Biografia miliardera Branko Roglicia!

“Wczoraj myślałem o dzisiaj, a dzisiaj myślę o jutrze,” to główna myśl książki biograficznej autorstwa Branko Roglić, przedsiębiorcy, założyciela grupy Orbico – największego dystrybutora w Europie, obecnego w 20 krajach, oraz miłośnika sztuki.

 

 

Branko Roglić wniósł wielki wkład w przywrócenie do Chorwacji wielu arcydzieł chorwackiego malarstwa, takich jak Vlaho Bukovac, Emmanuel Vidovic, Antun Masle, Edo Murtić, Miljenko Stančić i inni. Jest mecenasem, który wspierał pierwszego mistrza nowego chorwackiego rzeźbiarstwa, Kuzmę Kovačića, we wczesnym etapie jego kariery, a także nadal wspiera obiecujących młodych artystów.

Uważa, że sztuka powinna należeć do ludzi/narodu, z którego się wywodzi, i że firmy, które osiągają zyski w jednym kraju, powinny wspierać jego kulturę.

Jego biografia to relacja z jego życia, w której łączy wartości rodzinne z pasją i biznesem. Opowiada o wielu sytuacjach z życia codziennego, ukazując swoją ludzką twarz i zainteresowania, takie jak wędkarstwo czy granie w boccia.

Wspomina także o momentach, gdy potrzebna była duża odwaga, na przykład, gdy zgłaszał korupcję i nosił mikrofon na spotkania z szantażystami, czy gdy oddał swoje (wówczas jedyne!) 2 łodzie, by pomóc marynarce wojennej jako statki zaopatrzeniowe podczas wojny ojczyźnianej w Chorwacji. Książka przedstawia wiele sytuacji, z których można się wiele nauczyć, a także zawiera rady dla młodych przedsiębiorców.

Zachęcamy do przeczytania tej książki, która doczekała się polskiego przekładu.

***

Uroczysta promocja polskiego wydania autobiografii Branko Roglicia odbyła się w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Gościem honorowym wydarzenia był prezydent Lech Wałęsa, legendarny lider Solidarności. Oprócz niego w spotkaniu uczestniczyli m.in. pan Tomislav Vidošević – Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce, pani Emilia Bala – Konsul z Ambasady RP w Chorwacji, oraz liczni wybitni goście z świata polityki, kultury i biznesu.

Po odczytaniu wybranych fragmentów książki przez aktora Adama Baumana, odbyła się panelowa dyskusja z udziałem Branko Roglića, Lecha Wałęsy i prof. Macieja Czerwińskiego na temat Chorwackiej Wiosny, demokracji i europejskiego współbraterstwa.

Wieczór uświetniły występy artystów, w tym mini recital Chopina w wykonaniu pianisty Radosława Sobczaka.

Warto dodać, że książkę wydało wydawnictwo Nieoczywiste, a tłumaczenie na język polski dokonała Joanna Dróżdż. Głównym redaktorem i autorem przypisów do polskiego wydania jest prof. Maciej Czerwiński, doktor nauk humanistycznych.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: