Piękna na lato! Radzi Estera Gabczenko

Przyjęło się, że pielęgnację w gabinecie estetycznym lepiej odłożyć na jesień i zimę. Tymczasem, wbrew utartym mitom, nie brakuje zabiegów na twarz i ciało, którym można poddawać się w czasie wakacji, nawet wtedy, gdy mocniej świeci słońce. Na rynku wciąż pojawiają się technologie, które dbają o naszą skórę przez cały rok. Dlaczego by więc z nich nie skorzystać?

 

W wyborze zabiegu warto oczywiście zdać się na doświadczenie i wiedzę specjalisty, a już po jego przeprowadzeniu – stosować się do jego zaleceń pozabiegowych, nie zapominając o odpowiednim nawadnianiu organizmu i ochronie przeciwsłonecznej, które latem są absolutnym must-have!

Oto gorące trendy na lato!

Chociaż coraz więcej zabiegów przeprowadza się przez cały rok, także w tej kwestii występuje zjawisko sezonowości. Latem kładziemy nacisk na nawilżanie skóry, modelowanie sylwetki, a także pielęgnację stóp.

Mezoterapia – królowa wakacyjnych zabiegów – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, preparatami rewitalizującymi skórę bądź kwasem hialuronowym. Jest ona najlepszą odpowiedzią na odwodnienie skóry, o które latem przecież nietrudno. Dzięki mikroiniekcjom dostarczane są jej składniki nawilżające i regenerujące, wpływające na sprężystość skóry oraz ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Wakacyjne wyzwanie, czyli modelowanie sylwetki – można je przeprowadzić za pomocą licznych urządzeń, np. wykorzystując technologię HIFU, którą z powodzeniem stosuje się nie tylko na twarz, ale też na brzuch, pośladki, biust czy pelikany, czyli obwisłą skórę ramion. W walce z cellulitem sprawdzi się natomiast karboksyterapia, z którą coraz śmielej konkurują jeszcze Endermologia LPG czy Icoone.

Pedicure podologiczny – jako że latem odsłaniamy stopy, przed urlopem warto zainwestować w wizytę u podologa. Przy okazji nie zaszkodzi zdać się na pomoc doświadczonej kosmetyczki, która zadba o najmodniejszy wakacyjny manicure.

https://www.zatokapiekna.pl/medycyna-estetyczna/162-zabiegi-estetyczne/1451-piekna-na-lato-czyli-krotki-przeglad-wakacyjnych-zabiegow

Autor tekstu:

Estera Gabczenko – wydawca i redaktor naczelna Zatoka Piękna. Właścicielka agencji GAB Media, laureatka nagrody Kobieta Sukcesu 2018 roku. Z branżą medialną związana od kilkunastu lat. Jej autorskim projektem jest dwujęzyczny portal zatokapiekna.pl dostarczający informacji z zakresu medycyny estetycznej, anti-aging, wellness i spa oraz stomatologii.

Zdjęcie: Olga Kharina

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: