Nawilżenie, odbudowa i wzmocnienie. Wcierki w świadomej pielęgnacji włosów

Skuteczna pielęgnacja włosów to ta świadoma i spersonalizowana. Eksperci podkreślają, że jest to pielęgnacja w rytmie PEH – czyli taka, w myśl której zapewniamy sobie równowagę protein, emolientów i humektantów. Jak to zrobić? Poprzez odpowiedni dobór odżywek, szamponów i… wcierek. Świat beauty docenił mgiełki do włosów. I słusznie, ponieważ to jeden z mocnych filarów nawilżenia, regeneracji i wzmocnienia pasm.

 

 

 

 

Jakie włosy chciałabyś mieć? Większość z nas bez wahania odpowie: zdrowe, lśniące jak tafla i takie, które idealnie się układają. Czy to możliwe? Włosomaniaczki odpowiadają: „TAK” i wskazują na skuteczność pielęgnacji PEH, u której podstaw leży utrzymanie balansu protein, humektantów oraz emolientów poprzez odpowiednią pielęgnację. Odpowiednią, czyli jaką? Wykorzystującą potencjał właściwie dobranych szamponów, odżywek i… wcierek. Eksperci podkreślają, że we wcierkach drzemie moc nawilżenia, wzmocnienia i efektywnej regeneracji. Jak je stosować? Ekspert radzi.

Poznaj swoje włosy

Humektanty, proteiny i emolienty to składniki, które zapewniają naszym kosmykom perfekcyjny poziom nawilżenia, regeneracji i budulca strukturalnego. Rzecz w tym, że w myśl pielęgnacji PEH ich proporcje należy dobierać do naszych indywidualnych potrzeb (a – ściślej mówiąc – właśnie do potrzeb włosa). Eksperci podpowiadają, że chcąc odpowiednio dobrać proporcje PEH w codziennej pielęgnacji, warto poznać stopień  porowatości pasm (np. za pomocą popularnego „testu szklanki z wodą”). W ten sposób celnie dobierzemy potrzebne składniki do codziennego rytuału pielęgnacyjnego – w tym właśnie odpowiednią wcierkę.

Stosując pielęgnację PEH zwykle koncentrujemy się najmocniej na perfekcyjnym wyborze szamponu i odżywki oraz na ich proporcjach. To – oczywiście – zrozumiałe i jak najbardziej właściwe. Warto jednak pamiętać, że dla osiągnięcia idealnego efektu pielęgnacji włosów powinniśmy także włączyć do rytuału skuteczną wcierkę – np. proteinową lub humektantową – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. – Wcierki możemy (i powinniśmy) stosować codziennie, przed i po umyciu włosów, za każdym razem delikatnie wmasowując produkt w skórę głowy. Dzięki temu wspomagamy absorbcję składników odżywczych i, co bardzo ważne, zapewniamy sobie także cenną chwilę relaksu – dodaje.

Co „potrafią” mgiełki?

Co jeszcze „potrafią” wcierki? Wśród ich zalet eksperci wymieniają bardzo cenne kondycjonowanie skóry (BAŚKA Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa), a także wspomaganie wzrostu włosów (BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów jeżynowa). Ale to jeszcze nie wszystko. Specjaliści wskazują, że dobrze dobrana wcierka może zadziałać antyoksydacyjnie, a także uodparniać pasma na uszkodzenia mechaniczne. Kluczem do efektywności działania mgiełek jest systematyczność. Jak o nią zadbać? Zdaniem specjalistów, im bardziej odpowiada nam zapach kosmetyków i ich konsystencja, tym częściej sięgamy po nie w codziennym rytuale pielęgnacyjnym. A zatem wybierajmy produkty, które uwodzą zapachem! W ten sposób każde cenne pięć minut poświęcone na pielęgnację będzie także mini-sesją SPA, która przyniesie upragnioną chwilę relaksu „tylko dla nas”. Praktyka pokazuje, że tak buduje się pozytywne nawyki!

BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów

Jeżynowa

Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów wspomagająca porost włosów. Zawarta w składzie keratyna nadaje gładkości i blasku włosom. Kompozycja preparatu została oparta o właściwości ekstraktu ze skrzypu polnego i niacynamidu, które tworzą duet o działaniu kondycjonującym i pobudzającym wzrost “baby hair”. Dodatkowo olej z pestek jeżyn, znany z właściwości antyoksydacyjnych i regenerujących, odżywia i wygładza kosmyki. Systematyczne stosowanie preparatu i sprawia, że fryzura z dnia na dzień staje się pełniejsza, włosy odzyskują zdrowy wygląd i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pojemność: 100 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

BAŚKA Prebiotyczna wcierka do skóry głowy i włosów jogurtowo-mleczna

BAŚKA Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: