SESZELE – luksusowe wycieczki i bajkowe śluby na plaży z biurem CARTER®

Egzotyczne białe plaże, pocztówkowe palmy kokosowe pochylone tuż nad wodą, leniwie wygrzewające się w słońcu kraby i ciepła bryza znad Oceanu Indyjskiego… Biuro podróży CARTER® www.carter.eu specjalizuje się w organizacji wakacji życia i podróży poślubnych na najpiękniejszych wyspach świata, w tym na Seszelach.

 

 

Ten cudowny archipelag składa się z 115 koralowych i wulkanicznych wysp, z czego tylko 33 z nich jest zamieszkanych. Położony jest 1000 km od wschodniego wybrzeża Afryki. Cały archipelag zajmuje spory obszar, bo aż 388 tysięcy km2. Już od lat 50-tych ubiegłego stulecia Seszele stały się popularne wśród zamożnych turystów, głownie z Europy. Największa wyspa na Seszelach z jedynym lotniskiem międzynarodowym archipelagu to Mahé. Stolicą Seszeli jest miasto Victoria – co ciekawe, należy do najmniejszych stolic świata. Jest pełna kolorowych ptaków i pachnących kwiatów, a jej strome zbocza porośnięte są bujną tropikalną roślinnością. W środkowej części wyspy zlokalizowany jest szczyt Morne Seychellois o wysokości 905 m n.p.m. Trzy najbardziej znane i najpiękniejsze plaże, które trzeba odwiedzić na Mahe to Takamaka, Baie Lazare i Anse Soleil.

Kolejna atrakcja warta odwiedzenia na głównej wyspie Mahé to plantacja herbaty i przypraw oraz La Plaine St. André, potocznie zwana Domem Takamaka Bay. Znajdziemy tam popularną zarówno wśród miejscowych jak i turystów destylarnie lokalnego rumu Takamaka. Producent trunku, czyli gorzelnia została założona w 2002 roku. To jedyne miejsce na Seszelach, które zarazem produkuje i eksportuje ten pyszny rum. Endemiczne gatunki roślin, ptaków i żółwi tworzą autentyczną scenerię raju na ziemi. Turkusowa i krystalicznie czysta woda Oceanu Indyjskiego, całoroczna przyjemna temperatura ok. 28 stopni i plaże z białym piaskiem to główny atut aby wybrać Seszele jako kierunek wakacyjny.

Na szczególną uwagę zasługuje wyspa CURIEUSE o powierzchni zaledwie 2 km2 zlokalizowana 2 km na północ od wyspy Praslin.  Wyspa wchodzi w skład Morskiego Parku Narodowego Curieuse, który powstał w 1979 roku. Wyspa jest zamieszkana przez rzadki gatunek żółwia olbrzymiego.

Niewielka wyspa LA DIGUE to kolejna perła w koronie archipelagu Seszeli. Nie znajdziemy tam ruchu samochodowego, dozwolone są jedynie pojazdy elektryczne i rowery. Malownicze i puste plaże to największy atut tej wyspy, najsłynniejsza z nich to rajska plaża Anse Source d’Argent, która często jest fotografowana do reklamowania Seszeli na całym świecie. Na La Digue można dostać się się wyłącznie promem lub jachtem.

Zaledwie 2,5 kilometra od La Digue znajduje się piękna prywatna „wysepka szczęścia”,  mianowicie La Félicité. Słynna sieć hotelowa Six Senses postanowiła wznieść tam kilka lat temu jeden ze swoich najbardziej luksusowych hoteli, mianowicie Six Senses Zil Pasyon. To oaza niewiarygodnego luksusu, dla najbardziej wymagających podróżnych.

 

Najbardziej ekskluzywną opcją zakwaterowania na Seszelach jest prywatna wyspa NORTH ISLAND, gdzie znajdziemy tylko 11 willi, o imponującej powierzchni 450 m2. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych i luksusowych miejsc wakacyjnych na świecie, uczęszczane przez gwiazdy Hollywood, piłkarzy światowej sławy, biznesmenów dużego formatu oraz członków rodzin królewskich.

Wyspy oferują świetną turystyczną infrastrukturę: najwyższej klasy luksusowe hotele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele , wynajem luksusowych willi, jachtów, katamaranów oraz centrum nurkowe. Seszele to idealne miejsce aby powiedzieć sakramentalne „TAK”. Aby wziąć ślub należy być zameldowanym w jednym z miejscowych hoteli na co najmniej 48 godzin przed ceremonią. Jeśli pragniecie aby ślub był kameralny i tylko we dwoje, to nie ma najmniejszego problemu. Podczas ceremonii Waszymi świadkami ceremonii mogą być pracownicy hotelowi. Idealne rozwiązanie szczególnie dla tych z Was, którzy podchodzą do tematu ślubu po raz kolejny.

Seszele to jeden z najdroższych kierunków wakacyjnych, jednakże zdecydowanie wart swej ceny. Nie znajdziemy tam hoteli-molochów ani zaśmieconych plaży.

Zainteresowały Was rajskie wyspy https://carter.eu/typy-podrozy/prywatne-wyspy i wakacje z biurem CARTER®? Nasi dedykowani doradcy czekają na kontakt: travel@carter.eu, tel.: +48 22 392 60 17; +48 502 057 769; +48 500 799 197

Zapraszamy na naszą stronę Internetową: www.carter.eu,

Biuro Podróży CARTER® na Instagramie, Facebooku otraz YouTube:
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.facebook.com/CARTER.LuksusoweWakacje

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: