Jedna Planeta – w trosce o zagrożone gatunki

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się blisko o 60%. W 2010 roku na świecie pozostało już tylko 3200 tygrysów, podczas gdy w 1900 roku było ich aż 100 tysięcy! Od 2016 roku zebry i żyrafy uznawane są za gatunki narażone na wyginięcie. Mamy tylko jedną planetę i wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni. Warto uświadamiać to dzieciom i kształtować w nich proekologiczną postawę już od najmłodszych lat.

 

 

Dzieci instynktownie stają w obronie słabszych. Lwy, tygrysy czy niedźwiedzie postrzegane są jako silne i groźne, dlatego najmłodszym czasem trudno uwierzyć, że mogą potrzebować naszej pomocy. Zwierzęta nie potrafią same wypowiedzieć się w swoim imieniu, dlatego to my powinniśmy o nie zadbać, chroniąc ginącą przyrodę.

Wspólny dom ludzi i zwierząt

W obronę gatunków, których populacja regularnie maleje na skutek działalności człowieka, postanowiła zaangażować się firma Endo znana ze swojego charakterystycznego podejścia do odzieży dziecięcej.

„Jedna Planeta” – najnowsza kolekcja marki zwraca uwagę na to, że Ziemia jest wspólnym domem ludzi i zwierząt, a jej los nie powinien być nam obojętny. Na jasnych, delikatnych, pastelowych tłach T-shirtów Endo znalazły się prawdziwe portrety przedstawicieli zagrożonych gatunków. Orzeł czy lew nadal są autentycznymi królami w swoim środowisku, jednak bez naszej troski ta sytuacja wkrótce może ulec zmianie. Aby uwrażliwić najmłodszych i zaszczepić w nich wrażliwość na los planety, marka jak zwykle wykorzystała edukacyjne hasła, stworzone po to, by inspirować i skłaniać do myślenia.

Akcja edukacja

Pod każdą grafiką na dole koszulki umieszczona jest naszywka z hasłem „Jedna Planeta” – wyróżnik tej linii. Dodatkowo, obok zamieszczono krótką notatkę o wybranym przez Endo gatunku – jego malejącej populacji oraz o zagrożeniach występujących w jego środowisku.

I tak za pośrednictwem ubranek mogą na przykład dowiedzieć się, że „na świecie żyje obecnie około 1800 pand, z czego większość w rezerwatach przyrody”, a także że „żółw morski zamieszkuje oceany od ponad 110 milionów lat”. Endo – marka z przesłaniem, od lat edukuje i uświadamia najmłodszych, ale tym razem również z mocnym przekazem dociera do rodziców!

Ubranka z przesłaniem… na różne okazje

„Jedna Planeta” to kolekcja na lato, zaprojektowana w taki sposób, by sprzyjać dziecięcej aktywności i uczyć najmłodszych dbania o środowisko – o zwierzęta i rośliny, które nie mogą same wypowiedzieć się we własnej obronie. Kolorowe koszulki z miękkiej, oddychającej bawełny są wytrzymałe i mogą być prane w wysokiej temperaturze, a dzięki elastycznym szwom nie krępują ruchów. Dzięki połączeniu modnych wzorów oraz wygody, oryginalne ubrania dla dziewcząt i chłopców pasują na różne okazje.

Cała kolekcja dostępna na www.endo.pl

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: