HIFU – klejnot medycyny estetycznej. Czym jest zabieg, który podbił serca pacjentów kliniki Time Clinic?

HIFU to w ostatnim czasie jedna z najczęściej wyszukiwanych w internecie fraz z dziedziny beauty. My również postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć i dowiedzieć się więcej o szerokim spektrum działania, jakie oferuje zabieg HIFU. Dlaczego HIFU zyskuje sobie coraz szersze grono fanów? Dowiesz się z tego artykułu.

 

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, co można przetłumaczyć jako zogniskowana fala ultradźwiękowa o wysokiej rozdzielczości.

Mówiąc o HIFU, nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym urządzeniu, Ultraformer III, które w niezwykle efektywny sposób wykorzystuje tę technologię. Klinika Time Clinic na warszawskim Mokotowie korzysta z tego urządzenia od dłuższego czasu, dlatego właśnie w tym miejscu zasięgnęliśmy opinii na jego temat.

Perła Dermatologii Estetycznej

Już w 2016 roku Ultraformer III został doceniony w prestiżowym konkursie, zdobywając tytuł Perły Dermatologii Estetycznej. Dlaczego?

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem tego urządzenia można odmłodzić twarz i ciało o 10-15 lat. Dla wielu osób, zwłaszcza tych, u których procesy starzenia się skóry są już na zaawansowanym poziomie, ma to niebagatelne znaczenie!

Ponadto, zabieg jest całkowicie bezinwazyjny. Lekarz, mając do dyspozycji tak efektywne narzędzie, może przeprowadzić w bezpiecznych warunkach zabieg natychmiastowego liftingu. Po jego zastosowaniu skóra jest wyraźnie odmłodzona. Poprawia się jędrność tkanek oraz napięcie skóry na twarzy i całym ciele.

– Po zabiegu możemy natychmiast wrócić do zwykłej aktywności – tłumaczy nam dr Anna Piwek z kliniki Time Clinic. – Nie potrzebujemy żadnej rekonwalescencji. Jedyne, czego możemy się spodziewać, to lekkie zaczerwienienie w miejscu wykonania zabiegu – dodaje.

Co bardzo cieszy wielu pacjentów, zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg, by efekty były od razu widoczne. Jedynie w przypadku bardzo wiotkiej skóry lekarz może zalecić wykonanie kolejnych zabiegów.

Najnowsza technologia na usługach młodości i piękna

W klinice Time Clinic zabieg HIFU z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer III ma dość szerokie spektrum zastosowań. Jego podstawowa funkcja to, jak już wspomniano, odmłodzenie skóry. Ale nie tylko. Świetnie sprawdzi się również jako zabieg wyszczuplania ciała. Na przykład na brzuchu czy tzw. boczkach doskonale poradzi sobie ze zlikwidowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Podobnie, zastosowany w okolicy kolan, łydek czy ramion, rozprawi się z luźną, wiszącą skórą. W miejscu interwencji ciało będzie wyraźnie ujędrnione i wyszczuplone. Również w przypadku ud czy pośladków – wyszczuplenie, gładkość i jędrność to podstawowe efekty, których możemy oczekiwać po wykonaniu zabiegu na tych częściach ciała.

Wracając do funkcji odmładzających zabiegu HIFU wykonywanego na urządzeniu Ultraformer III, warto wspomnieć, z czego najczęściej korzystają klientki Time Clinic.

Jak się dowiedzieliśmy, szczególnie podobają się im rezultaty uzyskiwane w przypadku zmagań z głębokimi zmarszczkami, opadającą powieką i utratą ładnego owalu twarzy.
– Rzeczywiście, zacierający się owal twarzy i opadająca powieka to widoczne oznaki starzenia się, które bardzo zmieniają twarz. Staje się ona smutna i obwisła – mówi nam dr Piwek z Time Clinic. – Zastosowanie w tym miejscu fali ultradźwiękowej potrafi odmłodzić wygląd o dekadę!

Również w przypadku poziomych zmarszczek na szyi, które bardzo dodają lat, zabieg HIFU gwarantuje natychmiastowy efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry. Podobnie rzecz ma się z dekoltem, który – jeśli jest zaniedbany – drastycznie obnaża wiek w postaci bruzd i wiotkiej skóry.

Dwa warunki do spełnienia

Po tym wyliczeniu zalet i szerokiego pola działania technologii HIFU nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego rodzaju zabiegu.

Jednak aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości, warto skorzystać z najlepszych dostępnych opcji. Jedną z nich jest właśnie skorzystanie z urządzenia Ultraformer III, na którym pracują na przykład lekarze z kliniki medycyny estetycznej Time Clinic. Drugą bardzo istotną sprawą jest upewnienie się, że zabieg wykonuje osoba dokładnie przeszkolona w pracy z tym urządzeniem.

Gdy zadbamy o spełnienie tych warunków, minimalizujemy wszelkie ryzyko niezobaczenia natychmiastowych efektów zabiegu. Potem pozostaje nam już tylko cieszyć się młodszą i zadbaną skórą.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: