II FORUM KOBIET zakończone wielkim sukcesem! Wręczono nagrody Marka Osobista Roku 2023

II Forum Kobiet to inicjatywa naukowo-społeczno- biznesowa, która odbyła się 29 listopada w prestiżowym Pałacu Staszica w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane przez Europejski Klub Kobiet Biznesu zebrało ponad sto przedsiębiorczych kobiet z różnych środowisk biznesowych, które podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów, przywództwa i rozwoju osobistego.

 

 

 

4 panele dyskusyjne

Podczas Forum odbyły się cztery panele dyskusyjne. Pierwszy z nich nosił tytuł “Empatyczne przywództwo, czyli o emocjach w biznesie” i skupił się na znaczeniu emocji w kontekście prowadzenia biznesu oraz budowania skutecznych relacji ze współpracownikami i klientami. Prelegentki w dynamicznej dyskusji wymieniały się poglądami dotyczącymi tego, czy szef powinien być empatyczny oraz jak emocje wpływają na procesy decyzyjne, komunikację i kulturę organizacyjną firmy.

Kolejny panel, zatytułowany “Co przeszkadza kobietom osiągnąć sukces zawodowy?” dotyczył czynników ograniczających kobiecy sukces zawodowy. Od stereotypów społecznych po wyzwania związane z równością płci, brakiem równowagi między życiem prywatnym a zawodowym czy też niedostatecznym wsparciem partnera.

Panelistki zastanawiały się, jakie kroki należy podjąć, aby wyeliminować te bariery i wspierać rozwój kobiet w karierze zawodowej.

Trzeci panel to debata na temat zmiany sposobu myślenia o pieniądzach i osiąganiu bogactwa. Temat mentalności pieniędzy w Polsce to wciąż temat tabu, choć dotyka niemalże każdego przedsiębiorcę. Panel “Chcesz być bogata? Zmień sposób myślenia o pieniądzach” zgromadził ekspertów, którzy dzielili się wiedzą na temat zarządzania finansami oraz wpływu naszych przekonań na osiąganie sukcesu finansowego.

Ostatni panel, “Siostrzeństwo w biznesie”, skupiał się na sile współpracy i wsparcia między kobietami. Poruszane były kwestie budowania sieci kontaktów, tworzenia partnerskich relacji biznesowych oraz wzajemnego wspierania się w osiąganiu sukcesu.

Wszystkie panele dyskusyjne miały na celu dostarczenie uczestnikom wartościowej wiedzy i inspiracji, ale także stworzenia platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy kobietami z różnych środowisk.

Wybitni specjaliści i eksperci

Panelistami podczas Forum byli najlepsi specjaliści w kraju z dziedzin takich jak marketing, ekonomia, psychologia, filozofia czy księgowość. Ich wiedza, doświadczenie i autentyczność w prowadzeniu biznesu były niezwykle inspirujące dla wszystkich uczestników.

Na scenie wystąpili: Aleksandra Bartoszewicz-Rudzińska, Marta Machalska, Danuta Małgorzata Równiak, Monika Blezień-Ruszaj, Marlena Drygas, Anita Mikołajczyk, Renata Kądziela, Kamila Banel, Mirosława Kowalkowska i Paulina Marwińska, Małgorzata Wasilewska Mańkowska, Anna Stępień-Kraska, Alina Roszczyńska, Danuta Grabińska-Chłopaś, Karolina Spałek, Dorota Gromada, Agnieszka Potocka, Malwina Ostalczyk i Patrycja Maślankiewicz.

W ostatnim panelu eksperckim zasiedli GOŚCIE SPECJALNI: Edyta Kwiatkowska, Ola Gościniak, Fryderyk Karzełek, Dariusz Duma i Jacek Santorski.
Z przemówieniem pojawił się także Kanclerz Polskiej Akademii Nauk Rafał Wierzchosławski, któremu towarzyszył Kazimierz Grzyb – Dyrektor Biura Majątkowego PAN.
Panel dyskusyjny z udziałem czołowych ekspertów z obszarów liderstwa, biznesu online i finansów był doskonałą okazją do pogłębienia i zrozumienia roli emocji w biznesie oraz wyzwań związanych z osiąganiem sukcesu.
Rozmawiano o wpływie emocji na podejmowanie decyzji biznesowych oraz o tym, jak nawyki finansowe mogą pomóc w osiągnięciu bogactwa, a także jak kobiety mogą pokonywać szklany sufit, by osiągać sukces zawodowy.
Panele poprowadziła Ilona Adamska – pomysłodawczyni Forum Kobiet, prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Prestiżowe statuetki 

Na zakończenie II Forum Kobiet odbyła się uroczystość wręczenia statuetek Marka Osobista Roku 2023.
Nagrody Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu honorują nie tylko profesjonalizm, ale także autentyczność i konsekwencję w procesie budowania własnej marki.
Każdy laureat jest symbolem nie tylko sukcesu, lecz również pasji, zaangażowania i wyjątkowego wkładu w kreowanie marki opartej na wartościach i autentyczności.
NAGRODY OTRZYMALI:
1. Renata Kądziela
2. Monika Blezień-Ruszaj
3. Danuta Małgorzata Równiak
4. Alina Roszczyńska
5. Aleksandra Strobel-Pytel
6. Anita Mikołajczyk
7. Patrycja Maślankiewicz
8. Marta Machalska
9. Ola Gościniak
10. Fryderyk Karzełek
11. Jacek Santorski
12. Dariusz Duma
13. Anna Stępień-Kraska
14. Małgorzata Wasilewska-Mańkowska
15. Mirosława Kowalkowska
16. Kamila Banel
17. Paulina Marwińska
18. Anna Matuszewska
19. Paweł Grot
20. Agnieszka Rynkowska
21. Ewelina Salwuk- Marko

 

Wręczenie statuetek było momentem wielkiej radości i wzruszenia, a nagrodzeni, których było wielu, otrzymali zasłużone uznanie za swoje wybitne osiągnięcia.

II Forum Kobiet w Pałacu Staszica w Warszawie było nie tylko miejscem, gdzie dzielono się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim ważnym przekazem o sile kobiet i ich wpływie na rozwój społeczno-biznesowy.

Kolejna edycja Forum odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Już dziś serdecznie zapraszamy! 

Tekst: Paulina Marwińska

fot. Piotr Wroniewicz

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: