Dieta pudełkowa dla każdego! Kalkulator BMI pomoże Ci ją wybrać!

Wiele osób odpuszcza sobie zagadnienie diety pudełkowej z góry zakładając, że jest ono przeznaczone dla osób odchudzających się. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że odchudzanie owszem, ale istnieje jeszcze więcej powodów dla których powinno się rozważyć taką dietę.

 

 

Dieta pudełkowa – kto się na nią decyduje?

Na początek przyczyna, która znają wszyscy, a mianowicie wspomniane już redukowanie kilogramów. Dieta pudełkowa przy takim założeniu sprawdza się wręcz idealnie, ale pod warunkiem że została stworzona w oparciu o rozmowę z dietetykiem. Tylko wówczas można mieć pewność, że dobrane ilości kalorii będą odpowiednie. Samodzielne bilansowanie diety może bowiem prowadzić do zbyt szybkiej utraty wagi lub zaburzeń żywieniowych. Chcąc tego uniknąć warto odbyć wspomniane spotkanie ze specjalistą. Zazwyczaj firmy zajmujące się cateringiem mają taką opcję w swojej standardowej ofercie.

Następnym powodem wpływającym na wybór diety pudełkowej jest fakt odwrotny do omawianego powyżej. Mianowicie chęć przybrania na wadze. Na taką opcję decydują się w szczególności osoby borykające się z zaburzeniami, a także te, które do tej pory nie miały czasu na przyrządzanie posiłków i ograniczały ten temat do minimum. Ta opcja jest również bardzo dobra dla osób budujących masę mięśniową. Jak wiadomo wymaga to intensywnych treningów, a to z kolei pociąga za sobą potrzebę dostarczania do organizmu odpowiedniej ilości kalorii. Dieta pudełkowa sprawdza się również u osób, które najzwyczajniej nie mają pomysłów jak rozpocząć długofalową przygodę ze zdrowym odżywianiem i tych którym się po prostu nie chce poświęcać czasu na przygotowywanie posiłków. Tak jak wskazują wymienione przykłady okazuje się, że dieta pudełkowa naprawdę jest dla każdego. Jednak jak zrobić, by jej stosowanie było zdrowe i smaczne dl użytkownika?

Kalkulator BMI – dobre rozwiązanie przy planowaniu diety

Kalkulator BMI to bardzo popularne narzędzie, które jest ogólnodostępne za pośrednictwem internetu. Mogą z niego korzystać tak samo kobiety jak i mężczyźni. Nie sprawdzi się ono jednak u pań będących w ciąży, a także dzieci i młodzieży do lat 16-nastu. Dla tych osób stworzone zostały osobne narzędzia np. siatki centylowe uwzględniające ich indywidualne cechy. Używanie kalkulatora BMI jest bardzo proste. Mianowicie należy w znaleziony na stronie np. https://bedietcatering.pl/kalkulator-bmi/ wpisać swoje parametry takie jak waga i wzrost. Zachować jedna należy jedną najważniejsza zasadę. Dane muszą być aktualne, zgodne z prawdą. Każde przekłamanie daje niewiarygodny wynik co wpłynie na ustalenie kaloryczności posiłków. Otrzymane dane, które pojawią się po wykonaniu obliczenia należy sprawdzić w załączonej tabelce, która najczęściej wygląda w ten sposób:

poniżej 16,0 – wygłodzenie,

  • 16,0–17,0 – wychudzenie,
  • 17–18,5 – niedowaga,
  • 18,5–25,0 – wartość prawidłowa,
  • 25,0–30,0 – nadwaga,
  • 30,0–35,0 – I stopień otyłości,
  • 35,0–40,0 – II stopień otyłości,
  • powyżej 40,0 – III stopień otyłości (inaczej: otyłość skrajna)

Można powiedzieć, że jest to bardzo poglądowe przyglądanie się posiadanej wadze. Jednak każde odstępstwo od normy powinno zostać potraktowane poważnie i skonsultowane z dietetykiem bądź lekarzem rodzinnym. Może ono bowiem wskazywać na nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.

Kalkulator BMI, a wybór diety pudełkowej

Kalkulator BMI jest jednym z wyznaczników, który może określić jaki rodzaj diety pudełkowej będzie odpowiedni dla danej osoby. Wygląda to mniej więcej tak, że osoby borykające się z otyłością będą musiały wybrać mniej kaloryczne posiłki lub takie połączone z planem treningowym. Z kolei dla osób, których wynik wskazuje na normę mogą przebierać w rożnego rodzaju opcjach. Zaznaczyć tu należy fakt, iż jeśli chce się uzyskać bardziej rozbudowane dane od tych które pokazuje standardowy kalkulator BMI to można skorzystać z opcji rozszerzonej. Zawarte są w niej między innymi pytania o płeć, wiek i rodzaj uprawianej aktywności fizycznej. Później pozostaje już tylko zamówienie diety pudełkowej.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: