Slow fashion – co to takiego i dlaczego warto wdrożyć ją w życie?

Slow fashion to podejście do odzieży oraz mody, które promuje etyczne i ekologiczne praktyki na każdym etapie produkcji oraz całym cyklu życia ubrań. Jest to ruch, który ma na celu przeciwdziałanie szybkiemu tempu i jednorazowości przemysłu mody, poprzez zachęcanie do zrównoważonej konsumpcji i produkcji.

 

 

Slow fashion kładzie nacisk na produkcję wysokiej jakości ubrań, które są trwałe i ponadczasowe. Zachęca do inwestowania w dobrej jakości produkty, które zostaną z nami na dłużej. Jest przeciwieństwem fast fashion oraz mikro trendów, które pojawiają się w jednym sezonie i znikają w kolejnym.

Odzież w duchu slow fashion dąży do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz promuje wykorzystanie organicznych i recyklingowych materiałów, ograniczenie emisji CO2, oszczędzanie wody i energii oraz minimalizację odpadów. Wpływ na środowisko jest szczególnie brany pod uwagę na każdym etapie produkcji.

Marka Norgate korzysta wyłącznie z certyfikowanych tkanin i tworzy ubrania, które dzięki wysokiej jakości oraz prostemu designowi zostaną z nami na lata. Ceny produktów są poparte ich jakości i możemy mieć pewność, że będą nam towarzyszyły przez wiele sezonów. Ubrania szyte są zgodnie z ideą zero waste, do produkcji ubrań często wykorzystywane są skrawki materiałów.  Ponadto marka wykorzystuje skrawki do produkcji zimowych akcesoriów dla dzieci w wyżynach peruwiańskich.

Marka spełnia wszystkie kryteria etycznej mody i zapewnia godne warunki pracy i wynagrodzenia.

Wszystkie produkty marki Norgate dostępne są na oficjalnej stronie marki www.norgate.com.pe

Ponadto na oficjalnym koncie na instagramie marki (instagram.com/norgate__) możemy znaleźć wiele ciekawych informacji na temat produkcji, materiałów, ich pochodzenia oraz produktów, które marka posiada w swoim asortymencie.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: