Niebezpieczeństwa detoksu: Dlaczego lepiej nie przechodzić na dietę detoksykacyjną

Krótkotrwałe “detoksy oczyszczające” i “diety detoksykacyjne” rzadko przynoszą trwałe efekty i mogą sprawić, że poczujesz się gorzej niż na początku. Detoksykujące kuracje oczyszczające mogą się znacznie różnić.

 

Niektóre promowane rodzaje obejmują: stosowanie ziół i przypraw, picie wody lub innych płynów, stosowanie niektórych suplementów diety, czy spożywanie tylko niektórych pokarmów. Komercyjnie dostępne plany detoksykacji są łatwe do znalezienia w Internecie i często zawierają ogólnikowe stwierdzenia na temat tego, co można dzięki nim osiągnąć. Rzadko jednak wymieniają one konkretnie rodzaje toksyn, które usuwają, lub dokładnie sposób ich działania.Jeżeli szukasz sprawdzonego caterignu to warto odwiedzić serwisy ogłoszeniowe ogloszenia24m.pl

Zazwyczaj nie przedstawiają też żadnych dowodów na to, że ich plan działa. Może to być spowodowane faktem, że badania nad detoksami są ograniczone i w większości przypadków niskiej jakości.

Twój organizm ma wbudowany detoks

Tak naprawdę cztery różne systemy w Twoim organizmie pracują nad pozbyciem się potencjalnie szkodliwych substancji. Należą do nich: nerki, wątroba, płuca oraz okrężnica. Jeśli chcesz wspomóc organizm w detoksie zadbaj o swoje narządy. Spożywaj dietę bogatą w składniki odżywcze, pełną błonnika, warzyw, owoców i chudego białka, rzuć palenie i powstrzymaj się od spożywania alkoholu.

Zdrowy sceptycyzm jest uzasadniony

Dr Erin Stair, konsultantka zdrowotna i autorka książki ” Jedzenie i nastrój”, twierdzi, że większość ludzi nie potrafi zdefiniować, czym jest toksyna, a tym bardziej nie wie, których z nich próbuje się pozbyć ze swojego organizmu. Mimo to, jak twierdzi, wielu z nich przystępuje do kuracji oczyszczających, używając produktów zawierających środki przeczyszczające lub ograniczając kalorie. Warto zaopatrzeć się także w profesjonalne suplementy diety ogloszenia24m.pl/ogloszenie-adipex-sprzedam-tanio-oryginalny-czeski-100-kupie-1023/

Jednak niektórzy z jej pacjentów, którzy doświadczyli początkowej utraty wagi dzięki tym krótkoterminowym rozwiązaniom, zostali zainspirowani do dokonywania zdrowszych wyborów nawet po zakończeniu oczyszczania lub diety detoksykacyjnej. Naukowcy zauważyli, że detoksy i soki mogą prowadzić do początkowej utraty wagi, ale efekt jo-jo jest w tym wypadku bardzo prawdopodobny.

Najlepiej unikać znanych toksyn, takich jak tytoń i alkohol, zachowując jednocześnie zrównoważoną dietę i regularną aktywność fizyczną. Zaleca się także odpowiednią ilość snu i picie wystarczającej ilości wody. W ten sposób wspomożesz własne systemy detoksykacyjne organizmu, zamiast polegać na dietach awaryjnych, które mogą przynieść więcej krótkoterminowych szkód niż trwałych korzyści.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: