Sposoby na relaks i ochłodę w upalne lato…

Rekordowo wysokie temperatury i palące słońce szczególnie trudno znieść w miastach. Nic dziwnego, że podczas urlopu również szukamy ochłody…

 

 

 

Pogoda w Polsce ostatnio niczym w ciepłych krajach. Temperatura – często wyższa niż w Chorwacji czy Egipcie – daje się we znaki, zwłaszcza w betonozie miast. W tak upalne lato, jak w tym roku, szukamy więc sposobów na złapanie oddechu i ochłodę. Jak to zrobić?

 Po pierwsze woda – musimy pamiętać, by nawadniać organizm. Podczas upałów powinniśmy wypijać nawet 3 litry wody dziennie. Po drugie chronienie się przed słońcem. Dobrze szukać cienia, w którym wysokie temperatury są mniej dokuczliwe. Pamiętajmy też o ochronie skóry – dla przebywających na słońcu kremy z wysokim filtrem są koniecznością. Przetrwać upały pomoże nam również odpowiedni ubiór. Sprawdzają się luźne, przewiewne ubrania z naturalnych materiałów, najlepiej w jasnych kolorach. Po trzecie schłodzenie ciała ulgę przyniesie i tu znów z pomocą przychodzi nam woda. Wybierajmy miejsca, gdzie możemy się oddawać kąpielom. Nie tylko dadzą odpoczynek niwelując odczucie gorąca, ale także zrelaksują. Dodatkową przyjemnością będzie spędzenie czasu w cieniu kojącej zmysły przyrody.

Planując urlop w upalne lato, najlepiej wybrać się za miasto, na łono natury, gdzie można odetchnąć w pięknym otoczeniu świeżej zieleni. Takim miejscem jest kompleks parkowo-hotelowy Manor House SPA**** Pałac Odrowążów*****. Do przyjazdu zachęca 10-hektarowy, zabytkowy park, a w nim ponad 300-letni starodrzew, pomniki przyrody, przypałacowe stawy. W jego rozległym terenie można znaleźć wiele zacienionych miejsc i urokliwych, romantycznych zakątków. Są tu także ścieżki edukacyjne: przyrodnicza, historyczna i rekreacyjna, które idealnie nadają się na relaksujące spacery. To dobre miejsce, by spędzać niespieszny czas na świeżym powietrzu (a to w otoczonych lasami, mazowieckich Chlewiskach jest bardzo czyste), wsłuchiwać się w odgłosy natury (ptaki mieszkające w parku urządzają tu prawdziwe koncerty), odpoczywać w hamakach, leżakach i w cieniu ogrodowych altan (są tu idealne warunki, by odpocząć od upałów). Można tu chodzić boso po trawie, przytulać się do drzew i oddawać  się leśnym kąpielom, które wzmacniają zdrowie i dobry nastrój.

Zadbać o ciało, duszę i umysł można podczas rytuałów zdrowia w Witalnej Wiosce SPA.  W ciepłe dni kąpiele w baliach pod gołym niebem w środku  zjawiskowej przyrody przypałacowego parku to bardzo przyjemne doznanie. Dodatkowo w Chacie Solnej można skorzystać z „kąpieli solnej – 1 seans ma takie same właściwości terapeutyczne, jak 3 dni spędzone nad Morzem Bałtyckim.

 Kompleks ze względu na oddziaływanie pozytywnych energii natury jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności. Samo przebywanie na jego terenie regeneruje organizm i wzmacnia jego siły witalne. Szczególnie polecamy odwiedzenie energetycznego Ogrodu Medytacji z miejscami mocy:

– medytacja w Kamiennym Kręgu Mocy pomaga odnaleźć drogę prowadzącą do życiowej równowagi i harmonii z Wszechświatem,
– istotę Ogrodu Zen określają cztery zasady: harmonia, szacunek, czystość i spokój; to kopia słynnego ogrodu przy świątyni Ryoan-ji koło Kioto,
– spacerując po energetycznej spirali aktywujemy pozytywne energie, oczyszczamy i harmonizujemy cały organizm,
– subtelna energia Piramidy Horusa sprawia, że w jej pobliżu przybywa sił życiowych i wzmacniają się naturalne procesy uzdrawiania organizmu i psychiki,
– idealny do medytacji labiryntu, która jest praktyką uważności, samoobserwacji, doświadczania siebie tu i teraz, jest energetyczny labirynt – to replika najsławniejszego labiryntu w średniowiecznej katedrze w Chartres.

W Manor House SPA – najlepszym holistycznym hotelem SPA w Polsce (SPA = Sanus Per Aquam, czyli zdrowy przez wodę) – ochłodzić można się też oczywiście na basenie. A ten jest szczególny, bo bezchlorowy, bez szkodliwej basenowej chemii, z wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego.  Ma ona naturalną strukturę, zdolność regeneracji i samooczyszczania. Do tego jest krystalicznie czysta, bezzapachowa i delikatna dla skóry. Nie przesusza jej, nie powoduje alergii, ani dyskomfortu dla oczu. Po kąpieli w basenie z ożywioną wodą ma się uczucie przyjemnego odprężenia, a skóra staje się miękka i elastyczna. Basen jest przestronny, z jacuzzi, podwodnymi gejzerami, masującymi leżankami i siedziskami, masażerami karku i kręgosłupa, rwącą rzeką, a przez przeszkloną ścianę można podziać zieleń parku. Można też odpoczywać na zewnętrznym tarasie.

Na chcących zadbać o siebie na głębszym poziomie czekają Gabinety Bioodnowy z autorskim programem odmładzającym Alchemia Zdrowia. Można zakosztować tu klasycznych masaży i zabiegów pielęgnacyjnych oraz energetycznych terapii. W pokojach hotelowych z głębokimi wannami można skorzystać ze zdrowotnych kąpieli żywicznych, głęboko oczyszczających czy ofuro, które mogą być w mleku lub piwie. Mają one nie tylko korzystne dla zdrowia działania, ale też niosą ochłodzenie w upalne dni.

Więcej na: www.manorhouse.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: