Pierwsze opalanie – jak się do niego odpowiednio przygotować?

O czym musisz pamiętać przy pierwszych podejściach do kąpieli słonecznych w sezonie? W jaki sposób możesz się przygotować, aby zwiększyć efekty opalania, a także bezpieczeństwo przebywania na słońcu?

 

Jak się przygotować do opalania?

Promienie słoneczne z każdym dniem rozpieszczają nas coraz bardziej, warto zatem zastanowić się, co możesz zrobić, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego opalania w sezonie. Nie jest tajemnicą, że większość z nas ubóstwia kąpiele słoneczne, szczególnie przy początkowych próbach wiosną czy latem warto jednak podchodzić do nich dość ostrożnie. W ten sposób zadbasz o stan swojej skóry i nie narazisz jej na zbytnie osłabienie czy innego rodzaju procesy degeneracyjne. Z pewnością pomogą Ci różnego rodzaju kosmetyki, które znajdziesz w ofercie Avon. Dostępne tu preparaty będą dbały o Twoją cerę i sprawią, że pierwsze opalania będzie nie tylko skuteczne, ale i przyjemne oraz pozbawione jakichkolwiek efektów ubocznych.

Przygotowanie skóry do opalania

Pierwszym etapem przygotowania Twojej cery na działanie promieni słonecznych jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Musisz to zrobić na całym ciele – tzn. we wszystkich miejscach, które będą narażone na oddziaływanie promieni słonecznych. Czemu to tak ważne? Otóż zrogowaciałe płaty ze „starym” naskórkiem będą się nierówno opalać i pozostawić brzydkie plamy. Z tego powodu zalecany jest peeling całego ciała, który możesz profilaktycznie wykonywać nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Z peelingiem ostrożnie należy postępować przy cerze naczynkowej oraz alergicznej.

Kolejny istotny krok to oczywiście nawilżanie – w końcu opalanie w ogromnym stopniu wysusza Twoją cerę. Twoja skóra powinna być mocno nawilżona już przed opalaniem z dwóch powodów. Po pierwsze przesuszona skóra może się nierównomiernie opalać, po drugie natomiast słońce samo w sobie może w jeszcze większym stopniu przesuszyć Twoją skórę i uszkodzić jej płaszcz lipidowy. Aby właściwie nawilżyć skórę, stosuj balsamy, olejki i mleczka. Tego rodzaju produkty znajdziesz oczywiście w ofercie Avon. Musisz przy tym pamiętać, że nawilżenie powinno zachodzić w dwóch etapach – najpierw uzupełniać niedobory w nawilżeniu, a następnie zabezpieczać ubytki w płaszczu hydrolipidowym.

Bardzo ważna w kontekście opalania jest także depilacja. Brak włosków na nogach czy w okolicach bikini zapewni Ci większy komfort na plaży, a do tego ułatwi równomierne opalanie. Nie trzeba też dodawać, że depilacja po opalaniu nierzadko może być bolesna i utrudniona. Ponadto pamiętaj o tym, że jeśli robiłaś depilację laserową, przez pewien czas nie powinnaś wystawiać skóry na ekspozycję słoneczną.

W ten sposób dochodzimy do ostatniego etapu przygotowań, który z pewnością nie jest najmniej ważny – chodzi oczywiście o ochronę przed słońcem. Pamiętaj o tym koniecznie – to, że zamierzasz się opalać, wcale nie znaczy, że nie możesz zabezpieczyć się przed działaniem promieni słonecznych. Do Twojego wyboru są m.in. kremy z filtrami chemicznymi lub mineralnymi, za najlepsze uznaje się jednak preparaty zawierające oba typy filtrów. Przy wyborze kremu z filtrem koniecznie zwróć uwagę na to, aby zabezpieczał on Twoją skórę zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. To bardzo ważne, gdyż niektóre preparaty z niższej półki mogą posiadać w swoim składzie tylko jedną substancję czynną, która chroni przed tylko jednym z wymienionych typów promieniowania.

Krem z filtrem należy nanieść na skórę około kwadransa przed wyjściem na słońce. Posiadaczki jaśniejszej cery powinny również pamiętać, aby wybierać kremy z wyższym filtrem, które gwarantują większe zabezpieczenie podczas kąpieli słonecznych. Ponadto zaleca się, aby przy pierwszym opalaniu nie przebywać na słońcu zbyt długo. Wraz z kolejnymi próbami może ten czas ulegać wydłużeniu, unikaj jednak opalania w czasie najmocniejszego promieniowania, tj. między 12 a 15. To niebywale istotne, gdyż promieniowanie UV przyczynia się do fotostarzenia skóry, ale przede wszystkim rozwoju nowotworu skóry. Dlatego korzystaj z przyjemności kąpieli słonecznej, ale rób to rozważnie i z głową!

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: