Ten podkast może być instrukcją obsługi kobiety. Aktorka Anna Karczmarczyk gospodynią seksownego podcastu!

Fundacja „Projekt Kobiety” zaprasza wszystkie kobiety do świata odartego z pruderii, wstydu i głęboko zakorzenionych blokad moralnych. Właśnie wystartował najnowszy projekt tej wyjątkowej organizacji – cykl podcastów „Sexperience”. Fundacja, wspólnie z gospodynią cyklu – aktorką Anną Karczmarczyk pragnie zburzyć mury wokół kobiecej sensualności. Podcasty to szereg rozmów o seksie kobiet, szczere dyskusje zarówno z psychologami, seksuologami i dietetykami jak również z dominami, striptizerkami czy trenerami tantry. To nieszablonowa i pełna zaskoczeń podróż w świat kobiecych oczekiwań i obaw. To przegląd ich erotycznych fantazji i szeroko rozumianej przyjemności. Rozmawiamy z Anna Karczmarczyk, skąd taki pomysł i dlaczego zdecydowała się zostać hostem tego podcastu.

 

 

 

Imperium Kobiet: Jak doszło do Twojego spotkania z Fundacją i podjęcia tematu seksualności kobiet?

Anna Karczmarczyk: Maksymilian Ławrynowicz, prezes fundacji, zaprosił mnie do wzięcia udziału w jednej z jego wyjątkowych, kobiecych wystaw. Tak zaczęła się nasza przyjaźń, stworzyliśmy wspólnie kilka fantastycznych projektów. Z biegiem czasu zostałam oficjalnie ambasadorką Fundacji „Projekt Kobiety”. Na jednej z sesji rozmawialiśmy o planowanych projektach i wtedy, spontanicznie dostałam propozycję poprowadzenia podcastu o seksie kobiet. Niewiele się zastanawiałam. To temat, który jest mi bardzo bliski.

Jak oceniasz stan wiedzy kobiet o ich seksualności w naszym kraju?

Żyjemy w czasach seksualizacji wszystkiego i wszystkich, czasach kreowania instagramowej, idealnej rzeczywistości oraz czasach dezinformacji. Seks zalewa nas zewsząd, a prawda jest taka, że niewiele o nim wiemy. Niewiele wiemy także o nas samych. Informacje płynące z internetu potrafią namieszać nam w głowie. W szkołach nie ma edukacji seksualnej, a z domu wynosimy niewiele odpowiedzi. Czasem nawet wstyd i blokadę do rozmowy na ten temat. Jak się zatem ma wiedza kobiet o ich seksualności? Śmiem twierdzić, że bardzo źle. Jeśli porządnie nie zgłębisz zagadnienia, ilość głupot na ten temat, która nas otacza… pożre cię i skonsternuje. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć, gdzie znaleźć sprawdzone i rzetelne informacje.

W takim razie prosto i na temat: czy właśnie po to jest ten podcast?

Dokładnie. Chcemy rozmawiać o seksie w sposób inkluzywny, dla wszystkich. To nie ma być podcast mentorski, nie ma on nikogo zawstydzać, z nikogo kpić czy nikogo zbawiać. Nasz podcast ma być rozmową kobiet niebojących się tabu, nieoceniających, nie pozycjonujących. Chcielibyśmy, żeby otworzył kobiety na same siebie, na ich seksualność i przyjemność, na rozmowę i branie tego czego pragną w seksie i nie tylko.

W podcaście rozmawiacie o seksie bez tematu tabu. Poza specjalistami ze świata medycyny i psychologii noszą i was bardzo oryginalni goście. Czy łapała się na tym, że podcast ma być o braku tabu i pruderii a sama czerwieniła się i mieszałaś?

Jasne! To było wspaniałe. Tyle kobiet, tyle różnych podejść do seksu! Wiele się nauczyłam od moich gościń. Rozmawiałam z seksuolorzkami, psycholożkami, dominami, performerkami burleski, praktyczkami tantry, lekarzami jak i po prostu wspaniałymi kobietami. Sama łapałam się na tym, że moja wiedza również ma braki, a niektórych technik nigdy w łóżku nie stosowałam i z chęcią z nich zacznę korzystać.

O czym rozmawialiście?

O wszystkim. O seksie, sensualności, seksualność, pruderii, BDSM, ubóstwie menstruacyjnym, higienie, oddechu, przyjemności, wstydzie, miesiączce, tantrze, dominowaniu, pragnieniach, relacjach, komunikacji i wielu, wielu innych tematach. Mamy również rozmowę o gadżetach erotycznych – tutaj z wielką pomocą przyszły nam założycielki projektu Lula Pink, który jest partnerem całego projektu.

Czy jest to podcast tylko dla kobiet?

Jest kierowany do kobiet, ale zachęcam do wysłuchania go również mężczyzn, którzy pragną sprawić przyjemność swoim partnerkom oraz wnieść swoje relacje na zupełnie inny poziom zaufania. Ten podkast może być instrukcją obsługi kobiety.

Statystyki mówią, że w Polsce jest wielki odsetek kobiet, które nie wiedzą, jak wygląda i gdzie dokładnie jest ich łechtaczka, jeszcze więcej nigdy nie doświadczyły orgazmu. Czy te statystyki są dla Ciebie zatrważające?

Niestety. Dopóki kobiety same się za siebie „nie wezmą” te statystyki się nie zmienią. Dlatego warto szukać przestrzeni w których możemy się edukować, które poszerzą nasze horyzonty. Nasze ciało jest naszym domem i powinniśmy się nim opiekować.

Czy poruszacie jedynie aspekt cielesny czy rozmawiacie o duchowym aspekcie seksu kobiet?

Rozmawiamy o każdym aspekcie kobiecej seksualności. Smakujemy wszystkie jej aspekty. Rozmawiałyśmy o tym jak zatroszczyć się o nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości by sprawiać sobie przyjemność. Obalałyśmy stereotypy wychowawcze i społeczne, uczyłyśmy się mówić „tak” i „nie”. Seks jest nami, a my nim.

Gdzie możemy znaleźć podcast?

Absolutnie wszędzie! Podcast znajdziecie na oficjalnej stronie fundacji, ale również na serwisach Spotify, Anchor, Audioteka, Apple Podcast. Serdecznie zapraszamy.

Podcasty Fundacji „Projekt Kobiety”: https://www.projektkobiety.org/naszepodcasty

Słuchaj podcastów na Spotyfi:

https://open.spotify.com/show/6fZU6JfiSuirvdGmIllXjn?si=zYC5Y7YwSTaf3rF4XKP9ew&nd=1

Słuchaj podcastów na Anchor:

https://anchor.fm/fundacja-projekt-kobiety

Słuchaj podcastów na Audiotece:

https://web.audioteka.com/pl/podcast/c7ce7d3c-ed62-4603-b8c1-08fdad092fb9?shareSource=details

Słuchaj podcastów na Apple Podcast:

https://www.projektkobiety.org/naszepodcasty

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: