W Warszawie będzie można odwiedzić pokój Hailie Monet – najpopularniejszej obecnie bohaterki literackiej

Już w środę 17 maja ruszają Targi Książki Empiku. W ramach wiosennej edycji na fanów literatury Young Adult czekają niezwykłe atrakcje. W samym centrum Warszawy, w Pasażu Wiecha, odtworzony zostanie pokój Hailie Monet – bohaterki najpopularniejszej obecnie serii młodzieżowej „Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak. Natomiast 26 maja będzie można porozmawiać z kolejnymi idolkami młodego pokolenia. Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka oraz Monika Marszałek spotkają się z czytelnikami w wyjątkowej formule.

 

 

Już od dłuższego czasu widoczny jest prawdziwy rozkwit literatury Young Adult – w zestawieniach bestsellerów królują książki o nastoletnich bohaterach. Wzrost zainteresowania literaturą kierowaną do młodzieży potwierdzają również dane Biblioteki Narodowej – odsetek czytelników wśród badanych w wieku 15-18 lat wzrósł w 2022 roku do 72%, czyli o 12 punktów procentowych więcej niż rok wcześniej. Nie od dziś wiadomo, że pod względem zaangażowania nikt nie może równać się z nastoletnimi fanami. Przekonaliśmy się o tym ponownie podczas tegorocznej gali Bestsellerów Empiku 2022, gdy statuetka dla Pisarki Roku, decyzją głosujących internautów, trafiła do Weroniki Anny Marczak.

Pokój Hailie Monet w Warszawie

Empik i wydawnictwo You&YA szykują prawdziwą gratkę dla czytelniczek i czytelników „Rodziny Monet”, która od miesięcy nie opuszcza zestawienia najchętniej kupowanych tytułów. Z okazji premiery wyczekiwanego, trzeciego tomu serii „Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1” fani będą mogli dosłownie wejść do świata Hailie Monet. Pokój głównej bohaterki cyklu stanie w Pasażu Wiecha w Warszawie. Instalacja będzie dostępna dla zwiedzających od środy, 17 maja od godz. 16. O tej porze wystartuje także sesja autografów z udziałem Weroniki Anny Marczak. To niejedyna okazja, aby spotkać autorkę w ramach Targów Książki Empiku – pisarka powróci do pokoju Hailie w sobotę 27 maja o godz. 12. Na miejscu będzie można kupić wszystkie części „Rodziny Monet”. Każdy będzie mógł wejść do pokoju, usiąść przy biurku czy na łóżku swojej ulubionej bohaterki, a także zrobić sobie zdjęcie lub nakręcić filmik we wnętrzu. Ale to nie koniec atrakcji dla młodych czytelniczek i czytelników.

Young Power House – podróż przez świat YA

Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka, Monika Marszałek – to właśnie ich powieści zajmują najwyższe miejsca na listach bestsellerów i to właśnie do nich ustawiają się największe kolejki podczas wydarzeń literackich. W ramach akcji Young Power House 26 maja pisarki opanują specjalnie na tę okazję zaaranżowaną przestrzeń kamienicy w centrum Warszawy. Każda z nich będzie miała tam kawałek swojego świata oddającego wyjątkowość i charakter jej twórczości. Uczestnicy w towarzystwie przewodników będą w niewielkich grupach przemieszczać się po kamienicy, odwiedzając po kolei każdą z autorek i mając szansę spędzić z nią chwilę, zadać nurtujące pytanie, zdobyć autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wydarzenie będzie podzielone na tury, a bilety są już dostępne w Going.

Targi Książki Empiku powracają

Bogaty program Targów Książki Empiku kierowany jest nie tylko do fanów nurtu Young Adult. Tradycyjnie już w wydarzeniu będzie można wziąć udział z dowolnego miejsca – wszystkie spotkania autorskie odbędą się w formule online. O swoich premierowych książkach opowiedzą m.in. Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Marek Krajewski, Justyna Suchecka oraz Toshikazu Kawaguchi. W studiu Empiku po raz pierwszy w roli autora zagości również prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Targi Książki Empiku potrwają od 17 do 30 maja.

Szczegóły na stronie Empik.com/targi-ksiazki.

Partnerami wydarzenia są Orbit i So Coffee.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: