Paulina Olszewska: Stylizacja rzęs to profesja nie dla każdego

Paulina Olszewska, jedna z czołowych polskich instruktorek stylizacji rzęs, właścicielka marki Paula Arte, opowiada o wyzwaniach jakie stoją przed nowymi stylistkami.

 

 

Dlaczego tak wiele kobiet zainteresowanych jest światem stylizacji rzęs?

Stylizacja rzęs stała się dziś niezwykle popularnym zabiegiem. Coraz więcej kobiet pragnie gęstych, wyrazistych rzęs podkreślających ich spojrzenie. W konsekwencji liczba zainteresowanych zawodem stylistki rzęs wciąż rośnie, a tym samym na rynku aż roi się od ofert szkoleniowych.

Jako instruktor stylizacji rzęs raczej powinnam gorąco doradzać wszystkim chętnym do zapisywania się na szkolenia, wolę jednak uświadamiać na czym dokładnie polega praca stylistki i czy jest to profesja dla każdego.

Wokół sztuki stylizacji rzęs krąży mnóstwo wciąż powtarzanych mitów, które często wpływają na decyzję odbycia, niekiedy bardzo drogiego, szkolenia przygotowującego do tego zawodu. Najczęstsze to: praca stylistki rzęs to bardzo łatwy zarobek; tworzenie aplikacji jest proste, lekkie i przyjemne; w jeden dzień można w pełni opanować wszystkie metody wykonywania aplikacji.

Dlatego z bólem serca czytam napotkane reklamy szkoleń, które w treści obiecują, że już nawet po jednodniowym kursie spełnisz wszystkie swoje marzenia, a Twoje życie jako stylistki rzęs stanie się cudowne i bezproblemowe.

Czy każdy jest w stanie nauczyć się tego zawodu?

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że zawód ten do łatwych nie należy, a droga jaką trzeba przejść, by nasze prace były zadowalające wymaga wielu godzin praktyki i ogromu cierpliwości. Wiele również zależy od naszych naturalnych możliwości manualnych oraz pewnego wyczucia estetyki.

Istotną kwestią przy podjęciu decyzji rozpoczęcia zawodowej drogi stylistki rzęs jest samoświadomość- zdanie sobie sprawy z mocnych i słabych stron naszej natury, aby zrozumieć jakie ewentualne wyzwania staną na tej drodze.

Jakie największe wyzwania stoją przed przyszłą stylistka?

Podczas nauki zawodu polegającego na pracy manualnej niezbędne jest intensywne samodzielne ćwiczenie praktyki po szkoleniu. Dlatego osoby pragnące szybkiego i łatwego nabycia odpowiednich umiejętności często zniechęcają się zaraz po odbyciu kursu. Powinny one natomiast zdawać sobie sprawę, że nauka sztuki stylizacji rzęs jest dość trudna i przede wszystkim długotrwała, wymagająca ogromnej liczby godzin treningu, niekiedy również wielu szkoleń. Z tego względu sukces w tym zawodzie odnoszą osoby charakteryzujące się przede wszystkim determinacją oraz pracowitością.

Z pewnością tak precyzyjna czynność jaką jest praca z kilkumilimetrowymi rzęsami wymaga niezwykłej dokładności, dlatego świetnie sprawdzą się w tym osoby, którym nie brakuje cierpliwości i skrupulatności. Należy także pamiętać, że jest to dość monotonna wielogodzinna praca, w jednej pozycji, przy intensywnym świetle. Dlatego osoby posiadające problemy z kręgosłupem bądź wadę wzroku powinny sprawdzić czy problemy zdrowotne tego rodzaju nie wykluczą możliwości wykonywania zawodu stylistki. W związku z tym, iż tworzenie aplikacji to przede wszystkim praca w okolicy oczu, niezbędna jest delikatność i staranność, a także duża dbałość o bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zbiegu.

Jakie jeszcze są pożądane umiejętności w tym zawodzie?

Nie można oczywiście pominąć faktu, iż profesja ta cechuje się przede wszystkim pracą z ludźmi, zatem skierowana jest do osób o przyjaznym i komunikatywnym usposobieniu, nie mających problemów w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. W związku z tym, iż zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest w tak wrażliwej strefie twarzy jaką są okolice oczu, klientki często przy pierwszej wizycie odczuwają strach bądź niepokój. Dlatego też osoba wykonująca zabieg musi koniecznie posiadać wysoki poziom empatii, a także nieprzeciętne wyczucie i wrażliwość. Potrzebne są zatem umiejętności pozwalające obniżyć poziom stresu klientki podczas wizyty, troska o jej komfort oraz zdolność komunikowania się.

Z tego powodu na moich szkoleniach prócz nauki samej techniki stylizacji rzęs, uczę kursantki dużej dbałości o pozytywne odczucia klientki podczas aplikacji.

Jakie zatem wyzwania stoją przed instruktorem?

Główną rolą instruktora jest uświadomienie kursantce, co czeka ją po ukończeniu kursu, poinstruowanie oraz pomoc w dalszej drodze nauki stylizacji rzęs.

Prowadząc szkolenia w tym zakresie ma się do czynienia z osobami o najróżniejszym usposobieniu, rozmaitych aspiracjach i predyspozycjach. Zazwyczaj na moje kursy decydują się kobiety bardzo ambitne, zdające sobie sprawę, że w tym zawodzie drogą do sukcesu jest ciągły rozwój. Niekiedy jednak kursantka potrzebuje odmiennego podejścia, przykładowo bardziej motywujących metod nauczania. Dlatego moim zdaniem instruktor, prócz oczywistych umiejętności merytorycznych, powinien być przede wszystkim świetnym pedagogiem, osobą potrafiącą przekazać swoją wiedzę podczas pracy z osobami o różnorodnych umiejętnościach i charakterze.

Więcej na: www.paulaarte.com

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: