Być mamą! Blaski i cienie ważnej życiowej roli

Z okazji wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Matki, w Centrum Kultury Młodych 27 maja 2021 odbył się panel dyskusyjny zorganizowany w ramach Łódzkiej Akademii Kobiecości nt. ‘Być mamą! Blaski i cienie ważnej życiowej roli.’ Partnerem wydarzenia była Biblioteka Miejska w Łodzi.

 

 

O macierzyństwie, jego zaletach, a także wyzwaniach, jakie stoją przed matkami oraz o różnych trudnościach związanych z tą ważną i wymagającą rolą rozmawiały panelistki:

  • Joanna Hetman-Krajewska – radca prawny w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM, specjalistka prawa rodzinnego, autorka książki „Rozwód czy separacja: poradnik praktyczny”;
  • Karolina Nowakowska – aktorka, coach, trenerka zmiany, felietonistka, autorka e-booka „Jak zmienić swoje życie?”;
  • Monika Kamieńska – dyrektor Bałuckiego Ośrodka Kultury, współautorka książki „Jak nie teraz to kiedy”, trenerka, publicystka.

Spotkanie otworzył dyrektor Centrum Kultury Młodych Artur Gierula. Dyskusję prowadziła inicjatorka wydarzenia dr Monika Mularska-Kucharek, założycielka Łódzkiej Akademii Kobiecości, mentorka rozwoju, terapeutka.

Podczas godzinnej rozmowy, pełnej nie tylko pozytywnej energii, ale inspirujących i wartościowych wypowiedzi, poruszone zostały istotne kwestie dotyczące godzenia roli matki z rolą żony, partnerki oraz aktywnej zawodowo kobiety.

 Uczestniczki panelu podkreślały jak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy byciem matką a byciem kobietą! Jak powiedziała Karolina Nowakowska, dobrze byłoby, gdyby kobiety pamiętały o sobie, swoich potrzebach i realizowały się, bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Podobnego zdania była Monika Kamieńska, która podzieliła się swoimi prywatnymi doświadczeniami i wnioskami na temat tego, jak ważne jest pamiętanie także o sobie i nie zatracenie się w roli matki. O tym, jakie mogą być tego konsekwencje w ciekawy sposób opowiedziała mec. Joanna Hetman-Krajewska, która w swoim adwokackim życiu wielokrotnie spotyka się z tego typu sytuacjami, które niejednokrotnie są przyczyną rozpadu związku. Dyskusja zakończyła się cennymi i inspirującymi sugestiami panelistek, które popłynęły w stronę kobiet pełniących rolę mamy.

Na zakończenie spotkania M. Mularska-Kucharek przeczytała swój wiersz, który zadedykowała zarówno panelistkom, jak i wszystkim mamom:

 Matkom

Słowa pełne wdzięczności

I wyrazy szczerego uznania

Za życiowe debiuty i za role

Grane bez przygotowania!

 

Niewyrażane podziękowania

I skrywane słowa podziwu,

Za niezliczone godziny trosk,

Za małe i duże gesty miłości. 

 

Stokrotne, serdeczne dzięki,

I dozgonna wdzięczność,

Za najpiękniejszy prezent,

Za dar, którym jest życie.

Panel był transmitowany on-line na Facebooku Centrum Kultury Młodych, a ciekawą i inspirującą dyskusję można obejrzeć pod linkiem https://www.facebook.com/ckmlodz/videos/485642659443101

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: