Dzień Babci i Dzień Dziadka okazją do podarowania seniorom pozytywnych emocji

Babcia i dziadek odgrywają szczególną rolę w życiu wielu wnucząt, okazując im ciepło, kształtując tożsamość rodzinną. Czas z nimi spędzony jest dla dziecka wyjątkowo cenny. Nie dziwi więc fakt, że z okazji Dnia Babci i Dziadka chcielibyśmy podarować im coś szczególnego, wywołującego uśmiech na ich twarzy i pokazującego, jak bardzo cenimy ich obecność w naszym życiu. Nie jest to jednak proste w czasie pandemii, dlatego oto kilka wskazówek jaką niespodziankę możemy im podarować, aby ich miło zaskoczyć.

 

 

 

Aż 88% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków, biorących udział w badaniu „Czas wolny podczas koronawirusa”, odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często od kilku miesięcy w domowej izolacji. Dlatego tak ważne staje się znalezienie dla nich sposobów na miłe i relaksujące spędzanie czasu, a Dzień Babci i Dziadka może stać się do tego dobrym pretekstem.

Prezenty materialne, które jest najłatwiej nabyć z tej okazji, zazwyczaj nie spełniają swojej roli. Przeważnie trafiają na dno szafy, gdzie czekają na wyjątkową okazję. Z kolei słodycze i kwiaty to bardzo standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy różnych, innych okazjach.

Upominki, które kojarzą się z wnukami

Największym skarbem babci i dziadka są zazwyczaj wnuki, dlatego możemy założyć, że nic nie ucieszy ich bardziej niż upominek, który będzie się z nimi kojarzył. To mogą być na przykład własnoręcznie zrobione ciasteczka, narysowana przez dziecko laurka czy odcisk stópki w masie solnej. Dobrym upominkiem będzie też profesjonalne zdjęcie wnuka – już od kliku lat, podążając za trendami, studia fotograficzne w Polsce oferują specjalnie przygotowane sesje zdjęciowe dla noworodków, niemowląt i dzieci. Pozwalają one uchwycić i zatrzymać w kadrze najpiękniejsze chwile z życia każdego malucha. Zdjęcia, które powstaną jako efekt sesji mogą być dla dziadków wspaniałą pamiątką na długie lata.

Prezenty zachęcające do aktywności i rozrywki

Jeśli wnuki czas dzieciństwa i przygotowywania laurek mają już dawno za sobą, możemy podarować dziadkom prezenty w formie niezapomnianych przeżyć, zachęcające do aktywności fizycznej czy rozwijania nowych zainteresowań. Może to być na przykład lekcja nordic walking pokazująca, że można się zdrowo ruszać w każdym wieku. Dodatkowo marsz z kijkami pomoże babciom i dziadkom zadbać o zdrowie i kondycję. Z kolei dobrym pomysłem dla dojrzałych wielbicieli gier logicznych i karcianych może okazać się kurs brydża, pozwalający poprawić pamięć i na dłużej zachować sprawność intelektualną. Zajęcia będą też doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i miłego spędzenia czasu, nawet jeśli w czasie pandemii będą realizowane zdalnie.

Warsztaty online rozwijające nowe pasje

Wybór atrakcji realizowanych aktualnie online jest całkiem spory, dlatego znając zainteresowania babci czy dziadka, można zaaranżować dla nich miłą niespodziankę. W ramach rozrywki online, realizowanej bez wychodzenia z domu, seniorzy mogą skorzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, kursu fotografii czy warsztatów robienia mydła – czyli realizować zainteresowania, które dotychczas wymagały bezpośredniego kontaktu z nauczycielem czy instruktorem. Możemy podarować taki prezent online babci lub dziadkowi, a seniorom mniej zaawansowanym internetowo pomóc w jego realizacji, zachowując bezpieczny dystans.

– W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się w sieci wiele nowych możliwości na aktywne i kreatywne spędzanie czasu, również dla seniorów. Do niedawna rozrywka online kojarzyła się Polakom przede wszystkim z grami czy wirtualną rzeczywistością, pandemia zmieniła jednak to postrzeganie i sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło szukać warsztatów tematycznych, rozwijających zainteresowania. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Społeczna izolacja i ograniczona możliwość utrzymywania kontaktów międzyludzkich powoduje przewlekły stres, co źle wpływa nie tylko na młodych ludzi, ale także na seniorów. Rozrywki w wersji online są więc sposobem na lepsze spędzanie czasu w domu podczas pandemii. Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka jest dobrą okazją, aby zainteresować nimi również seniorów.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: