5 rad, o których warto pamiętać, by wakacje były przyjemnością a nie przykrym wspomnieniem

Luzowanie obostrzeń po wielu miesiącach pandemii sprawia, że Polacy bardzo chętnie ruszają na różnego rodzaju wypoczynek, organizowany przez biura podróży lub na własną rękę. Choć kiedy myślimy o wakacjach zawsze mamy przed oczami piękne widoki, beztroski czas i wspaniałe wspomnienia, to jednak zawsze może przydarzyć się coś nieoczekiwanego. Jako agent ubezpieczeniowy pracujący w branży od 15 lat, wielokrotnie spotykałam się z trudnymi sytuacjami klientów, które zdecydowanie psuły wakacyjne nastroje. Aby wakacje rzeczywiście były przyjemnością, warto pamiętać o kilku sprawach.

 

 

Wykup ubezpieczenie na czas wyjazdu

Sprawa ubezpieczenia wydaje się oczywista, ale dla wielu wciąż wydaje się to zbędny wydatek mimo zakupu drogich wakacji. Warto zająć się formalnościami wcześniej i nie zwlekać do ostatniej chwili, ponieważ w umowie możemy wskazać, kiedy polisa ma zacząć obowiązywać. Warto zwrócić uwagę, co obejmuje ubezpieczenie, ponieważ jeśli podróżujemy z kilkoma walizkami pełnymi kosztownych przedmiotów albo sprzętem sportowym lub fotograficznym, warto ubezpieczyć również bagaż. Jeśli dojdzie do sytuacji, że zapomnieliśmy o wykupieniu ubezpieczenia przed wyjazdem, nadal istnieją możliwości wykupienia polisy w czasie pobytu zagranicą, jednak zacznie ona obowiązywać po kilku dniach.

Zrób zdjęcia przedmiotów które zabierasz i kopie dokumentów.

Utrata dokumentów poza granicami kraju to poważne utrudnienie, dlatego warto mieć wykonaną ich kopię, najlepiej poświadczoną notarialnie, ale już sama znajomość numeru paszport, dowodu osobistego czy prawa jazdy może pomóc w załatwianiu formalności. Podobnie w przypadku zagubienia całego bagażu, aparatu, cennych przedmiotów lub ich kradzieży – przekazanie zdjęć policji będzie ułatwiało poszukiwanie. W przypadku sprzętu przydadzą się również numery seryjne.

Wykonaj kopie zapasowe zawartości telefonu i komputera, jeśli go zabierasz.

Wielokrotnie słyszy się, że sama strata sprzętu nie boli tak bardzo, jak utracone dane, zdjęcia, nagrania video, których nie da się odtworzyć. Właśnie dlatego warto pozostawić w domu kopie zapasowe, albo nawet usunąć z telefonu archiwalne nagrania video i zdjęcia. Jeśli w czasie podróży dokumentujesz wyjazd, również staraj się korzystać z dostępnego łącza internetowego, by na bieżąco wgrywać zdjęcia do chmury, na wirtualny dysk, albo zmieniaj kartę w aparacie.

Dokładnie sprawdź zasady zabezpieczenia mienia.

Ubezpieczenie zwłaszcza to dotyczące bagażu lub mieszkania w czasie wyjazdu dotyczy sytuacji, na które ubezpieczony nie miał wpływu. Dlatego, aby otrzymać wypłatę ubezpieczenia w przypadku kradzieży lub zniszczenia, zadbaj o zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń – dokładne zamknięcie drzwi w domu, uruchomienie alarmu, zamknięcie okien, zabezpieczenie walizek, zamknięcie ich na szyfr lub kłódkę itp.

Miej numer swojego agenta ubezpieczeniowego zawsze przy sobie.

Kryzysowa sytuacja zawsze wywołuje stres, bez względu na to czy jest to wypadek, uraz, zachorowanie czy kradzież albo zniszczenie mienia. W takich sytuacjach trudno pamiętać o wszystkich formalnościach, dokładnych zapisać w dokumentacji itp. W takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc agenta ubezpieczeniowego, który po pierwsze jest zdystansowany do całej sytuacji, po drugie ma do czynienia z ubezpieczeniami na co dzień, dlatego szybko i sprawnie powinien pomóc z kwestiami formalnymi, które należy załatwiać na bieżąco. Po czasie braki w dokumentacji, nieodpowiednie oświadczenia lub nieprecyzyjna dokumentacja medyczna mogą spowodować, że ubezpieczenie nie zostanie wypłacone.

Zdjęcie i tekst: Anna Wolska

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: