Fire Never Dies – nie tylko na Wszystkich Świętych!

W czasach pandemii coraz częściej kierujemy swe myśli w stronę bliskich – nie tylko żyjących, ale też tych, którzy odeszli z tego świata. W kultywowaniu pamięci pomoże nam innowacyjna aplikacja Fire Never Dies!

 

 

Dla wielu z nas pamięć o zmarłych bliskich ma szczególny wymiar. Widać to nie tylko w listopadzie, w Dzień Zaduszny i Dzień Wszystkich Świętych, ale też w okresie poprzedzającym inne święta, takie jak na przykład Wielkanoc. W ten wyjątkowy czas, jeszcze kilka lat temu, w okolicach cmentarzy można było zauważyć wzmożony ruch, odwiedzający porządkowali groby po zimie, przychodzili zapalić znicze i położyć świeże kwiaty, a przede wszystkim, pomodlić się, lub w atmosferze skupienia i wyciszenia powspominać bliską nam osobę. Dla wielu ludzi wyprawa na cmentarz poza listopadowym okresem świątecznym była czymś oczywistym, niezmiennym i niepodlegającym wątpliwościom.

Niestety, pandemia zupełnie przewartościowała nasze tradycje, nawyki i przyzwyczajenia. Ostatni rok był dla nas pod tym względem znamienny, okazało się bowiem, że nasza możliwość przemieszczania się jest ograniczona na niespotykaną dotąd skalę. W obecnej rzeczywistości wyprawa na cmentarz leżący na drugim końcu Polski, czy choćby w tym samym mieście, może być zadaniem niemożliwym do zrealizowania.

Co wtedy? Czy mamy pozwolić, by groby naszych bliskich były zaniedbane po okresie jesienno-zimowym? Czy wyjątkowe święta, w jakie obfituje nasz kalendarz, jak choćby przywołana tu Wielkanoc, miałyby zostać pozbawione tak ważnego elementu duchowego, jak odwiedziny miejsc pochówku członków naszej rodziny?

Chcąc wyjść naprzeciw powyższym dylematom polska firma The8 stworzyła unikatową na światową skalę aplikację Fire Never Dies. Wykreowane przez rodzimych specjalistów z branży IT narzędzie pozwala na zbudowanie wspierającej się nawzajem wspólnoty, na którą składają się klienci, freelancerzy oraz sklepy. Filozofia serwisu jest bardzo prosta: usługodawca aby zamieścić zlecenie musi pobrać aplikację i dokonać rejestracji. Następnie można już zamieścić ofertę, w której znaleźć się muszą takie informacje jak dokładne położenie grobu i zakres usługi. Może to być np. posprzątanie grobu, umycie pomnika, zakup kwiatów lub wiązanki oraz, rzecz jasna, zapalenie zniczy. Często jednak zleceniu towarzyszy również inna nietypowa prośba, np. o modlitwę. Możemy oczywiście dopracować każdy detal pracy, wybierając ulubione przez zmarłego kwiaty, które, podobnie jak znicze, kupujemy poruszając się w ramach aplikacji. Za zamówienie dokonujemy opłaty za pośrednictwem platformy płatniczej Stripe. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie mamy możliwości złożenia zamówienia za pobraniem.

Jaki jest następny etap? Freelancer Fire Never Dies, któremu odpowiada miejsce i czas wykonania zlecenia, zgłasza swą chęć jego realizacji. Jeśli freelancerów jest więcej, klient sam dokonuje wyboru, czyją kandydaturę wybrać. Przy podjęciu decyzji może podeprzeć się ocenami, jakie wystawili inni usługodawcy.

System weryfikacji działa zresztą w obie strony, co pozwala na osiągnięcie pełnej satysfakcji z rezultatu pracy zarówno przez osobę, która z różnych przyczyn nie może odwiedzić miejsca pochówku swoich krewnych, jak i przez wykonawcę usługi, dla którego może to być dodatkowe źródło wcale niemałych zarobków. Obowiązkiem usługobiorcy jest jednak odpowiednia dokumentacja zlecenia, czyli przesłanie przynajmniej 3 dobrej jakości zdjęć. Na ich podstawie administrator Fire Never Dies ocenia jakość i rzetelność wykonanego zadania oraz… zleca wypłatę wynagrodzenia dla jego wykonawcy.

Ogromną zaletą tego innowacyjnego pomysłu jest również to, że aplikacja Fire Never Dies stanowi proste w obsłudze i przystępne narzędzie. Mogą ją pobrać użytkownicy systemów operacyjnych Android czy IOS. Duża czytelność i łatwość w nawigacji to kolejne cechy przemawiające za tym, że użytkownikami Fire Never Dies mogą być nie tylko osoby młode, ale też bardziej doświadczeni życiowo użytkownicy smartfonów. Najważniejsze jednak, że aplikacja wykreowana przez firmę The8 pozwala na realizację usługi nie tylko w Polsce, lecz także w innych państwach Europy a nawet świata.

Aplikacja Fire Never Dies to doskonałe narzędzie, dzięki któremu zyskamy pewność, że miejsce pochówku naszych bliskich, przyjaciół nie będzie zaniedbane i zapomniane. Bo przecież warto kultywować pamięć o zmarłych nie tylko w Dzień Zaduszny…

Joanna Bielas

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: