Ile Polacy wydają na rozrywkę i najchętniej na jaką?

Co trzeci Polak preferuje rozrywkę dostarczającą relaksu, 22% optuje za kreatywnymi przyjemnościami, 17% szuka doznań z adrenaliną, a 11% stawia na sport. Według badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń, 26% Polaków przeznacza do 100 zł miesięcznie na rozrywkę, 42% do 300 zł, a 21% nawet do 500 zł.

 

Badanie „Ulubione aktywności sportowe i rozrywki Polaków” pokazuje, że więcej niż połowa z nas jest zwolennikami aktywnej rozrywki. W rzeczywistości jednak dla co trzeciego Polaka ulubiona rozrywka wiąże się z aktywnością ruchową. Dla 29% najważniejsze są przyjemności realizowane z rodziną, a 27% wprost przyznaje się do siedzenia na kanapie i marzenia o uprawianiu sportu. Do multimedialnych i interaktywnych przyjemności jako ulubionego sposobu na relaks przyznaje się 11 % spośród 1376 respondentów badania.

W Polsce prężnie rozwija się rynek usług związanych z rozrywką i wypoczynkiem. Systematyczne bogacenie się Polaków i moda na zdrowy styl życia, przekłada się na wzrost wydatków na przyjemności i aktywne spędzanie czasu poza domem. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Z roku na rok, coraz więcej jesteśmy skłonni przeznaczyć na rozrywkę, co więcej ponad 40% z zapytanych deklaruje, że w przypadku realizacji nietypowej lub ciekawej rozrywki, jesteśmy gotowi aby z niej skorzystać poza miejscem zamieszkania. Największa grupa respondentów – 42% przyznaje, że jest skłonna wydać na rozrywkę od 100 do 300 zł miesięcznie. Dla 26% akceptowalną jest kwota miesięczna do 100 zł na przyjemności, a dla 21% kwota między 300 a 500 zł. Tylko 11% z nas deklaruje, że może zaszaleć i wydać powyżej 500 zł miesięcznie na atrakcje.

Czas na rozrywkę, według badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń Polacy najczęściej znajdują podczas weekendu – 27%, wieczorem – 21% i podczas urlopu lub na wakacjach – 19%. Najchętniej z różnych form rozrywki korzystamy w towarzystwie partnera lub partnerki – 37% odpowiedzi, z przyjaciółmi lub znajomymi – 29% wskazań oraz z rodziną – 24% odpowiedzi.

Obserwujemy, że w Polsce następuje od kilku lat duża zmiana w postawie Polaków, którzy chcą żyć aktywniej i przede wszystkim są coraz bardziej świadomi zagrożeń wynikających z przepracowania i braku regeneracji organizmu. Dlatego branża związana z aktywnym wypoczynkiem i kreatywną rozrywką ma duży potencjał rozwoju w naszym kraju i możliwości inwestycyjne. – mówi Grzegorz Rożalski.

Jak pokazują wyniki badania zmienia się nie tylko kwota, jaką inwestujemy w atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, ale również forma preferowanej rozrywki. Oprócz standardowych aktywności, wśród zainteresowań Polaków realizowanych w czasie wolnym pojawiają się coraz częściej sporty ekstremalne.

Dla 27% zapytanych Polaków są one atrakcyjną alternatywą dla standardowych aktywności fizycznych, a 22% sposobem na przeżycie ekscytującej przygody. Według 19% respondentów popularność sportów ekstremalnych to wyznacznik naszych czasów, a 17% panującej aktualnie mody. W opinii 15% respondentów to efekt dobrobytu i faktu, iż coraz więcej Polaków stać na oryginalne rozrywki.

Rosnące w Polsce wynagrodzenia i poziom zamożności społeczeństwa oraz trend związany z zdrowym trybem życia, pozytywnie wpływa na większą aktywność ruchową i formy spędzania czasu wolnego. Mimo że w dalszym ciągu zauważalna jest różnica pomiędzy wydatkami na rozrywkę i wypoczynek pomiędzy mieszkańcami Polski a Europy Zachodniej, Polacy przeznaczają coraz większe budżety na rozrywkę i rekreację. Według szacunków rynek usług związanych z wypoczynkiem i rozrywką jest obecnie w Polsce wart blisko 80 mld złotych i wciąż rośnie.

*Badanie „Ulubione aktywności sportowe i rozrywki Polaków” w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w maju 2018 na próbie 1376 respondentów.

3 komentarze
 1. My całą rodzinką jeździmy od kilku lat na wakacje do Chorwacji z biurem podróży. Mieliśmy już doświadczenie samodzielnego organizowania wycieczki, ale jednak dla nas wygodniej i bezpieczniej jest pojechać z biurem, które zajmuje się wszystkim od strony organizacji, przez co nie musimy się dodatkowo o to martwić, tylko kasa na nowe walizki z pożyczki w wonga.

 2. Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy . Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
  – Przejrzystości – informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
  – Elastyczności – dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
  – Komfortu – korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=ikmag.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: