Książki idealne na Święta i Nowy Rok 2021

Książka to cudowny sposób na zabicie nudy, własny rozwój i naukę. Józef Ignacy Krasicki pisał: “Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem”. Robert Escarpi mawiał: “Czytanie to jedna z bram do wolności”, z kolei Kartezjusz głosił, że czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów. Jakie książki wybierać? Po co warto sięgnąć w nadchodzącym czasie? Ilona Adamska, redaktor naczelna Imperium Kobiet stworzyła swoją listę. Poznajcie najciekawsze propozycje na rok 2021. 

 

 

 

Wioleta Malawska, Maciej Bukowski

“W związku z chorobą”

W naszym kraju ponad 12 milionów osób zmaga się z chorobą przewlekłą, trwającą ponad 6 miesięcy. Osoby te często pozostawione są same sobie z uwagi na trudną diagnostykę,
brak szybkiego rozpoznania choroby, a także bardzo często są nierozumiane przez bliskich.

„W związku z chorobą” to pierwsza tego typu publikacja, która jest niezwykle szczerą i poruszającą rozmową – Autorzy odpowiadają na pytanie, jakie zadało im samo Życie.
Stawiane w książce pytania zachęcają do refleksji, do przemyśleń, do wyciągnięcia wniosków. Każdy czytelnik odnajdzie w tej książce coś ze swojego życia, a także poczuje dobrą energię i chęć zmian, by w końcu stanąć po swojej stronie, by utulić siebie, zauważyć, że jesteśmy ważni, że jesteśmy cudami na ziemi, że nie jesteśmy tu przez przypadek – że jesteśmy tu potrzebni, bo jesteśmy częścią Boskiego planu.

To książka przede wszystkim o życiu i najważniejszych jego fundamentach – zdrowiu i miłości – dlatego śmiało możemy powiedzieć, że przyda się zarówno chorym, ale i także osobom w pełni zdrowym. Rodzicom, przyjaciołom, partnerom, małżonkom by doceniali każdy dzień. Mocno wierzymy, że książka ta zapoczątkuje u niejednej osoby pozytywną transformację oraz pokaże, że osoby chore czują mocniej, chcą bardziej i są głodni życia mimo codziennych trudności. Chcielibyśmy, aby fakt, że ktoś jest chory nie determinował całego życia tej osoby, bo często to tylko lekcja, a nie wyrok na całe życie… Nie zapominajcie o nadziei – mówią Autorzy, Wioleta Malawska i Maciej Bukowski.

Książka do nabycia na: www.sklep.zyciezchoroba.pl/wzwiazku/

Ewa Maja Maćkowiak

“Wszystko będzie dobrze”

Miasto, miasteczko, wieś… to może być każde miejsce na ziemi, ot choćby to, w którym żyjesz. Bezimienny ON … to może być mężczyzna, który wniesie starszej pani siatkę z zakupami, ot choćby sąsiad, którego minąłeś w drodze do pracy. I kobieta… to może być każda z kobiet, która poszukuje miłości, ot choćby miła pani z osiedlowego sklepiku.
Niewielkie miasteczko, a w nim Arleta i Honorata, przyjaciółki z piętnem dziewczyn „z bidula”. Jedna wychodzi za mąż, za mężczyznę, którego prawdziwe oblicze poznaje dopiero po wypowiedzeniu sakramentalnego słowa „Tak”. Druga całe swoje życie poświęca pracy, oddając całą siebie, by nieść pomoc innym.

Fabuła… dość realna, można by nawet rzec, że oparta na faktach, bo choć bohaterki są fikcyjne, to wokół nas jest mnóstwo takich Arlet, ofiar przemocy czy samotnych Honorat poświęcających się pracy i marzących o rodzinie…

To opowieść o tym, co w życiu ważne. To słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które potrafią się spełniać w zaskakujący sposób. Ta książka ukazuje zmienne koleje losu, to, iż wszystko może się zmienić w mgnieniu oka, że nic ani szczęście ani nieszczęście nie są nam dane raz na zawsze. To opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa, że zawsze gdzieś czeka ktoś… To historia o sile przyjaźni. O stracie, której nic nie może zastąpić. O bólu, porzuceniu i … nadziei.

Nowy Rok, bicie zegara zabiera stare i niesie nowe. W jednej chwili na szali staje: wczoraj, dziś i jutro. Co przyniesie to symboliczne wyjście ze starego i wejście w nowe?

Książka do nabycia na: https://www.empik.com/wszystko-bedzie-dobrze-mackowiak-ewa-maja,p1247526542,ksiazka-p

Wanda Szymanowska

,,Ojej, Murzynka!”

To zabawna historia ciemnoskórej Polki. Tytułowa bohaterka jest doktorem nauk humanistycznych i właścicielką prywatnej szkoły języka polskiego dla cudzoziemców. Nietypowa szkoła, nietuzinkowa nauczycielka, egzotyczni uczniowie – taki mix kulturowy musi generować zabawne sytuacje. Nad wszystkim czuwa dozorczyni Janina obdarzona wyjątkowo rubasznym humorem.

Kolor skóry przysparza bohaterce wiele nieprzyjemności. Ma za złe matce, związek z Kenijczykiem, któremu zawdzięcza swą egzotyczną urodę, jednak sama wyrusza na podbój ojczyzny ojca. Skutek tej podróży okazuje się zaskakujący.

Chociaż powieść napisana jest lekko, z dużą dawką humoru, dotyczy ważnych spraw związanych z tolerancją i postrzeganiem ,,kolorowych” mieszkańców naszego kraju.

U autorki można nabyć książkę z autografem i dedykacją!

https://www.facebook.com/wanda.szymanowska

Książka do nabycia na: https://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/409-ojej-murzynka.html

Kat Piwecka

Album z portretami gwiazd 

Ekskluzywny album z portretami gwiazd i inspirujących osobowości #photographedbyKatPiwecka 2020 podsumowujący 10 lat pracy fotografki gwiazd Kat Piweckiej.

Dane techniczne:
– twarda oprawa,
– rozmiar 24cm x 32cm,
– 400 stron.

“Na okładce albumu – polska ikona mody, aktorka i modelka Helena Norowicz. W albumie zamieściłam sesje gwiazd i inspirujących osobistości – prawie 60 sesji na 400 stronach! W albumie znalazły się zarówno sesje aktorek – Tamary Arciuch, Jadwigi Gryn, Pauliny Holtz, Karoliny Nowakowskiej, Joasi Sydor, Andżeliki Piechowiak, Hani Konarowskiej, Joasi Jabłczyńskiej, Olgi Borys, Agnieszki Kawiorskiej, Anity Sokołowskiej, Kamili Kamińskiej, Kasi Pakosińskiej, Kasi Dąbrowskiej, Ani Powierzy, Magdy Emilianowicz, jak i dziennikarek i osobowości telewizyjnych takich jak: Beata Sadowska, Ania Matusiak-Rześniowiecka, Kasia Zdanowicz, Ania Jędrzejowska, Ania Dec, Ania Lucińska, Ania Popek, Beata Chmielowska-Olech, Dorota Gardias, Ania Kalczyńska. Zamieściłam także kilka sesji męskich – piękna sesja na czterdzieste urodziny Stefano Terrazzino zrealizowana w jego rodzinnym mieście na Sycylii, przesympatyczny Bartek Kasprzykowski oraz najsłynniejszy psycholog w Polsce – Mateusz Grzesiak.

Jest także kilka sesji pięknych par – narzeczeńskie zdjęcia Beaty Pawlikowskiej i Danniego Murdocka, gorąca sesja na plaży Ewy Szabatin z jej portugalskim mężem, Tamara i Bartek robiący sobie selfie. Są także słynni malarze – polska malarka Mariola Landowska, która żyje pomiędzy Lizboną a Brazylią, Dominik Jasiński sfotografowany w atelier przy swoim portugalskim domu oraz ilustratorka mody Ania Halarewicz na tle ściany ze swoimi dziełami.

Są inspirujące kobiety i autorki książek – Kamila Rowińska i dr Iliana Ramirez. Do tego doszły też sesje portugalskich gwiazd – fadista Pedro Moutinho, dwie największe gwiazdy sportu (zaraz po Ronaldo) Joana Schenker i Patricia Mamona, pisarz Jose Micard Teixeira, którego słowa “Mam dość …” cytuje cały świat, czy też prezenter najpopularniejszej stacji radiowej Jose Coimbra” – mówi autorka albumu.

Album do nabycia w studio fotografki lub w sklepie internetowym www.katpiwecka.com

Kat Piwecka

Album “In love with Portugal” 

Album fotograficzny polskiej fotografki i dziennikarki podróżniczej, od wielu lat zakochanej w Portugalii:

rozmiar 20,5cm x 27cm,

330 stron,

wysokiej jakości papier z pięknymi kolorowymi fotografiami,

5 rozdziałów odpowiadających 5 głównym regionom Portugalii: Algarve, Alentejo, Lisboa, Centro i Norte.

Kat Piwecka przez ostatnie 7 lat wielokrotnie przejechała całą Portugalię od południa aż po północ – zrobiła prawie 30 000 zdjęć, odwiedzając ponad 300 miejsc (miasta, wioski, plaże, zamki, pasma górskie, wyspy). W międzyczasie opublikowała 12 artykułów o różnych regionach Portugalii w polskich magazynach, ale czuła, że to za mało i w ten sposób narodził się pomysł wydania albumu fotograficznego. Co ciekawe, fotografka podróżowała na drugi koniec Europy sama swoim polskim samochodem. Ponad 10 razy pokonała dystans 3000 kilometrów z Polski do Portugalii i z powrotem. Album zatytułowała “In Love with Portugal”, bo to historia miłości opowiedziana pięknymi kolorowymi zdjęciami. Powodów do zakochania się w tym kraju miała mnóstwo: sentymentalna Lizbona z zabytkowymi żółtymi tramwajami, wijącymi się pod górę brukowanymi uliczkami i melancholijnymi pieśniami fado, klimatyczne Porto położone nad rzeką Duoro z licznymi piwnicami winnymi, tętniącą życiem nadrzeczną Ribeirą i pięknymi mostami, wszechobecne ceramiczne płytki azulejos, które zdobią każdą niemal kamienicę i słynne kolorowe parasolki zawieszone nad ulicami, dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż i wydm na nieodkrytym jeszcze wybrzeżu Costa Vicentina ciągnącym się na południe od Lizbony aż do Przylądka Świętego Wincenta, skaliste klify, zaciszne zatoczki i skały o najróżniejszych kształtach z tajemnymi tunelami prowadzącymi do dzikich plaż w Algarve, urokliwe małe miasteczka z białymi domami ozdobionymi niebieskimi i żółtymi paskami w regionach Alentejo i Centro, gigantyczne oceaniczne fale i raj dla surferów, najpyszniejsze na świecie słodkości, cukiernia na każdym rogu i aromatyczna kawa popijana tak często, jak się tylko da.

Album w rozmiarze A4 zawiera ponad 330 stron kolorowych zdjęć najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić podczas wyprawy do Portugalii. Autorka podzieliła go na 5 rozdziałów odpowiadających głównym regionom: Algarve, Alentejo, Lisboa, Centro i Norte.

Album do nabycia sklepie internetowym www.katpiwecka.com

Marta Gargas

“BiznesMama. Biznes urodzony w domu”

Książka dla aktywnych zawodowo mam – pierwsza taka na rynku!

Dziś kobiety mają nie lada zadanie, na zorganizowanie swojego życia. Praca, rodzina, dom, pasje – nie raz brakuje nam czasu, sił i motywacji. Nasza aktywność zawodowa rozwija się w zawrotnym tempie, jesteśmy też bardziej świadomymi mamami. To czas na #BiznesMame!

O nowej, zaskakującej roli kobiet w naszym świecie, opowiada Marta Gargas- autorka książki „#BiznesMama – biznes urodzony w domu” – właścicielka firmy, trener mentalny oraz matka trójki synów. Opowiada w bardzo ciekawy, zabawny i wzruszający sposób o swoich doświadczeniach na różnych płaszczyznach życia. W książce pojawiły się także wywiady ze znanymi i inspirującymi kobietami. Wśród nich pojawiły się m.in Beata Sadowska, Ola Budzyńska czy Katarzyna Bosacka .

Gwarantuję na 100% – po przeczytaniu, nie odłożysz jej bez zastanowienia.

Ilustracje do książki wykonała: Kinga Kulawiecka, Pracownia Bajkowo

Książka do nabycia na: http://martagargas.pl/index.php/produkt/ksiazka-biznesmama/

Wanda Romer

“(Na)Dzieje”

Baronessa czy contessa?

Pasjonujące dzieje z dramatem, miłością, szczęściem i królewskimi głowami w tle. Książkę czyta się jednym tchem. Bo w życiu jak na huśtawce raz bogactwo i szczyty drabiny społecznej a raz głód i strach i brak wizji na przyszłość, trwoga o życie własne i bliskich. Czas wojny i czas pokoju, czas terroru i czas wolności. By wreszcie znaleźć miłość i stabilizację…

Niczym Kopciuszek 5 dni w tygodniu ciężkiej pracy w czasach gdy we Włoszech kobiety nie pracowały gdyż było to źle widziane, a w sobotę na balu w pałacu. Jadała przy jednym stole z 3 Prezydentami państw europejskich, Królową a także z synem Króla i jego małżonką. Autorka, mająca obecnie 88 i pół lat i żyjąca w Turynie od 72 lat, owdowiała i zgodnie z prawem włoskim wróciła do nazwiska rodowego, pod którym napisała powieść autobiograficzną o tyle ciekawą, że jej ojciec był wysokiej rangi dyplomatą, a matka córką wysokiej rangi dyplomaty rumuńskiego. Ten bagaż historii towarzyszy jej przez całe życie. Opisuje swoje przeżycia w majątku ziemskim koło Wadowic, wspomina wizyty w zamku królewskim. Pierwsze bombardowanie, dramatyczną ucieczkę do Rumunii do dziadków. Ciekawie toczy się życie emigracji w Rumunii.

Takiej historii nie znamy z książek ani podręczników. Opisuje życie na wysokim poziomie społecznym i potem “zjazd” do problemów egzystencjalnych podczas komunistycznego rumuńskiego terroru. Wreszcie udaje się jej opuścić komunistyczną Rumunię z jednym neseserem. We Włoszech, mając 17 lat, zaczyna życie od nowa. Dosłownie nie mając nic. Posiada natomiast znajomość biegłą 5 języków. Pracuje jako tłumaczka… poznaje i bywa w najwyższych sferach Piemontu. Zakochuje się, wychodzi za mąż za Barona G. G. Sartorio. W 1980 włącza się w pomoc dla Polski organizując „Solidarność dla Solidarności”. a w latach 90 jest prezesem stowarzyszenia Polaków „Ognisko Polskie”. W książce nie chwali się, że została odznaczona krzyżem Zasługi RP. kawalerskim, oficerskim i komandorskim z Gwiazdą oraz Medalem “Solidarności”.

Swe burzliwe dzieje napisała najpierw po francusku, później po włosku, aż wreszcie po polsku do roku 2019 w Warszawie, gdzie się urodziła. Opowieść nie męczy lecz śle przekaz iż bez nadziei, wiary i miłości życie byłoby beznadziejne i nic by się w nim nie działo.

Książka do kupienia na stronie księgarni: Bonito, Znak, Motyle książkowe, Amazon.

Katarzyna Buk

„PROSTE WYDANIE” – poradnik dla autorów, pisarzy, poetów

Dla wszystkich tych, którzy są zdecydowani wydać własną książkę samodzielnie w ramach self-publishingu. To wiedza w pigułce, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces wydawniczy – od momentu przekazania tekstu do redakcji, poprzez projekt, skład, druk, aż po podpowiedzi, gdzie sprzedawać i promować własną książkę. Poradnik zawiera niezbędną wiedzę o procesie wydawniczym.

Z książki dowiesz się:
– jaki format publikacji wybrać;
– co wpływa na koszty projektu i redakcji;
– co wpływa na koszty druku;
– jak sprawić, aby książka była nie tylko merytoryczna, lecz także estetyczna i piękna wizualnie;
– zaplanujesz swój kosztorys wydania książki.

Zakupy online: https://prostewydanie.pl/ksiazka/
Rabat -15% z kodem: IKMAG

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: