Pięć kroków do twojej podróży marzeń

Często podróżuję zawodowo, ale w zeszłym roku odbyłam swoją podróż marzeń do Australii. Miesiąc w kraju kangurów, w którym jest ponad 10 tysięcy plaż to była dla mnie wyprawa życia. Wymagała nie tylko pieniędzy, dobrego planowania, ale i “wylogowania” się z pracy na miesiąc. Dlaczego ja wyjechałam, a ty ciągle marzysz? Dlatego, że wiem, jakie 5 kroków sprawia, że wyjeżdżasz dokąd chcesz. Zapraszam cię do wykonania tych kroków, abyś już nigdy nie marudziła, że chciałaś wyjechać, ale się nie udało.

 

Wiedz, dokąd chcesz jechać

Czy ty w ogóle masz miejsce, które chcesz odwiedzić? Podziwiasz innych, a może nawet im zazdrościsz i wdychasz: “ja też bym tak chciała”. Wiem, że chcesz podróżować i marzysz o tym, ale czy potrafisz mi powiedzieć, jakie miejsce na ziemi chcesz zobaczyć? Zwykle w rozmowach kobiety wymieniają kilka państw mniej lub bardziej egzotycznych i nic z tego nie wynika. Zdradzę ci najważniejszy powód, dla którego nigdzie nie pojedziesz – sama nie wiesz, dokąd chcesz wyruszyć. Proszę, zdecyduj, dokąd jedziesz pragniesz wyjechać i wykonaj drugi krok.

Przygotuj się

Jeżeli wiesz, dokąd chcesz jechać to przed tobą cudowny czas przygotowań. Nie tylko pozwoli zweryfikować plany, ale i oszczędzić wydatki związane z wyjazdem. Dotrzyj do grup, które wymieniają się informacjami i skorzystaj z wszelkich udogodnień, jakie daje ci dostęp do informacji w internecie. Obliczając swój budżet związany z wyjazdem, sprawdzaj ceny produktów w danym kraju, a planując noclegi sprawdź różne rozwiązania. Bardzo lubię portal Airbnb, bo daje możliwość wcześniejszego kontaktu z osobą od której wynajmuję pokój czy mieszkanie, a  dodatkowo na miejscu mam możliwość jej poznania i dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy o miejscu, w którym się zatrzymałam. Przygotowując się odkrywasz nowe możliwości, np. możesz dołączyć do grupy osób podróżującej  z plecakami pod okiem przewodnika, który zna dane miejsce jak własną kieszeń.

Kup bilet

Jednym z najważniejszych kroków jest zakup biletu. Od tego momentu rozpoczyna się odliczanie dni do twojej podróży. Dlaczego warto kupić bilet z jak największym wyprzedzeniem? Kobiety mają milion spraw na głowie i rezygnują z podróży marzeń, bo jest źródłem wielu dodatkowych trudności, a nawet konfliktów. Im więcej mamy czasu, tym lepiej poukładamy sobie wiele spraw, od opieki nad dziećmi po podlewanie kwiatków w domu. Zakup biletu to ważny moment pierwszego zwycięstwa i radości – dowód na to, że realizujesz swoje marzenia.

Miej pieniądze

Najczęściej słyszę: “chciałabym, ale mnie nie stać”. Wierzę, że brak pieniędzy nie jest przeszkodą, której nie można pokonać. Uważam, że kupno biletu z wyprzedzeniem jest bardzo ważną sprawą, bo przez następne miesiące pozwala oszczędzać na wyjazd. To również czas na zrewidowanie swoich codziennych wydatków. Może ci się to nie spodoba, ale wydajesz na gazety, kolczyki w kolorze pasującym do nowej sukienki, kolejne szkolenie, etc. Stop! Jeżeli chcesz wyjechać- oszczędzaj. Każdy grosz się liczy, o ile zależy ci na twojej podróży. Naucz się też mówić o swojej podróży bliskim i prosić ich o wsparcie. Zamiast kolejnego prezentu na urodzimy możesz poprosić o jego równowartość w gotówce. Dziwne? Skoro twierdzisz, że nie masz pieniędzy to obmyślaj sposoby jak możesz je zarobić, zdobyć na ten cel, który jak twierdzisz uszczęśliwiłby cię niezmiernie.

Nie odpuszczaj

Po drodze zdarzy się kilka sytuacji, które wzbudzą wiele wątpliwości związanych
z wyjazdem. A to, że tyle pieniędzy kosztuje; a to, że nie możesz kogoś tak zostawić; a to, że to niebezpieczne i takie samolubne. To będą ważne powodu, aby zrezygnować z wyjazdu, ale wierzę, że i te przeszkody pokonasz, bo przecież chodzi o twój wyjazd życia, więc nie poddawaj się bez walki. Nie napiszę ci, że jesteś ważniejsza od twoich bliskich, ale wiedz, że nie jesteś od nich mniej ważna. Dlatego nie odpuszczaj i nie pozwól sobie wyrwać marzenia, które jest na wyciągnięcie ręki.

 

fot. Jacek Kutyba

Justyna Niebieszczańska – kocha poezję i pisanie, dlatego od kilku lat organizuje spotkania z kreatywnego pisania. 
Od 2010 roku prowadzi blog. Wydała dwujęzyczny tomik wierszy „Sub rosa”. Jest współautorką książki „Kobieta na swoim” i przewodnika „Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni”. Współorganizatorka Charmsów Biznesu – jednego z największych wydarzeń skierowanych do przedsiębiorczych kobiet na Kujawach. Na co dzień właściciel agencji PR BRIDGEHEAD specjalizujący się w strategicznym planowaniu i personal PR opartym na intrakomunikacji oraz manager kanadyjskiej korporacji na kilka krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

www.justynaniebieszczanska.com | www.kobietanaswoim.pl

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: