Spierzchnięte usta. Jak poprawić własny komfort?

Przyczyn przesuszania się i pierzchnięcia skóry ust najczęściej należy szukać w niekorzystnych warunkach zewnętrznych, jak mróz, suche powietrze czy klimatyzacja. Dodatkowym czynnikiem może być odwodnienie organizmu, niedobór witamin, cukrzyca oraz kontaktowe zapalenie skóry. Przypadłość może jeszcze pogorszyć odruch oblizywania ust. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele naturalnych sposobów, aby złagodzić nieprzyjemne odczucia i  szybko wrócić do codziennego komfortu.

 

 

 

 

Nakładanie na wargi miodu jest nie tylko bardzo skuteczne, ale równie smakowite. Wystarczy intensywnie posmarować wargi i pozostawić miód na kilka minut. Maseczka bardziej przypominać będzie nawilżającą szminkę, jeżeli doda się glicerynę i z takim okładem pójdzie się spać.

Plasterek ogórka znany jest z działania nawilżającego. Nie bez przyczyny kładzie się go na twarzy jako szybki okład. Należy zacisnąć go pomiędzy wargami, chwilę przytrzymać, a następnie zjeść. Taki sposób można wykorzystywać kilka razy w ciągu dnia – nie ma żadnych efektów ubocznych. Aby cieszyć się pięknymi wargami bez śladu spierzchnięcia, nie wolno zapominać o systematycznym peelingu. Spośród domowych sposobów, wyjątkowo skuteczny jest peeling wykonany na bazie cukru i oleju kokosowego. Delikatny masaż warg pomoże pozbyć się martwego naskórka. Efektem będą różowe, gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku usta, na których każda szminka lub błyszczyk prezentują się wspaniale.

– Do swojej diety warto włączyć także odpowiednią suplementację. Nasza skóra codziennie wystawiona jest na wiele czynników zewnętrznych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jej kondycję. Świetnie sprawdzi się tutaj suplement diety EstroVita Skin. W swoim składzie zawiera on, oprócz kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9, kompleks witamin E, A oraz D, a także koenzym Q10, który stanowi doskonałe wsparcie dla osób dbających o wygląd i kondycję skóry. Warto stosować go na co dzień – wygodna forma płynu ułatwia przyjmowanie suplementu, który można również dodać do koktajlu, soku lub sałatki – mówi  Magdalena Skórka z działu badań i rozwoju w onesano, producencie naturalnych suplementów diety.

Jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi, nawilżonymi ustami, nie należy także zapominać o konieczności wypijania odpowiedniej ilość wody. To w końcu ona gwarantuje właściwe nawilżenie, sprawia, że cała skóra wygląda promiennie oraz świeżo.

***

Onesano jest firmą biotechnologiczną, zaawansowanym i innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Sercem onesano są zakłady produkcyjne zlokalizowane w Czechowicach-Dziedzicach, posiadające własne laboratorium oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów. To dzięki nim onesano może szczycić się autorskimi recepturami, opatentowanymi składami i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Produkcja jest realizowana w oparciu o najwyższe standardy, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Bazę linii produkcyjnych stanowi EstroVita – w 100% roślinny suplement diety zawierający kwasy omega 3,6,9, pozyskany z mieszaniny co najmniej czterech olejów, wzbogacony o naturalne witaminy oraz PostVital, suplementy diety zawierające unikalny postbiotyk drożdży Yarrowia lipolytica wpisany na listę Novel Food. Onesano jest firmą z polskim kapitałem, prowadzącą produkcję w naszym kraju i w pełni kontrolującą cały proces produkcyjny. Głównym obszarem działalności jest produkcja naturalnych suplementów diety w postaci bioestrów i unikalnego postbiotyku oraz funkcjonalnych dodatków do żywności zorientowanych na rynek spożywczy. Firma produkuje również suplementy diety dla zwierząt towarzyszących oraz posiada dedykowaną ofertę produktową dla rolnictwa. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Chorzowie.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: