Pozwól dziecku zbudować świat własnych pasji – dlaczego jest to takie ważne?

Prywatne pasje wpływają na życie i wybory wielu ludzi, także te zawodowe. Dlatego od samego początku warto zachęcać dzieci, aby odkrywały swoje zainteresowania. Według badania Pracuj.pl aż 77% respondentów posiadających hobby odrywa dzięki niemu myśli od pracy. Co więcej, własna pasja pozwala budować relacje ze współpracownikami (56%). Nierzadko hobby sprawia, że łatwiej radzimy sobie z problemami, potrafimy nabrać dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Jak więc można pomóc dziecku w jego odnalezieniu?

 

 

 

 

Pasja, czemu tak ważna?

Umysł dziecka od początku potrzebuje odpowiedniej stymulacji w celu jak najpełniejszego rozwoju. Odkrywanie przez pociechy różnych zainteresowań będzie w tym pomocne. Warto wiedzieć, że to, z czym dziecko będzie miało okazję się zetknąć w dzieciństwie, będzie miało wpływ na kształtowanie jego charakteru oraz podejmowane w dorosłym życiu decyzje, w tym również te związane z drogą zawodową.

Zachęcenie najmłodszych do różnych aktywności korzystnie wpływać będzie na ich organizm i pozwoli wyrobić nawyki, które ułatwią funkcjonowanie w dorosłym życiu i świecie ciągłych zmian. Ponad 1/3 Polaków regularnie odczuwa przeładowanie codziennymi obowiązkami zawodowymi – wynika z badań Pracuj.pl. Natomiast 77% respondentów wskazuje, że własne hobby ułatwia im utrzymanie balansu między pracą i życiem osobistym.

Już dawno zauważyliśmy jak istotne w życiu młodego człowieka jest posiadanie własnych pasji. Dlatego ważne jest, aby pomagać dzieciom w ich odkrywaniu. Jednak należy pamiętać, żeby dać im wybór i swobodę w tym zakresie. To nie może być czynność narzucona przez rodziców – w końcu hobby ma być przyjemnością – wskazuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

Co więcej, według raportu Havas Media Group, Polacy częściej utożsamiają się z grupą osób, które mają takie samo hobby lub zainteresowania (27% respondentów). Co pokazuje, że posiadanie pasji może pomóc w nawiązywaniu nowych relacji.

Do wyboru, do koloru

Pasji jest tyle, ile zainteresowań. Mogą one dotyczyć zarówno aktywności fizycznych, kuchni, nauki, jak i świata artystycznego. W jaki sposób więc można pomóc dziecku w odkryciu tej właściwej?

Warto zaoferować dzieciom cały wachlarz różnych doświadczeń, aby mogły zdecydować co je interesuje. Pomocne mogą być spacery, wyjazdy, zabawy oraz wizyty w muzeach i teatrach. Istotne mogą okazać się zajęcia dodatkowe, w tym przypadku warto nastawić się na otwartość i pozwalać dziecku na ich zmianę.

Jeżeli chcemy pomóc naszym podopiecznym w odkryciu pasji, postarajmy się ich lepiej poznać i dowiedzieć się, co lubią robić. Dobrym sposobem mogą okazać się wspólne zabawy. Razem można układać klocki, tańczyć, rysować czy bawić się lalkami – wskazuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Pomocne mogą okazać się lalki, które same posiadają i „przedstawiają” zainteresowania. Takie produkty mogą wzbudzić w dziecku ciekawość i chęć poznania np. produkcji video, o której wcześniej nie miało pojęcia. Przykładem może być serial i produkty z serii Rainbow High. Każda z bohaterek posiada własne hobby np. inżynieria muzyczna, animacja komputerowa, sztuki sceniczne czy cyfrowe media. Możliwość wyboru własnych zainteresowań mamy obecnie do wyboru, do koloru – we wszystkich kolorach tęczy – musimy je jedynie odkryć – dodaje.

Dziecko powinno poznawać jak najwięcej nowych rzeczy, aby odnalazło to, co lubi i co robi dobrze. Posiadanie własnej pasji to również inwestycja w siebie i w swój rozwój. Według badania Tutore Poland aż 70% ankietowanych uważa, że inwestuje w siebie. Jedynie co piąty respondent udzielił odpowiedzi negatywnej. Według danych przede wszystkim uczymy się nowych rzeczy (63%), dbamy o rozwój swoich pasji (54%) oraz uprawiamy sport (41%). Pamiętajmy, że własne hobby może w przyszłości stać się naszym zawodem.

 

MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Chatsworth w Kalifornii i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!™, Little Tikes®, Rainbow High™, Shadow High™, Bratz®, Miniverse™ MGA, Na! Nie! Nie! Surprise™, Mermaze Mermaidz™ Color Change, Micro Games of America™, Baby Born® Surprise i Zapf Creation®.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: