3 sposoby na pozbycie się cellulitu i jędrną skórę

W tym roku lato przyszło już w kwietniu i szybciej niż zwykle przypomniało nam o zbliżających się wakacjach.  Planując majowy weekend lub urlop w bikini już dziś warto pomyśleć o likwidacji cellulitu, poprawie jędrności skóry i zgubieniu kilku centymetrów w udach. Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia w ciągu kilku tygodni wystarczy skorzystać z 3 różnych zabiegów medycyny estetycznej, wykorzystujących masaż drenujący, fale akustyczne i radiowe.

 

Wiosna i lato to najpiękniejsze pory roku. Dodają nam energii, optymizmu i zachęcają do tego by bardziej o siebie zadbać, szczególnie że  zima ma zwyczaj zostawić po sobie pamiątkę w postaci kilku dodatkowych kilogramów.  Takiego niechcianego podarunku można się skutecznie pozbyć jeszcze przed długim majowym weekendem, a już z pewnością przed wakacjami.

– Po zimie kobiety najczęściej przychodzą do gabinetu z problemem cellulitu. Chcą się go szybko pozbyć a przy okazji stracić kilka centymetrów w udach i odzyskać jędrną skórę – mówi Katarzyna Kowalczyk, dyplomowany kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej Estell. Jest cały wachlarz usług medycyny estetycznej, dzięki którym wszystko to jest możliwe w zaledwie kilka tygodni. Jest jeden warunek zabiegi muszą być systematyczne, a ich efekty będą szybsze i trwalsze jeśli w tym czasie będziemy się zdrowo odżywiać, pić dużo wody oraz uprawiać sport – zapewnia Katarzyna Kowalczyk.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest jednym z najpowszechniej występujących defektów kosmetycznych skóry. Jego obecność wiąże się z zaburzeniami w równowadze hormonalnej organizmu i funkcjonowaniu układu krążenia oraz nieprawidłowościami w tkance tłuszczowej i łącznej. Pojawia się on u kobiet w każdym wieku, zarówno tych szczupłych jak i o pełniejszych kształtach, mniej lub bardziej aktywnych, a na walka z nim jest bardzo trudna i wymaga determinacji i stosowania wielu różnorodnych terapii.  Walkę z cellulitem, aby była skuteczna najlepiej zacząć od wizyty konsultacyjnej w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.  – Najpierw przede  wszystkim diagnozujemy czy mamy do czynienia z cellulitem  wodnym, włóknistym czy tłuszczowym. Na tej podstawie podejmujemy decyzję jakie i jak intensywne zabiegi zastosujemy. Najlepsze efekty dają zabieg skojarzone, do których wykorzystujemy masaż drenujący, fale akustyczne i radiowe. Dawki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki  – mówi Katarzyna Kowalczyk.

Sposób 1 – Masaż drenujący

Zabiegi ICOONE to skuteczne narzędzie w walce ze wszystkimi trzema  rodzajami cellulitu – wodnym, włóknistym i tłuszczowym. Jest to energetyczny masaż drenujący, który pozwala błyskawicznie pozbyć się kilku centymetrów a dodatkowo niweluje także sztywność mięśni.  Zabiegi  polegają na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące Multi Mikrostymulację, która działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej czy powodowania urazów.  Jest to najnowsza technologia oparta  na działaniu podciśnienia, ale w przeciwieństwie do starszych urządzeń tego typu, podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry, ani powstawania siniaków.

Zabiegi ICOON zalecane są również  do delikatnych partii ciała takich jak ramiona i okolice brzucha. Pozostałe części ciała w tym uda, pośladki, kolana  będziemy natomiast modelować z wykorzystaniem aparatu Maximus Trilipo, oraz  Cellator Storz Medical– radzi Katarzyna Kowalczyk.

Sposób 2 – Fale radiowe

Maximus Trilipo jest jedynym urządzeniem medycznym  na rynku, które działa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe i mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu działaniu dwóch technologii – trójpolarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni. Jest to  najbardziej kompleksowy system antystarzeniowy dostępny na rynku, który dzięki energii RF powoduje mikrouszkodzenia, co wywołuje naturalny mechanizm gojenia się skóry. Po zabiegu nieuszkodzone obszary działają jak uzdrawiające centra. Podwyższenie metabolizmu tkanki regeneruje kolagen, dzięki czemu skóra przebudowuje się i staje się jędrniejsza.

Sposób 3 – Fale akustyczne

Z kolei mechanizmem działania CELLACTOR Storz Medical są fale akustyczne – dźwiękowe, które charakteryzują się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Akustyczna fala dźwiękowa przyspiesza przepływ płynów w układzie naczyń chłonnych. Wprowadzone do ciała fale rozprzestrzeniają się, stymulując proces drenażu poszczególnych warstw skóry. Intensywność oddziaływania fali akustycznej o wzrastającym ciśnieniu powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz likwidację komórek tłuszczowych, które zanikają w procesie implozji, czyli zapadania się w sobie. Wprowadzenie w tkankę łączną drgań powoduje jej rozluźnienie, a elastyczność tkanki wzrasta.

Wszystkie zabiegi trwają od 40 do 60 minut na jedną partię ciała (np. przód ud) i żeby były skuteczne musza być powtarzane w zalecanych przez specjalistę seriach. Dodatkowo uzupełniamy je mezoterapii, maskami oraz peelingami.  Żeby przyspieszyć efekty a przede wszystkim zachować je na dłużej zalecamy także  zdrową dietę, picie dużej ilości wody oraz aktywność fizyczna, najlepiej taka, która sprawi nam przyjemność – mówi Katarzyna Kowalczyk.

Efekty jakie możemy osiągnąć dzięki zabiegom wykonanym przy użyciu tych trzech najnowszych technologii to przede wszystkim redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa napięcia skóry.

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: