Cracow Charity Cup. Już 1 czerwca pomagamy małej Lence!

Cracow Charity Cup to amatorski turniej tenisa ziemnego połączony ze świętowaniem Dnia Dziecka. Odbędzie się już 1 czerwca 2019 r. na terenie kortów należących do Ośrodka Kryspinów. 25 tenisistów, w tym Michał Kotra, podejmie się sportowej rywalizacji w szczytnym celu.

 

 

Powodów organizacji tego wydarzenia jest bardzo wiele. Wśród nich prym wiedzie jednak najważniejszy – przekonanie, że mądra pomoc może działać cuda, a nas samych czyni lepszymi ludzi – mówią przedstawiciele fundacji “Możesz Na Mnie Liczyć” z Krakowa.

– Chcemy pomóc Lence, chorującej na nieuleczalną chorobę genetyczną – Zespół Angelmana. Lenka jest pogodną dziewczynką zmagającą się na co dzień z padaczką, objawami neurologicznymi i opóźnieniem intelektualnym. Dziewczynka nie mówi i nie rozumie słów. Od ponad 2 lat każdy dzień jej życia wypełnia walka o większą samodzielność. Ogromny wysiłek przynosi jednak widoczne rezultaty – mówią organizatorzy.

Dzięki intensywnej rehabilitacji i serii kosztownych wizyt u specjalistów, Lenka zaczęła stawiać pierwsze kroki. Coraz sprawniej wyczuwa też zachowania i intencje innych ludzi. Niestety to dopiero początek. Nadzieję rodziców dziewczynki budzi  m.in. możliwość zakupu urządzenia C-EYE, które umożliwiłoby komunikację z dzieckiem. Byłoby to też narzędzie do zabawy, poprawiające efekty codziennej rehabilitacji.

Cracow Charity Cup będzie wydarzeniem niezwykłym, bo mogącym odmienić ludzki los. Sprawiającym, że życie z chorobą nabierze cieplejszych barw. Podczas pikniku nie zabraknie atrakcji. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty taneczne, florystyczne, malarskie, gry zespołowe czy zabawy w dmuchanych zamkach. Dorośli zostaną zaproszeni do udziału w turnieju tenisowym i aukcji charytatywnej. Panie będą mogły wziąć też udział w metamorfozie kosmetycznej. O dobrą zabawę zadba DJ, spotkaniu towarzyszyć będzie pyszne jedzenie i napoje. Całość akcji organizowana jest ze środków przekazanych charytatywnie na rzecz Fundacji.

Najważniejsza tego dnia będzie jednak radość wynikająca z bycia razem, wzajemnego uczenia się empatii i dzielenia się dobrem. Spędzimy magiczny czas w pięknym miejscu wśród ludzi, dla których pomaganie ma szczególną wartość. Imprezę poprowadzi Dawid Łasut.

Wszystkie osoby chętne do wsparcia inicjatywy i/lub włączenia się w organizację wydarzenia organizatorzy serdecznie zapraszają do kontaktu: fundacja@pomoz.pl, +48 600 222 500. Bądź z nami 1 czerwca 2019 r. w Kryspinowie. Spraw, by ten dzień był dla Lenki wyjątkowy.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: