKA), KOBIETY DLA KOBIETY (2 edycje metamorfoz). Wirus wstrzymał III edycję w Warszawie i IV w Katowicach. Cyklicznie organizuje w Krakowie Mikołajki i eventy dla dzieci. Pomaga 51 podopiecznym związanym z fundacją.

Działa całkowicie non profit, pokazując wszystkim, że dobro wraca. Trzeba tylko otworzyć swoje serce! Nagrodzona statuetką LWICA BIZNESU 2029 w plebiscycie magazynu LAW BUSINESS QUALITY.

Taisja Laudy

Strateg Spełnienia / Wizjoner. Twórczyni metodologii GeniusFormula™, która opierając się na Talentach, Wartościach i Marzeniach – Twojej Naturalnej Mocy, prowadzi do odkrycia Twojego powołania i miejsca na ziemi. Międzynarodowy expert rozwiązań Instytutu GALLUPa.

Autorka książki, która porusza serca i niesamowicie inspiruje „Moje Życie z Mr. Good”. Kobieta o wyjątkowym darze przemawiania i przekazywania mądrości Bożej w połączeniu z najlepszym światowym know-how w dziedzinie spełnienia i sukcesu. Stworzona do służenia innym i pomagania im w osiąganiu wewnętrznego spokoju, życiowej radości i długotrwałych osiągnięć we wszystkich dziedzinach życia.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych dzieciaków. Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Założycielka międzynarodowej firmy TLnC Global – Certyfikowanego Coachingu /Consultingu Mocnych Stron Instytutu Gallupa.

Ewa Sidor

Od ponad 10 lat prowadzę z sukcesem własny gabinet kosmetologii komplementarnej Gabriel Salon Urody. W listopadzie 2019 otworzyłam całkiem nowy salon, gdzie oprócz najnowszej technologii i światowych liderów branży goszczę przede wszystkim moich Klientów – cudowne osoby, które przychodzą do mnie na spotkania i pracują ze swoją skórą od ponad 10 lat. Jestem licencjonowanym kosmetologiem, ambasadorką marki Forever. Dwa lata temu uzyskałam międzynarodowy tytuł experta marki Dermalogica – światowego lidera w branży beauty. Do mojego zespołu zapraszam głównie kobiety. To one tworzą ze mną świat zdrowia i urody oraz promują moje idee dalej. Tytuł Kosmetologa Powiatu Gdańskiego oraz Najlepszego Gabinetu i nagrody dla Kobiet Biznesu przyznawane m.in. przez magazyn LAW BUSINESS QUALITY to jedne z moich sukcesów i wyróżnień.

Obecnie studiuję na 2 roku pielęgniarstwo, aby jeszcze lepiej dbać o zdrowie i pielęgnację moich klientów. Organizuję cykliczne spotkania dla kobiet, gdzie edukuję i przekazuję wiedzę dotyczącą zdrowia skóry i miłości do piękna. Aktywuję klientki oraz kobiety, które mnie otaczają do działania poprzez darmowe LIVY na mojej stronię, rozmowy oraz spotkania.

Pierwsze szkolenie na którym gościłam ponad 100 pań odbyło się w 2013 r. Zatrudniam pracowników, szkolę studentów, prowadzę szkolenia online jak również mentoring 1:1 z gabinetami, które chcą usprawnić swoją pracę. Moją pasją jest zdrowie oraz szerzenie piękna – tego wewnętrznego i zewnętrznego. MOJA MISJA? WOLNOŚĆ dla kobiet w pełnej krasie.

Prywatnie jestem mamą 11-letniego Sylwestra, żoną. Uwielbiam podróże oraz sport.

Anna Belda

Należy wierzyć we własne możliwości, starać się być twardą dla problemów, ale miękką dla ludzi, ich uczuć i potrzeb. Kobieta powinna uświadomić sobie, że posiada dodatkowe cechy do prowadzenia osiągania sukcesów. Te cechy to wrażliwość, intuicja, pasja, niezależność, umiejętność współpracy, empatia. Kobieta jest jak kot – odczuwa wibracje. Nawet jak się wydaje, że czegoś nie potrafisz, próbuj! Wypracuj duch zwycięzcy. Mimo załamań, które są nieuniknione. Nie zawsze oczywiście chcieć znaczy móc. Czasami bardzo się chce, ale nie można. Mogą być tego różne powody. Ważna jest niezłomność i to uważam za swoją ogromną zaletę. Został mi bagaż, który dźwigałam po zmaganiu się z chorobą nowotworową męża i jego śmiercią Mąż był moim mentorem, to on stworzył firmę i pozwolił mi realizować moją wizję firmy. Do niego przybywali pacjenci z całej Polski i moja obecna rola to prowadzić klinikę tak, aby dalej przybywali i zdrowi wyjeżdżali. Ważne jest, dla mnie , aby kobieta miała męskie oparcie. Wtedy może czerpać przykład z męskiej potrzeby bycia najważniejszym w hierarchii i realizowaniu celów.

Mężczyźni mówią wprost: „Nie chcę, nie zrobię”. Nie przepraszają i nie tłumaczą się, po prostu działają. Kobiety powinny uczyć się wykorzystywać spryt i swoją empatię, dostrzec cechy w mężczyźnie, które wykorzystają na własną korzyść. Siła charakteru kobiety w życiu i nie wiąże się z tym co jej się przydarzy, ale jak na to zareaguje! Kobiety źle reagują na złą atmosferę współpracy, rzadko są autokratyczne, z trudem przyjmują krytykę. Skupiają się na szczegółach, są wielozadaniowe, mają pasję. Więc zabierz dla siebie od mężczyzny dynamizm i rywalizację. Znajdź swoje miejsce dla inspiracji i motywację. Działaj w tej dziedzinie, którą czujesz. Powie ci to intuicja! Kobiety są odważne, zawsze sobie poradzą, bo nie mają innego wyjścia.

Nie ma nic ważniejszego w pochyleniu się nad marzeniami o fajnym życiu czy własnej firmie jak szacunek dla człowieka i klienta. W mojej branży to pacjent, chory człowiek. To bardzo zobowiązuje. Należy słuchać tego co mówią ludzie, co mówią bardziej doświadczeni w biznesie. Czerpać wiedzę o wszystkich i wszystkim. Wyłapywać niuanse. Intuicja podpowie co jest dobre, a co nie. Kobiety ten dar mają. Kobieta jest naturalnie zainteresowana drugim człowiekiem. Ważne jest dla niej to, że jak klient jest zadowolony, to ona też będzie. Przełoży się to na poczucie własnej wartości, to, że będzie się chciało wstać rano. Dobre samopoczucie to podstawa dobrej pracy i współpracy. Mając komfort emocjonalny można przenosić góry. Kobieta musi być pewna, że kocha to co robi!

Niech to będzie cokolwiek, ale wejść w to i uwierzyć, że się da – to jest podstawa! Wspinać się jak po drabinie, po jednym szczeblu, otaczając się tylko ludźmi z dobrą energią.

“Sukces jest Kobietą”. Sukces jest określany tylko na podstawie własnych warunków i kryteriów, żadnych innych. Czasami sukces to jest to, co dobrego spotka nas następnego dnia. I tak wierząc w siebie, słuchając własnej intuicji, mądrych ludzi – można wspinać się po tej drabinie każdego dnia od celu do celu. Nawet małego. Należy mieć na uwadze, że nasze decyzje mogą spotkać się z krytyką społeczną. Trzeba robić to, w co się wierzy, co wyraża nas samych, nasze emocje oraz wartości, którymi się kierujemy. Kobieta jest sukcesem, a sukces jest kobietą!

Anna Szczudlińska

Od urodzenia poruszam się na wózku. Nie przeszkadza mi to jednak, by na co dzień robić więcej przysiadów niż Ewa Chodakowska. Poprzez swoje działania i historię pokazuję, że niemożliwe nie istnieje. Na swoim fanpage’u na Facebooku “Ku samodzielności” motywuję do ruszenia pupy z kanapy i doceniania tego, jak wiele mają ludzie zdrowi. Skoro ja 6 miesięczny wcześniak jestem dziś spełnioną prawie 30-letnią kobietą, która spełnia marzenia i żyje bez ograniczeń – mimo ograniczeń, to Ty również możesz osiągnąć wszystko, co tylko chcesz.
Kocham życie, czerpię z niego pełnymi garściami.

Halina Bartoszek

W projektowaniu łączy kultury świata. Nazywana jest Różą Podhala, artystka, malarka i projektantka opatentowanych wzorów regionalnych i komercyjnych oraz tekstyliów użytkowych. Szczęśliwa samotna mama trójki dzieci Ilony, Kamila i Ariana. Promuje podhalańską tradycję wzornictwa na całym świecie, poprzez dzieła sztuki, między innymi w Australii, Skandynawii, na Środkowym Wschodzie. Pochodzi z Białego Dunajca, na stałe mieszka w Szwecji.

Stylistka polskich artystów scenicznych, w strojach jej projektu wystąpili m.in Justyna Sieńczyłło w sztuce Wia-gra, koncertował min.Karol Kus – autor wielkiego przeboju „Podaj rękę Ukrainie” oraz lider zespołu Taraka w teledysku Grzegorza Halamy, Jest pierwszą rodowitą góralką, która stworzyła wzór tybetowy w trzy róże, namalowany ręcznie, oraz przeniosła motyw chronionego dziewięćsiła na tekstylia użytkowe.

Nagrodzona tytułem Ambasadorki Kobiet Biznesu 2018 Szwecja, za promowanie przedsiębiorczości i kreatywności wśród kobiet na świecie, a także za osiąganie wybitnych sukcesów w sferze biznesowej. Tworzy, aby ubogacać świat, miejsca i ludzi w polską kulturę pełną piękna i inspiracji oraz po to aby, promować tradycję regionalną i wartości najwyższe. Największym jej osiągnięciem jest sukcesywna realizacja jej cudownego snu z 2010 roku, gdzie została jej uchylona tajemnica drogi do sukcesu, którą ujawni w swojej książce, Ambasadorka Boskich Biznesów oraz publikacja biogramu w Encyklopedii Dziedzictwa Kulturowego Polonii Świata, która rozchodzi się na cały Świat. Cała magia jej sukcesu to po prostu podążanie za głosem serca oraz ufność temu co było jej przekazane przez samego Boga. Artyści to pracownicy niebios i designerzy lepszego świata.

Jest właścicielką marki Halina Rosa Design. Jej ogromny talent, kreatywność i optymizm to klucz do sukcesu i szczęścia. Dzięki nowoczesnym technologiom jej sztuka stała się oryginalnym wzbogaceniem kreacji modowych, dekoracji wnętrz,a także większych obiektów użyteczności publicznej. Szczególnie wspiera kobiety. Uczestniczy w międzynarodowych kongresach, podczas których dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Wymiana doświadczeń, wzajemne inspiracje, dzielenie się wiedzą i wiara, że można osiągać więcej są dziś bardzo ważne. Kobiety chcą się tą siłą podzielić, lub przychodzą, bo jej potrzebują. Takie spotkania pomagają nam przypomnieć sobie, ile mamy pragnień w sercu, które czekają na spełnienie. Wystarczy właściwa forma motywacji i wzajemne wsparcie, aby osiągnąć to, co kiedyś było niemożliwe do zdobycia. Kobiety maja wielką siłę, są wciąż nieodkrytym dziełem pełnym tajemnic, jak płatki kwiatów w Różach, które maluje. Życzy kobietom, aby mogły rozkwitać jak Róże w życiu i biznesie.

Doświadczenie nauczyło ją, jak z porażki przejść dalej do właściwego już kroku i podejmować ważne decyzje. Sukcesy pokazują, że jest na właściwej drodze.
Piękno drugiego Człowieka jaśnieje wtedy, gdy może on wzrastać. Życzy kobietom siły i sukcesu. One są w stanie osiągać więcej, niż czasem ośmielają się marzyć.

Marzy o tym, aby jej piękny kraj jakim jest Polska, przenieść pięknem sztuki w różne zakątki Świata. Jej dziewięciorniki z polskiej tradycji funkcjonują w modzie i biżuterii. Wydanie kolejnych poradników: “Jak Jak malować róże”, “Jak odnawiać meble w stylu skandynawskim”, biografii “Ambasadorka Boskich Biznesów” i “Podróż do Japonii” oraz pokaz mody w Anglii i Dubaju, zaprojektowanie sukni z akcentami regionalnymi na czerwony dywan w Cannes lub Wenecji to jej kolejne wyzwania.

Pierwsze róże namalowała jako 11 letnia dziewczynka. Róża jest w niej do dzisiaj tak jak poczucie, że jest darem Bożym dla w sztuki. Jej historia jest napisana ręką Boga. W sukcesie pomogły jej upór, determinacja i radość życia. Wybiera wartości dopasowane do potrzeb zadania. Natchnienie zawsze jest jak światło i ukazuje, co należy wybrać. Jak powiedział kiedyś Józef Tischner: „Gdyby nie rolnicy, artyści nie mieliby chleba. Gdyby nie artyści, życie rolników byłoby życiem przyziemnych robotów”. Pełny rozwój człowieczeństwa wymaga współpracy jednych i drugich.

Rozwijajcie talenty, bo tyle ich macie…

Katarzyna Lubina

Mam 37 lat jestem żoną i matką dwójki wspaniałych dzieci. Moja historia jest historią jak tysiące innych. Do 18 roku życia mieszkałam w Polsce na Śląsku, za pracą wyjechałam do Niemiec, tam również wyszłam za mąż i urodziłam dzieci. Wszystko miałam a jednak czułam się niespełniona i nie widziałam szansy dla siebie. Weekendowo zaczęłam zaglądać do kieliszka, wino stało się mym przyjacielem z którym nie potrafiłam się już rozstać nawet na jeden dzień. Popadłam w uzależnienie alkoholowe, a że całe życie walczyłam z nadwagą. Byłam Grubą Alkoholiczką, której sama się brzydziłam. Mam cudowne dzieci i nie taką matką chciałam dla nich być. Pewnego pięknego majowego dnia, kiedy dotknęłam swojego moralnego dna powiedziałam do siebie: “STOP. Nie tak miało wyglądać Twoje życie! Nie takie miałaś marzenia i plany!”.

Zebrałam resztki moich sił i zaczęłam WALCZYĆ O SIEBIE. Świadomie wypiłam moje ostatnie piwo, zaczęłam stawiać sobie realne, krótkoterminowe 24-godzinne cele. Zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, zaczęłam więcej się ruszać i tak każdego dnia walczyłam z SOBĄ O SIEBIE. Rezultat jest taki, że schudłam 35 kg w trzeźwości. Po roku mojej walki o siebie zaczęłam również motywować inne kobiety do walki o siebie! Założyłam bloga na Facebooku o nazwie WALCZĘ O SIEBIE_KASIA LUBINA, który właśnie świętował rok swojego istnienia z publicznością prawie 60 tysięcy obserwujących. Motywuję kobiety na całym świecie, każdego dnia prowadząc serię nagrań “Klachy u Kachy”. Organizuję spotkania rozwojowe i motywacyjne dla kobiet. To, co robię jest moją misją i uszczęśliwia mnie każdego dnia na nowo. W tym roku w maju świętuję 2 lata mojej trzeźwości i to jest moim największym sukcesem! Bycie trzeźwą matką dla swoich dzieci i motywacją dla tysięcy Kobiet!

Moje motto: wytrwać #Ynodzisiej, a o jutrze pomyślimy jutro.

Alena Shpak

Rok temu zdecydowałam się całkowicie zmienić swoje życie. Zostawiłam wszystkie obawy i zrobiłam krok do przodu. Przeprowadziłam się z Ukrainy do Polski i założyłam w Warszawie swoją agencję konsultingową ASKO KONSULTING. Jestem kobietą, która wiele przeszła w życiu. Dziękuję Panu Bogu za wszystkie moje doświadczenia, także te trudne, które sprawiły, że dziś mogę powiedzieć, że jestem kobietą silną, niezależną i pewną siebie.

Chciałabym dzielić się swoim doświadczeniem z ludźmi szukającymi swojej ścieżki zawodowej, aby mogły zainspirować się moją historią. Podczas długich rozmów udzielam porad prawnych i biznesowych, zachęcając ludzi, by spróbowali swoich sił w biznesie.

Uważam, że sukces w biznesie może osiągnąć każdy, bez względu na wiek czy płeć. Tym co się liczy, to pragnienie osiągnięcia celu. Potrzebne są oczywiście odpowiednie narzędzia oraz motywacja i właśnie to chcę podawać dalej.

W jednym z moich projektów, nazwanym „Zostań – ucz się w domu”, który powstał przez potrzebę pełnego przejścia szkół na naukę zdalną, pokazuję nauczycielom, jak w prosty sposób mogą zorganizować efektywne zajęcia ze swoimi uczniami on-line oraz że nauka w trudnych czasach może być prosta, a lekcje zdalne tak samo przyjemne i twórcze, jak te w szkole. Staram się pomóc nauczycielom odnaleźć radość w ich pracy i pokazać im, ile satysfakcji może dać realizacja zawodowych celów. Zachęcam także do rozwijania swoich pasji, bo to one nadają naszemu życiu smak.

Niedawno przekazano mi maila od kobiety, którą poznałam w ramach tego projektu. Pewna młoda nauczycielka, która musiała zmierzyć się z wyzwaniem przygotowania materiałów do zdalnego nauczania, napisała o mnie takie słowa: Alena pewnego dnia zadzwoniła, by się zapytać, jak sobie radzę w pracy zdalnej. Znając mnie wiedziała, że będzie to dla mnie duże wyzwanie. Zaproponowała spotkanie i pomoc w nagrywaniu filmów z edukacyjnymi zabawami dla dzieci. Pokazała, jak zrobić to sprawnie i profesjonalnie, a jednocześnie w ciekawy sposób, by było to inspirujące dla innych nauczycieli i przede wszystkim dla dzieci. Alena jest inspiracją dla innych kobiet, bo nawet w trudnym dla wszystkich czasie pokazuje na własnym przykładzie, że nie można się poddawać i że zawsze warto podążać za swoimi marzeniami. Zmotywowała mnie do tego, bym podjęła czekające na mnie wyzwanie. W prosty sposób opowiedziała, jak to zrobić od strony formalnej, a potem przedstawiła krok po kroku wizualizację mojego projektu. Jest osobą, która całą swoją wiedzę przekazuje w sposób prosty i przystępny. A co najważniejsze w pracy z drugim człowiekiem, jest wrażliwa i zawsze z ciepłem podchodzi do każdej napotkanej w życiu zawodowym osoby. Sama nie poddaje się przy realizacji założonych celów i udowodniam innym kobietom, że też mogą spełnić swoje marzenia. A wszystko to robi z uśmiechem na ustach.

Wzruszyłam się, kiedy przeczytałam wiadomość na swój temat. W tym samym czasie dostałam od innej koleżanki, z którą (jesienią ubiegłego roku) połączyły mnie rozmowy o Bogu, link do konkursu i krótką wiadomość «Zgłoś się!». Szczerze mówiąc, nie lubię opowiadać o sobie i chwalić się tym, co robię dla innych. Długo zastanawiałam się nad tym, czy wysłać zgłoszenie, ale dostałam od mojego “WYŻSZEGO INSPIRATORA” wskazówkę, że muszę się zgłosić. Że jest to wyzwanie, które muszę pokonać. Zrobiłam to! Bo jak mówił John Bevere: “Bóg nie pokazuje Ci od razu całej mapy. BÓG POKAZUJE Ci, gdzie masz postawić KOLEJNY KROK”.

Magdalena Senkowska

Stewardessa arabskich linii lotniczych Emirates. Nazywana przez znajomych specjalistką od wywracania życia do góry nogami. Sztukę opuszczania swojej strefy komfortu opanowała przez ostatnie lata do perfekcji inspirując tym samym wiele kobiet do podążania za głosem serca oraz realizacji najskrytszych marzeń. Przed trzydziestką zdążyła wspiąć się po wszystkich szczeblach kariery zawodowej, aby po kilku latach pracy w zawodzie, zejść z korporacyjnej drabiny z hukiem i na własne żądanie.

Zrezygnowała z etatu na kilka miesięcy, aby podróżować po świecie i odkryć samą siebie w magicznych Indiach. Po powrocie do kraju pracowała na stanowisku dyrektora marketingu w jednej z gdańskich firm informatycznych, które wraz z dyplomami i zawodowymi tytułami, zamieniła na toczek stewardessy, czerwoną szminkę oraz mundur. Wyruszyła w pogoni za marzeniami na arabską pustynię, aby zrealizować niespełnione pragnienie o pracy w chmurach. Sprzedała mieszkanie, ubrania oddała potrzebującym, książki bibliotekom i z jedną walizką oraz plecakiem ruszyła w nieznane. Dla wielu kobiet stała się symbolem spełnienia marzeń oraz podążania za swoją intuicją z odwagą w sercu.

O zmierzaniu swoją ścieżką, odkrywaniu miłości do samej siebie, pielęgnowaniu poczucia własnej wartości, odnajdywaniu odwagi, ufaniu intuicji oraz kobiecej mocy i energii opowiadała podczas wielu prelekcji, a także na łamach ogólnopolskich portali oraz magazynów. Aktualnie pracuje nad swoją pierwszą autorską książką, w której pisze o pracy w chmurach, utraconej miłości, nauce kochania samej siebie oraz potężnej sile, którą nosi w sobie każda kobieta.

 

*** JUŻ JUTRO NA NASZEJ STRONIE SYLWETKI KOLEJNYCH KANDYDATEK.

*** Link do głosowanie SMS-owego podamy 29 kwietnia (w godzinach wieczornych). Głosowanie potrwa do 05.05.2020.

Redakcja zachowuje oryginalną pisownię zgłoszeń kandydatek.

 

1 komentarz
  1. Wiele tych pań zasługuje na podziw, uznanie – wiele z nich dokonało czegoś ważnego , niełatwego , inspirują do pomocy , odwagi wytrwałości,; nie wiem czy wybrana przeze mnie osoba stanowi ten diament wśród nich ale z pewnością Magdalena Senkowska pokazała, że nie musimy się zadowalać względnym dobrobytem, ustawieniem zawodowym, poukładanymi relacjami – jeśli gdzieś w głębi czujemy ,potrzebę uwolnienia naszej duszy z przyjętych konwenansów to powinnyśmy mieć odwagę pójść za tym wewnętrznym głosem – to trudna i groźna decyzja – tu nie ma gwarancji, że uda nam się odnaleźć to czego szukamy, że spełnimy swoje marzenia. A stracić możemy wszystko – bo często taka decyzja może ranić innych, nie koniecznie wszyscy zrozumieją i pochwalą taki krok – może nie być już powrotu. Gdy jest nam w życiu źle, gdy musimy pokonać ogromne przeszkody – wtedy taki zryw, zamknięcie za sobą drzwi i nie oglądanie się za siebie nie może obrócić się na gorsze – może nie osiągniemy tego co zaplanowałyśmy, może będzie to tylko mały kroczek a nie siedmiomilowy ale pokonywanie trudności, walka o lepsze życie zawsze budzi uznanie i chęć wsparcia. Magdalena – zostawiła wygodne, komfortowe miejsce w swoim życiu zawodowym i prywatnym by ugasić swój wewnętrzny niepokój, by poczuć się spełniona , by znaleźć odpowiedź na pytanie kiedy i jak mogę być szczęśliwa – i wygląda na to, że ten cel osiągnęła. To w jej przypadku najbardziej ciekawi mnie i co dalej …………….. czy zadowoli ją tzw standardowe życie? czy wróci do kraju, rodziny, przyjaciół już zaspokojona z gotowym scenariuszem na swoje życie.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: