Empik otworzył Sklep Marzeń w miasteczku edukacyjnym miniciti

To jedyny taki Empik w Polsce! Na mapie Warszawy pojawił się Sklep Marzeń Empiku – wyjątkowy, bo zakupy mogą w nim realizować tylko najmłodsi klienci w wieku od 6 do 15 lat, i to płacąc specjalną walutą – miniasami. Salon jest częścią miasteczka edukacyjnego miniciti, w którym dzieci uczą się zasad przedsiębiorczości, wcielając się w różne zawodowe role, a za otrzymane wynagrodzenie mogą kupić wymarzone rzeczy właśnie w Empiku.

 

 

 

Kiedyś będę dziennikarzem, policjantką, nauczycielką, lekarką, strażakiem… – każdy z nas jako dziecko snuł marzenia o tym, kim zostanie w przyszłości, nie wiedząc często na czym praca w danym zawodzie tak naprawdę polega. Teraz z pomocą przychodzi unikalny projekt edukacyjno-rozrywkowy!

W miasteczku miniciti dzieci mogą wcielić się w różne „dorosłe” role zawodowe i zdobywać pierwsze doświadczenia ułatwiające im wybór ścieżki zawodowej w przyszłości. Mogą sprawdzić się m.in w takich dziedzinach jak: bankowość, media, medycyna, bezpieczeństwo, motoryzacja, nowe technologie, sport, projektowanie czy sztuka. Dzieci odwiedzające miniciti poznają również obieg pieniądza w gospodarce, uczą się podejmowania decyzji, pracy w zespole oraz zarządzania swoimi finansami i oszczędzania. Za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie w formie miniasów, które mogą odłożyć w banku lub od razu wydać w miasteczkowym Empiku. A znajdą w nim setki produktów, o których marzą, jak np.: gry planszowe, zabawki, pluszaki, puzzle, artykuły papiernicze oraz kreatywne i wiele innych.

Miasteczko edukacyjne miniciti to pierwszy taki projekt non-profit w Polsce. Jego celem jest inspiracja dzieci do rozwoju postaw przedsiębiorczych, obywatelskich oraz kształtowanie niezależności. Uczestnicy projektu w wieku od 6 do 15 lat uczą się przez doświadczanie, zdobywają praktycznie umiejętności i rozwijają kompetencje przyszłości. Miasteczko jest zlokalizowane w Centrum Praskim Koneser. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: miniciti.pl.

Empik jest Partnerem Strategicznym miniciti.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: