Mity niebezpieczne dla zdrowia. Zdrowa ONA obala zdrowotne mity

Wiara w szkodliwe teorie na temat zdrowia, powielane od pokoleń mity, niesprawdzone informacje medyczne oraz błędne interpretacje mogą być niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia. Polskie lekarki – ginekolożki dr Anna Parzyńska i dr Katarzyna Pietuch oraz pediatra dr Ewa Miśko-Wąsowska, starają się aktywnie walczyć z rozpowszechnianymi m.in. w sieci szkodliwymi mitami zdrowotnymi. Specjalistki zaangażowały się w kampanię informacyjną organizowaną w ramach działań portalu zdrowa-ona.pl, wzięły udział w spocie promocyjnym oraz napisały artykuły, w których obaliły najczęściej słyszane w swoich gabinetach mity.

 

 

 

Platforma zdrowa-ona.pl to centrum wiedzy medycznej i wskazówek dotyczących dbania o kobiece zdrowie. Poza poradami i artykułami z obszaru – od alergologii po urologię – można tu znaleźć wywiady ze znanymi i poważanymi lekarzami oraz ekspertami z całej Polski, którzy w przyjazny sposób przybliżają ważne tematy związane ze zdrowiem współczesnej kobiety. Wyróżnikiem portalu jest fakt, że każdy opublikowany materiał przygotowany jest we współpracy z lekarzami, towarzystwami naukowymi lub stowarzyszeniami pacjentów.

Wiarygodność i rzetelność treści na zdrowa-ona.pl były kluczowymi argumentami, które przekonały do udziału znane lekarki oraz influenserki – ginekolożki dr Annę Parzyńską (@doctorashtanga) i dr Katarzynę Pietuch (@dr_pietuch_ginekolog) oraz pediatrę dr Ewę Miśko-Wąsowską (@dr_misko) do udziału w kampanii informacyjnej, prowadzonej przez Gedeon Richter w ramach portalu zdrowa-ona.pl. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na problem kierowania się powszechnymi mitami w podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia i zachęcenie do poszukiwania sprawdzonych, potwierdzonych przez ekspertów informacji.

– Z jednej strony wierzymy, że zdrowie jest najcenniejsze, ale z drugiej, wierząc w zasłyszane od najbliższych lub przeczytane w Internecie niepotwierdzone informacje, pozwalamy sobie na eksperymenty na własnym organizmie. Stosowanie bowiem „sposobów na zdrowie” zaczerpniętych z pseudonaukowych teorii może zakończyć się poważnymi problemami  – ostrzega dr Ewa Miśko-Wąsowska. Bardzo ważne jest to, aby nauczyć się skutecznie weryfikować informacje i szukać ich potwierdzenia w badaniach naukowych. Tylko wówczas zyskamy pewność, że przeczytane zalecenia prozdrowotne warto wprowadzić do swojego życia – dodaje.

W związku z prowadzoną kampanią informacyjną powstał spot z udziałem ekspertek, który jest promowany na ich instagramowych kontach, a także jest dostępny na stronie www.zdrowa-ona.pl. Specjalistki na łamach portalu rozprawiły się również z najczęściej spotykanymi w gabinetach lekarskich mitami, m.in. z tymi dotyczącymi braku konieczności badań ginekologicznych u kobiet w okresie menopauzy, wykonywania badań prenatalnych u młodych kobiet w ciąży oraz porad wynikających z błędnych przekazów, które mogą ustrzec dzieci przed infekcjami.

Na portalu zdrowa-ona.pl można również znaleźć rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej Kalendarium Zdrowej, czyli kalendarz badań profilaktycznych i szczepień, a także informacje jak przygotować się do wizyty lekarskiej, aby przebiegła ona sprawnie i była jak najbardziej efektywna.

Zdrowa Ona to godna zaufania strona, na której kobiety mogą polegać w budowaniu świadomości i troski o własne zdrowie.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: