Od przyczyny problemu do jego rozwiązania, czyli skuteczna walka z cellulitem w SC Beauty Clinic

Cellulit to problem, który dotyka ponad 90% kobiet. Nie tylko tych zmagających się z nadwagą, ale także szczupłych. Walka z nim to proces długi, wymagający samozaparcia i systematyczności, a także zmiany wielu nawyków, na co często trudno sobie pozwolić w wymiarze, który może przynieść zadowalające rezultaty. Dlatego z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej i zabiegi pozwalające na znacznie szybsze, a przede wszystkim skuteczne pozbycie się tzw. skórki pomarańczowej. Usuwanie cellulitu to jedna ze specjalności SC Beauty Clinic, która podchodzi do problemu bardzo indywidualnie.

 

Z racji budowy tkanki tłuszczowej i działania estrogenów cellulit to przypadłość kobiet. Objawia się występowaniem najczęściej na udach, pośladkach oraz brzuchu charakterystycznych zgrubień, które swoim wyglądem przypominają skórkę pomarańczy. Jest to wynikiem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i innych produktów przemiany materii, powodującego zniekształcenia podskórne. Nie u każdej z pań są one jednak widoczne. Zwłaszcza w początkowej fazie, kiedy zmiany dostrzec można jedynie podczas ściskania skóry. Nie powinny być one mimo to lekceważone, gdyż początkowe stadium z czasem przekształca się w kolejne, bardziej zaawansowane i trudniejsze do pozbycia się.

W SC Beauty Clinic w zależności od przyczyny problemu, a więc zgodnie z koncepcją kosmetologii personalizowanej, specjaliści dobierają metodę leczenia indywidualnie do potrzeb pacjenta. Poza zabiegami w gabinecie doświadczony zespół SC Beauty Clinic proponuje działania wspomagające leczenie poprzez skutecznie dobraną dietę, aktywność fizyczną oraz odpowiednie suplementy. 

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów gabinetowych jest karboksyterapia. W SC Beauty Clinic wykonywana za pomocą urządzenia CARBOXYTHERAPY DUAL XT® znajduje zastosowanie także w szeregu innych procedur medycyny estetycznej, gdzie osiąga równie spektakularne rezultaty. Karboksyterapia wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla, który wstrzykiwany śród- lub podskórnie wpływa na pobudzenie mikrokrążenia i dotlenienie komórek oraz eliminację toksyn, skutkując rozbijaniem tkanek tłuszczowych uwidaczniających się dotychczas właśnie w postaci skórki pomarańczowej. Ponadto zabieg stymuluje syntezę nowych włókien kolagenu. Daje to efekt w postaci dogłębnej rewitalizacji oraz widocznej poprawy jakości skóry.

Stosunkowo nowym, nieinwazyjnym sposobem efektywnej redukcji cellulitu, dostępnym w ofercie SC Beauty Clinic jest fala akustyczna wytwarzana za pomocą urządzenia Cellar™ AWT®. Jest to opatentowana technologia wykorzystująca sprzężone powietrze, które generuje wspomniane fale akustyczne, zwane też falami uderzeniowymi. Docierają one do głęboko położonej tkanki podskórnej, gdzie oddziałująca na nią energia wywołuje biologiczne i mechaniczne reakcje, prowadzące do znacznej redukcji cellulitu. Fala akustyczna z użyciem urządzenia dostępnego w SC Beauty Clinic jest rewolucyjną metodą, której skuteczność potwierdzają badania kliniczne.

Usuwanie cellulitu warto traktować jako działanie służące nie tylko względom estetycznym, ale także poprawiające kondycję skóry.

Więcej na www.scbeautyclinic.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: