Co zrobić, by mieć idealne wakacje?

Idealne wakacje – niektórzy twierdzą, że nie istnieją, inni mówią, że owszem, są możliwe. Każdy o nich marzy, snuje plany, wyobraża sobie miejsce z kolorowych katalogów, widzi siebie, odpoczywającego, nabierającego dystansu i ładującego akumulatory. Rzeczywistość jednak lubi płatać figle, a to, co miało być idealne, okazuje się CZASEM przykrą niespodzianką.

 

 

 

 

Wyjazd w bliższy lub dalszy świat zawsze jest pewną niewiadomą. Musimy brać pod uwagę fakt, że hotel, do którego się wybieramy i który znany nam jest zazwyczaj tylko z katalogu, po przyjeździe może nas czymś zaskoczyć – nie zawsze przyjemnie. Już na etapie podróży może przytrafić nam się przygoda w postaci zagubionego bagażu. Potem czekać mogą kolejne niespodzianki – za mały pokój, pojedyncze łóżko, zamiast king-size bed, ruchliwa ulica między hotelem a plażą albo basen w remoncie. Te wszystkie nieprzewidziane sytuacje są niezależne od nas.

Czy to nas MUSI wyprowadzić z równowagi? Jak się przygotować do wakacyjnych wyjazdów, by naprawdę odpocząć pomimo wszystko? Jak uniknąć rozczarowań i bólu głowy związanego z nieprzewidzianymi sytuacjami?

POZYTYWNE NASTAWIENIE

Jeśli założymy, że nieprzewidziane wakacyjne zdarzenia po prostu mogą się wydarzyć, o wiele łatwiej będzie nam dobrze na nie zareagować i postarać się o rozwiązanie problemu. – Dobre nastawienie jest kluczowe, ma większe znaczenie niż nam się może wydawać tłumnie – uważa Filip Prokop, ekspert ds. podróżowania, zarządzający hotelem Senator w Starachowicach. – Pesymistom zawsze będzie za gorąco, za głośno, niesmacznie, zbyt tłumnie, zbyt ciasno. Za to optymiści podejdą do zaskakujących sytuacji z humorem, z lekkością i z dystansem. Spytają np. czy kolor tapety w sypialni jest w tym wszystkim najważniejszy?

ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE

Wyjeżdżając na urlop, warto sprawdzić warunki umowy, dokładnie przejrzeć katalog, wykupić ubezpieczenie. Jeśli wyjeżdżamy z biura podróży – zawsze będziemy mieć możliwość skontaktowania się z tour operatorem, a w razie naprawdę przykrych niespodzianek, złożyć skargę. Jadąc w nieznane, warto wyposażyć się we wszystkie ważne dokumenty, zgromadzić kontakty, które mogą się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach, sprawdzić wcześniej warunki, panujące w danym miejscu i zapoznać się z przepisami. Będziemy czuć się pewniej, jeśli przygotujemy się na różne scenariusze.

PILNUJEMY SWOICH RZECZY

Podczas podróży, pilnujmy swoich rzeczy. Paszport, pieniądze, karta kredytowa – to warto mieć zawsze obok siebie. Do walizki podręcznej można spakować ubranie na zmianę oraz małe kosmetyki – gdybyśmy niechcący musieli poczekać na zagubiony bagaż. Główną walizkę warto opisać naszymi danymi i adresem, pod który można ją w razie zagubienia odesłać.

URLOP TO URLOP

Urlop to czas, który możemy wreszcie spędzić razem. Zostawiamy swoje obowiązki i spędzamy ten czas wspólnie, szczególnie po długich tygodniach w ciągu roku, kiedy nie zawsze było to możliwe.

– Zwracajmy więc uwagę na to, czy miejsce, które wybieramy na wypoczynek – sprzyja rodzinnym wakacjom – zauważa Filip Prokop. Rodzinny hotel powinien być tak zorganizowany, by mogli w nim spędzać czas osoby w różnym wieku.

– Strefa wodna powinna być wyposażona koniecznie w wygodne leżaki, na których może odpoczywać mama, patrząc jak dzieciaki pływają. Oferta SPA z relaksacyjnymi masażami dla małych i dużych, a kijki do nordic walking w różnych rozmiarach, dla wszystkich. Polecam np. hotele, które mają system saun ze specjalnymi seansami dla dzieci. Warto też zwrócić uwagę na menu. Śmiem twierdzić, że to dopasowanie do potrzeb różnych osób, ma o wiele większe znaczenie, niż stopień luksusu, jaki oferuje obiekt. Jaki sens ma relaks w nowoczesnej jednoosobowej saunie, jeśli wiemy, że za drzwiami czeka na nas reszta rodziny?

ODPOCZYNEK W RYTMIE SLOW

Wakacje to czas, kiedy powinniśmy robić to, co najbardziej kochamy. Jeśli lubisz spać do 12, dlaczego na urlopie nastawiasz budzik na 6 rano i wyruszasz zwiedzać? Jeszcze gorzej, jeśli zmuszasz do tego całą rodzinę! Polecam konkurs:

– “Kto będzie spał najdłużej” – proponuje właściciel Hotelu Senator w Starachowicach. – W dobrym hotelu atrakcje są dostępne przez całą dobę, dla śpiochów i rannych ptaszków. Jeśli ktoś wie, że może przegapić śniadanie, polecam je zamówić na późniejszą godzinę. Z kolei Ci, co wstają wcześnie, mogą zapisać się na poranną gimnastykę – podpowiada Filip Prokop.

Najlepsze wakacje to niekoniecznie te, za które trzeba słono płacić. Katalogowe zdjęcia mogą nas zmylić. Luksus, wygoda, wysoki standard oczywiście mają znaczenie, bardzo ważne jest jednak, by dobrze się nastawić, wypełnić przysłowiową szklankę wody. Wybierzmy piękne miejsce, koniecznie takie, gdzie będziemy robić to, co kochamy i gdzie będziemy spędzać czas z całą rodziną. Nie zawsze daleko, nie zawsze za granicą – po prostu idealne.

Hotel Senator w Starachowicach, oprócz luksusowych pokoi, atrakcji takich, jak rozbudowane spa, system saun i basenów, oferuje miejsce, gdzie można się świetnie bawić całą rodziną. To nowoczesny hotel wyróżnionych Statuetką Sukces Roku 2015. To przestrzeń przyjazna dla małych i dużych, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji: https://www.h-s.pl

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: