„Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów” Sylwii Zarzyckiej

Ala nie mówiła, nie chodziła, nie siedziała, za to pięknie się uśmiechała. Dominik urodził się z tyloma wadami, że cudem przeżył 21 lat. Dzielnego Bartka po długiej walce zabrał rak mózgu. Serce Oktasia przestało pracować w drugiej dobie życia, do dziś zmaga się z dializami i skutkami licznych wylewów.

 

 

Drogi tych i wielu innych nieuleczalnie chorych dzieci wraz z ich rodzinami skrzyżowały się w Fundacji Między Niebem a Ziemią. Z okazji 10. rocznicy powstania tej organizacji jej nakładem ukazuje się właśnie „Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów” – wyjątkowa publikacja o niezwykłych losach fundacji i jej podopiecznych. To także osobista opowieść założycielki i prezeski Fundacji, Sylwii Zarzyckiej, przeplatana wzruszającymi zdarzeniami.

– Wszystko, co opisałam w tej książce, jest dla mnie cudem, który wydarza się od kilku lat. Dzień za dniem. Można by powiedzieć, że spotkanie ciężko chorej dziewczynki dziesięć lat temu było przypadkowe. Każdego dnia na mojej drodze staje wiele osób: zdrowych i chorych, wykształconych i bez wykształcenia, starszych i młodszych, jednak to właśnie poznanie Ali odmieniło moje życie i nadało mu całkiem nowy, niespodziewany dla mnie, kierunek. – mówi Sylwia Zarzycka

W 2011 roku kariera prawnicza Sylwii Zarzyckiej rozwijała się w szybkim tempie. Była wspólnikiem dynamicznie rosnącej się kancelarii prawnej, obsługiwała klientów biznesowych i prowadziła liczne spory sądowe. Ambitna, pewna siebie, przedsiębiorcza, z pasją oraz determinacją realizowała swoje cele. Doradzała w biznesie i czuła się w tym jak ryba w wodzie. Gdy pewnego dnia na swojej drodze spotkała nieuleczalnie chorą dziewczynkę, samotnie wychowywaną przez mamę, a tuż po tym sama zachorowała na bardzo ciężką chorobę, jej życie zaczęło się zmieniać. Stworzyła fundację realnie pomagającą wielu rodzinom, w których znajdują się nieuleczalnie chore dzieci. Połączyła dwa światy – świat ciężko chorych dzieci ze światem biznesowym, gdzie każdy z tych światów ma ogromny wpływ na ten drugi.

Książka Sylwii Zarzyckiej wzrusza i daje nadzieję. Pomaga także rozprawić się z wieloma stereotypami. Jak powinna funkcjonować samotna matka opiekująca się dzieckiem z niepełnosprawnością – czy ma prawo uśmiechać się, kształcić, jeździć na wakacje? Czy prawdą jest, że ojcowie porzucają nieuleczalnie chore potomstwo? Ta książka to także niezwykle cenny i ważny głos matek dzieci z ciężkimi wadami wrodzonymi w sprawie toczącej się w Polsce debaty aborcyjnej. Czy urodziłyby jeszcze raz, wiedząc, co je czeka? Szczere, mocne odpowiedzi kobiet z różnych perspektyw pokazują, jak bardzo potrzebujemy poznać ich historie.

Ta pozycja to także duża dawka nadziei i wiary w sytuacjach, gdy niespodziewanie stajemy twarzą w twarz z ciężką chorobą. To odpowiedź na pytanie: skąd czerpać siłę do walki z chorobą? To duża porcja optymizmu w sytuacjach, gdy może go zabraknąć.

To wreszcie książka o tym dlaczego warto pomagać innym, co daje nam dzielenie się i jak wpływa na nas i nasze życie. To opowieść o tym, że dobro powraca.

Zysk ze sprzedaży tej książki przeznaczony zostanie na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom z Fundacji Między Niebem a Ziemią.

Książkę można nabyć w internetowym sklepie charytatywnym Fundacji Między Niebem a Ziemią pod linkiem:

https://perfectservice.com.pl/produkt/miedzy-niebem-a-ziemia-ksiazka-pelna-cudow/

 

Sylwia Zarzycka – z zawodu radca prawny zarządzająca firmą prawniczą SZW Legal Sylwia Zarzycka i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych.

Od 2011 roku założycielka i prezeska Fundacji Między Niebem a Ziemią, która pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom na terenie całej Polski. Fundacja co roku organizuje unikatowe i autorskie akcje charytatywne, w które angażuje środowisko biznesowe i prawnicze i których pomysłodawczynią jest Sylwia Zarzycka.

Autorka książek: „Męski Świat”, „Znajdź Sens”, „Kobiety między Niebem a Ziemią”, „Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów.”

Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność pro bono. Otrzymała nagrody przyznane m. in. przez Krajową Izbę Radców Prawnych oraz nagrodę ZŁOTY PARAGRAF DLA NAJLEPSZEGO RADCY PRAWNEGO w Polsce od Dziennika Gazety Prawnej, zdobywczyni wielu prestiżowych tytułów, m. in. PROFESJONALISTA FORBESA, PRAWNIK PRO BONO 2015, MANAGER AWARDS 2017, ORŁY WPROST 2017 – AMBASADOR REGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO – tytuł otrzymamy od Tygodnika „Wprost”, LIDER KOMPLEKSOWEJ POMOCY PRAWNEJ – nagroda otrzymana od miesięcznika „Businesswoman & Life”, KOBIETA CHARYZMATYCZNA – nagroda otrzymana od miesięcznika „Why Story Polska”.

 

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: