Pomorskie OBRASQi zapowiadają debiutanckie “Dopowiedzenia”

18 czerwca ukaże się debiutancka płyta pomorskiej grupy OBRASQi zatytułowana “Dopowiedzenia”. Dziś premierę miał nowy singel z tego wydawnictwa zatytułowany “Nieobowiązkowe”.

 

Singel „Nieobowiązkowe” zapowiada debiutancki album grupy. To ballada, utrzymana w klimacie rocka lat 90. Po raz pierwszy została wykonana na żywo w legendarnej audycji „MiniMax” Piotra Kaczkowskiego.

Singel OBRASQI „Nieobowiązkowe” jest już dostępny w serwisach cyfrowych:  http://www.soundline.biz/OBRASQiNieobowi%C4%85zkowe

Klip “Nieobowiązkowe”: https://youtu.be/V4Kl1dU47Uk

„Dopowiedzenia” to debiutancki album zespołu OBRASQi. Płyta zawiera 12 przestrzennych kompozycji, osadzonych gdzieś pomiędzy rockiem, indie pop i art progresją. Zespół sięga zarówno po instrumenty akustyczne, jak po i nowoczesne popowe brzmienia elektroniczne. Obok singlowych, krótkich utworów prezentuje również rozbudowane, wielominutowe kompozycje, a obie jego odsłony łączy delikatny, kobiecy głos Moniki Dejk-Ćwikły. Oprócz premierowych utworów płyta zawiera również nagrania znane już słuchaczom, z tytułowym przebojem „Dopowiedzenia” na czele.

Album ukaże się 18 czerwca 2021 w wytwórni Musicom. Dostępny jest w przedsprzedaży na empik.com:
https://www.empik.com/dopowiedzenia-obrasqi,p1272126104,muzyka-p

OBRASQi to trio z Pomorza, wykonujące niezwykłą, autorską muzykę z pogranicza indie popu i rocka progresywnego. Zespół tworzą Monika Dejk-Ćwikła (śpiew, gitara basowa i teksty), Artur Wolski (gitary, klawisze, looper) oraz Jarosław Bielawski (perkusja). Razem działają od 2019, a jeszcze w tym samym roku dali się poznać szerokiej publiczności przebojową piosenką „Dopowiedzenia”, która dotarła do 27. miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego oraz na szczyt listy Polskiego Radia Rzeszów. Dużym powodzeniem cieszył się również maxisingel „HolyGram”, który znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia Będzie Głośno radiowej Czwórki. Zespół był ponadto finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, otrzymał również statuetkę MusicLife Awards w kategorii Nowa Muzyka.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: