O czym marzyli Polacy w 2020 roku?

Nowy Rok to zarówno czas na robienie planów, jak również podsumowań, dlatego serwis Prezentmarzeń sprawdził o czym marzyli Polacy w minionym roku. Jak pokazały wyniki sondy na próbie 1019 respondentów, najczęściej marzyliśmy o dobrach materialnych, o zdrowiu dla rodziny i dla siebie oraz o relaksie i beztroskim spędzaniu czasu. Mimo funkcjonowania w pandemicznej rzeczywistości aż 73% zapytanych Polaków stwierdziło, że jesteśmy marzycielami.

 

 

Jak wynika z sondy “O czym marzą Polacy”, zrealizowanej w 2020 roku, uśmiech na naszych twarzach wywoływały najczęściej: marzenia związane z podróżami – 48% odpowiedzi, z rozrywką – 22% odpowiedzi oraz erotyczne i miłosne – 20% odpowiedzi.

Co drugi z nas przyznał się, że marzy o rzeczach materialnych, jak mieszkanie czy samochód. Wysoko na liście znajdowały się także życzenia dotyczące zdrowia dla naszych bliskich i dla siebie – 18 %, co nie dziwi biorąc pod uwagę pandemiczną rzeczywistość, która zdominowała nasze życie w minionym roku. Dla 12% marzenia były związane z relaksem i beztroskim spędzaniem czasu, na przykład w formie weekendu w SPA.

Wśród niestandardowych marzeń, związanych z przyjemnościami, na pierwszym miejscu znalazły się rozrywki w powietrzu – 36% wskazań, jak na przykład skok ze spadochronem, skok na bungee czy lot w tunelu aerodynamicznym. Na drugim miejscu Polacy wskazywali na rozrywki kreatywne, wymieniając zabawę w Escape Room. Nie brakowało także chętnych na realizację marzeń motoryzacyjnych, jak jazda luksusowym, sportowym autem.

– Miniony rok ze względu na pandemiczną rzeczywistość został zdominowany przez rozrywki online, ale pokazał także że brakuje nam aktywności z dreszczykiem emocji, jak skok ze spadochronem czy wizyta na strzelnicy. Czekając na powrót do normalności, staraliśmy się znaleźć nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu i realizować część swoich marzeń za pośrednictwem Internetu. Wiele osób szukało warsztatów tematycznych, rozwijających zainteresowania oraz pozwalających zdobyć nowe umiejętności. Pandemia znacząco wpłynęła na nasze podejście do czasu wolnego i sprawiła, że nauczyliśmy się doceniać aktywne formy wypoczynku, ale przede wszystkim, że nie można odkładać marzeń na później. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Pandemia nauczyła nas także myśleć o sprawianiu radości innym, co potwierdziły wyniki sondy, ponieważ ponad połowa zapytanych Polaków chciała bardziej spełnić marzenia bliskiej osoby niż swoje. Najchętniej chcieliśmy zrealizować marzenie partnera lub partnerki – 30% odpowiedzi, swojego dziecka/dzieci – 13% odpowiedzi oraz rodziców lub rodzeństwa – 11% wskazań.

Aż 92% respondentów sondy zapytanych – czy warto mieć marzenia? – uznało, że tak, gdyż bez marzeń życie jest szare, a ich posiadanie skłania podświadomie do ich realizacji. Tylko 8% zapytanych Polaków stwierdziła, że lepiej mieć plany, a nie marzenia.

Zdaniem 52% ankietowanych największy wpływ na marzenia Polaków miał status materialny, według 26% osobowość, a następnie płeć – 8%, gdyż kobiety i mężczyźni marzą o czymś innym, fantazja – 7% oraz wiek – 7%. Ponad 70% spośród 1019 Polaków, zapytanych przez serwis Prezentmarzeń w 2020 roku – czy ich zdaniem marzenia się spełniają? – potwierdziła, że tak.

Pandemiczna rzeczywistość minionego roku zmieniła nasze nawyki zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Ograniczyła naszą mobilność i możliwość uprawiania sportu oraz korzystania z ulubionych form rozrywki, ale nie odebrała nam marzeń. Co potwierdzają odpowiedzi aż 92% respondentów sody „O czym marzą Polacy?”, według których warto mieć marzenia.

*W materiale prasowym wykorzystano wyniki sondy „O czym marzą Polacy?” zrealizowanej w 2020 roku przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1019 respondentów.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: