NocnaNiania.com – pomoc dla świeżo upieczonej matki!

Projekt NocnaNiania.com, to coś więcej niż myślisz. To nie jest zwykła opieka nad niemowlakiem czy dzieckiem. To pomoc, dzielenie się wiedzą i ogromne wsparcie. Wsparcie szczególnie dla młodej mamy, która ma problemy z laktacją, z kolkami u dziecka czy zwyczajnie potrzebuje wsparcia wykwalifikowanej osoby. To rewolucja w Polsce, z której nie sposób nie skorzystać.

 

Skąd pomysł na stworzenie usługi NocnejNiani?

Zamysł stworzenia firmy powstał jako odpowiedź na moje potrzeby, które pojawiały się wraz z wychowaniem moich córek – 2.5 letniej Julii i 8 miesięcznej Michasi. Potrzebę odpoczynku, snu, naładowana baterii. Kiedy urodziła się Julia, byliśmy z mężem z dala od bliskich, nie mogliśmy liczyć na pomoc. Pierwsze dziecko, przerażenie, znikąd pomocnej dłoni, do tego doszły powikłania po porodzie. A i Jula już od małego pokazała, że ma temperament. Nieprzespane noce, problemy z laktacja, spora utrata wagi a do tego obrona magistra z prawa – wszystko się nawarstwiało, potrzebowaliśmy pomocy. A ja jak niczego na świecie – snu. Prywatnie odwiedzające nas położne nie były w stanie zapewnić nam kompleksowej opieki a nianie, no cóż kto szukał ten wie jak to z nimi różnie bywa… Poza tym bałam się pozostawić takie maleństwo, łóżkowe, pod opieką niani, która nie miała przeszkolenia medycznego. I już wtedy zaczęła kiełkować myśl o stworzeniu takiej kompleksowej usługi, która będzie zarówno dla niemowlaka ale i dla mamy. I tak zrodził się pomysł wykwalifikowanej niani, w której rolę miała wcielić się położna. Kiedy na świecie pojawiła się moja druga córka, utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że usługa jest tym bardziej potrzebna kiedy ma się dwoje i więcej dzieci.

Jak można skorzystać z takich usług?

To proste. Wystarczy kontakt telefoniczny, mailowy bądź wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Zakres oferty, wszystkie nasze usługi są przejrzyście opisane na stronie. Reagujemy błyskawicznie i ustalamy warunki takiej pomocy.

W jakich rejonach działa NocnaNiania?

Jesteśmy młoda firmą jednak ciągle się rozwijamy. Na dzień dzisiejszy działamy w dużych miastach Polski i ich okolicach. Należą do nich Wrocław, Poznań, Opole, Katowice, Kraków, Lubin, Legnica a także Warszawa.

Jak przebiega proces weryfikacji niani-położnej?

Najważniejsze jest tu doświadczenie w pracy na oddziałach noworodkowych bo to z najmłodszymi pracują nasze Nianie. Doświadczenie w pracy w środowisku jest dodatkowym atutem. Dodatkowe kursy (kurs pierwszej pomocy, kurs szczepień i kwalifikacje zawodowe, przede wszystkim aktualne prawo wykonywania zawodu. Ostatnio w spotkaniach z Paniami towarzyszy mi mój niemowlak więc jest to taki praktyczny sprawdzian dla Pań. Śmieję się nieraz i mówię, że Misia ma już tak dużo cioć, a Panie z kolei żartobliwie, że mała bizneswoman z niej.

Jaką pomoc oferuje nam taka niania-położna?

Niania może pomóc zarówno w dzień jak i w nocy. Pomaga mamie i dziecku co najważniejsze. Kompleksowo na czym mi najbardziej zależało! W okresie połogu kobieta zmaga się, nie dość że z problemami laktacyjnymi, bo to albo zastój pokarmu albo nawał pokarmu albo jego brak to bólem ran po porodzie. A Maluszek wciąż płacze bo jest albo głodny a mleko nie leci, sutki bolą…albo ma kolkę, albo coś jeszcze innego… I tutaj spokój, opanowanie i wiedzą Niani właśnie, wykwalifikowanej Niani może nas uratować.

Czym wyróżnia się NocnaNiania?

Nocna Niania to całkiem nową usługa, która do tej pory nieznana była w Polsce. Polega na przejęciu opieki na Maluszkiem w nocy. Niania kąpie dziecko, pielęgnuje, karmi bądź przynosi mamie do karmienia. Kiedy dziecko się przebudza w nocy – ma za zadanie o nie zadbać i na nowo utulić do snu. Wszystko to po to, aby Mama zregenerowała siły, wyspała się i w ciągu dnia mogła dać z siebie 100 procent.

Co wyróżnia ten projekt, od typowej niani ” z polecenia”?

Różnica jest olbrzymia. Przede wszystkim chodzi o kwalifikacje zawodowe i wiedzę medyczną. Personel Niani-24 to tylko położne i wykwalifikowane pielęgniarki z oddziałów noworodkowych. One w przeciwieństwie do typowej niani są w stanie zareagować na każdą dolegliwość Maluszka ale i mamy. Udzielić im pomocy, wsparcia ale i przekazać rzetelne informacje w oparciu o swoją najlepszą wiedzę.

Do kogo jest skierowany projekt?

Adresatem są świeżo upieczeni rodzice, Mamy które miały ciężki poród i są obolałe, wymęczone, rodzice bliźniaków i większej ilości potomków, a także Ci którzy mieszkają z daleka od rodziny. Chcemy trafić tak naprawdę do każdej mamy, która urodziła aby uzmysłowić jej że taka pomoc jest przydatna dla niej i dla maluszka bo pozwala na chwilę komfortu, na odpoczynek w tym trudnym choć pięknym okresie pierwszych wspólnych dni.

Czy wiek dziecka też ma znaczenie?

Nasze położne i pielęgniarki dedykowane są do opieki nad noworodkiem i niemowlęciem do 12 miesiąca życia. Zasadniczo nasza usługa ma za zadanie pomóc w adaptacji w tym pierwszym okresie pierwszych miesięcy.

Jaki największy problem mają dziś współcześni rodzice?

Nie ma człowieka pozbawionego problemów. Borykamy się z nimi na co dzień. Nad rodzicem ciąży tą dodatkowa odpowiedzialność o drugiego człowieka czyli dziecko. I uważam, że wszystko co właśnie z dzieckiem związane, na każdym etapie jego życia, rozwoju, stanowić może problem i wyzwanie.

Co jest trudnego w wychowaniu dzieci?

Wszystkim nam rodzicom zależy na wychowaniu kulturalnego młodego człowieka. Trudności zawsze będą stawały nam na drodze a to od nas samych zależeć będzie jak i czy sobie z nimi poradzimy. Ciężko tu generalizować i mówić o jakieś ogólnej „trudności” gdyż każdy człowiek jest inny i inaczej będzie postrzegał różne okoliczności.

Czy niania ma kwalifikacje i wiedzę do udzielenia pierwszej pomocy?

To podstawa w jej zawodzie a i wręcz wymagamy aby Rodzić zgodził się powierzając nam Maleństwo pod opiekę, aby w sytuacjach zagrożenia życia nasz personel udzielił pierwszej pomocy.

Kiedy najczęściej rodzice proszą o pomoc? Jakie są to sytuacje? 

Praktyka pokazała, że najczęściej są to pierwsze dni po powrocie do domu. Kiedy kobieta jest w okresie połogu. Są to także sytuacje kiedy dziecko choruje i musi być hospitalizowane – tutaj także nasza Nocna Niania wspaniale zdaje egzamin.

Z autorką projektu Anną Bodak rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: