Jesienno-zimowy sezon artystyczny w V.A. Gallery Poland uświetni wernisaż wystawy Karola Bąka i Sylwestra Chłodzińskiego pt. „Na granicy światów”. To znakomita informacja dla inwestorów i miłośników światowej klasy dzieł sztuki , które reprezentują Polskę na międzynarodowej arenie sztuki współczesnej. T o nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.
To doskonała okazja przyjrzeć się twórczości obu Artystów, która przenikając się jednocześnie zachowuje indywidualny charakter. Odkryjemy mikroświaty, odczucia i emocje przelane na płótno przez Karola Bąka i zaklęte w formie przestrzennej przez Sylwestra Chłodzińskiego.
„Każdy z nas jest mikrokosmosem, oddzielnym światem. Rozwijający się świat pragnie tworzyć, twórczość jest istotą naszych połączeń, połączeń na poziomie dusz.
Obrazy, rzeźby, wiersze pośredniczą w przekraczaniu granic naszych światów, czasami same stają się światami, które nas pochłaniają, zaczynają żyć w naszych myślach, przepełniają czas.
To jest właśnie piękno transcendencji człowieka, który dzięki obcowaniu ze sztuką pokonuje granicę mikrokosmosów. Światy przenikają się, dopełniają, wzajemnie inspirują tworząc ludzki wszechświat we Wszechświecie.
W Jego tajemnicy istnienia i śmierci, w nadziei na stworzenie piękna, które będzie wieczne.”
Informacje o aukcji oraz zaproszeniach na wernisaż wystawy “Na granicy światów” można uzyskać pod nr +48 509 920 616.
Karol Bąk – Karol Bąk to światowej sławy malarz, rysownik, grafik, absolwent poznańskiej ASP, mający w swym dorobku kilkaset obrazów olejnych, które stanowią największą, ale nie jedyną część jego działalności artystycznej.
Artysta tworzył także grafiki, rysunki tuszem, pastelowe portrety, ołówkowe szkice, a także freski naścienne. Prace te różnią się nie tylko techniką, ale sposobem ich odbioru. Malarstwo olejne można uznać za jaśniejszą i pogodniejszą stronę artystycznej duszy, zaś rysunki i szkice to ciemniejszy i bardziej złowrogi aspekt twórczości. Oba te pierwiastki łączą się w od lat tworzonych cyklach tematycznych – Żaglowce i Dialogi. Poza nimi w malarstwie olejnym znajdują się również Kokony, Aureole, Cztery żywioły, Judyta i Salome, Prima Mobilia a także cykl Nokturny inspirowany muzyką Fryderyka Chopina, z okazji Roku Chopinowskiego 2010.
Artysta ma na koncie wiele wystaw, zarówno w kraju jak i zagranicą – Amsterdam, Rotterdam, Londyn, Rzym, Nowy Jork, Las Vegas, Tajpej, Segovia..,a jego prace znajdują w muzeach i zbiorach prywatnych na wszystkich kontynentach.
Sylwester Chłodziński – rzeźbiarz, który tworzy zarówno w drewnie jak i w marmurze, stali ,brązie oraz ceramice. Posiada wieloletnią praktykę w zawodzie renowatora – odrestaurowywał między innymi Sanktuarium Franciszkanów w Kazimierzu nad Wisłą. Artysta brał też udział w realizacjach pomników miejskich /m.in. pomnik Jakuba Boehme w Zgorzelcu, pomnika Powstańców Wielkopolskich w Brzozie i Barcinie/. Pracował przy wystroju i scenografii Tajemnic Karkonoskich w Karpaczu. Brał udział w plenerach artystycznych w Polsce / realizacja największej głowy Ducha Gór oraz pomnik Napoleona w Pławnej, praca przy wystroju Zamku Śląskich Legend / oraz w plenerach międzynarodowych /Czechy, Grecja, Polska, Hiszpania/ Ma na swym koncie kilkanaście wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.rzeźbiarz, który tworzy zarówno w drewnie jak i w marmurze, stali ,brązie oraz ceramice. Posiada wieloletnią praktykę w zawodzie renowatora.
Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.
Wernisaż: 8 października 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
V.A. Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji.
Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki. Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny.
Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach: cykl spotkań „Mariaż sztuki z biznesem”, projekty.. Wystawy on-line w czasach pandemii. Cykle edukacyjne on-line: „Za kulisami sztuki”, „Dlaczego Einstein był łysy – czyli mądrej głowy włos się nie trzyma”. https://www.va-gallery.pl/