Zastanawiasz się nad grą u bukmachera? Poznaj kilka istotnych faktów

Nie tylko mężczyźni, ale również sporo kobiet korzysta czasem z usług bukmacherów. Warto więc wiedzieć, jak rozpoznać firmy działające zgodnie z polskim prawem.

 

Czy kobiety obstawiają zakłady bukmacherskie? Oczywiście, choć prawdopodobnie znacznie rzadziej niż mężczyźni to jednak wiele kobiet interesuje się sportem i czasem obstawia. Tym bardziej, że wnosić typy można nie tylko na wydarzenia sportowe, ale również na wiele wydarzeń z tzw. „branży rozrywkowej”. Rynek zakładów w Polsce przez wiele lat był dość słabo „uporządkowany” i ciężko było rozróżnić legalnych bukmacherów. Na szczęście teraz jest to już nieco łatwiejsze, dlatego postanowiliśmy podać kilka podstawowych informacji na temat legalnych bukmacherów w Polsce.

Prawo zabrania działalności na polskim rynku zakładów bukmacherskich firmom, które nie uzyskały obowiązkowego zezwolenia (wydawanego przez polskie Ministerstwo Finansów). Nielegalne jest również korzystanie z usług tego typu podmiotów, dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać legalnych bukmacherów.

1. Licencja

Każdy legalny bukmacher, który został dopuszczony na polski rynek, musiał otrzymać licencję. Wydaje ją Ministerstwo Finansów po gruntowej weryfikacji podmiotu składającego wniosek o jej przyznanie. Aby sprawdzić, czy dana firma dysponuje wymaganym zezwoleniem i rzeczywiście dostała „zielone światło” od urzędników, wystarczy rzucić okiem na listę legalnych, licencjonowanych bukmacherów znajdującą się na stronach internetowych Ministerstwa Finansów. Ponadto, firmy mają obowiązek podawania informacji na temat licencji na swoich witrynach internetowych. Uważać trzeba natomiast na zagraniczne firmy, które pomimo braku polskiej licencji próbują działać na polskim rynku – za korzystanie z ich usług grożą bardzo wysokie kary.

2. Oferta obejmuje wyłącznie zakłady bukmacherskie

Obowiązujące prawo hazardowe stanowi, że rynek zakładów bukmacherskich nie jest objęty monopolem państwa, a więc mogą działać na nim prywatne firmy. Jednak bukmacherzy nie mogą świadczyć innych usług hazardowych, np. oferować możliwości gry na automatach do gier czy w ruletkę. To oznacza, że gdy znajdujesz się na stronie internetowej wybranego bukmachera, żadne inne gry hazardowe poza możliwością obstawiania wyników nie mogą być dostępne w ofercie. Jeśli są, prawdopodobnie masz do czynienia z nielegalną i nielicencjonowaną firmą, która nie przestrzega polskiego prawa, a za korzystnie z usług nielegalnej firmy ukarana może zostać również osoba grająca.

3. Dostępność popularnych form płatności

Legalni bukmacherzy oferują dużo możliwości wykonania płatności przez Internet, za pośrednictwem których można wpłacić lub wypłacić pieniądze. Jeśli na liście dostępnych form płatności widzisz najpopularniejsze sposoby na wykonanie wpłaty (jak np. kartą płatniczą czy szybkim przelewem na rachunek bankowy prowadzony w polskim banku), raczej nie masz powodów do obaw i możesz przypuszczać, że korzystasz z usług legalnej firmy. Również w polskich złotówkach bukmacherzy powinni udostępniać możliwość wykonywania wszelkich transakcji finansowych. Natomiast w przeciwnym razie, czyli w przypadku, gdy bukmacher proponuje niewielką listę form płatności i są one mocno „egzotyczne”, a więc rzadko spotykane w Polsce, powinna Ci się zapalić „czerwona lampka ostrzegawcza”. Taka sytuacja może bowiem świadczyć o tym, że masz do czynienia z nielegalnym podmiotem, który nie posiada obowiązkowej licencji, a więc nie przestrzega polskiego prawa.

4. Strona www po polsku i z polską domeną

Witryny internetowe legalnych bukmacherów powinny być dostępne w języku polskim i w ramach polskiej domeny z rozszerzeniem .pl. Jeżeli więc witryna bukmachera, którego oferta Cię interesuje, nie jest dostępna po polsku, może to świadczyć na jego niekorzyść i sugerować, że działa niezgodnie z prawem.

5. Regulamin

Każdy bukmacher jest zobligowany do udostępnienia graczom regulaminu rozgrywki i wdrożenia regulaminu odpowiedzialnej gry. Bukmacherzy muszą m.in. ostrzegać graczy przed ryzykiem związanym z grą (uzależnieniem), a także wypracować system uniemożliwiający dostęp do zakładów osobom niepełnoletnim. Co ważne, regulaminy trzeba przygotować jeszcze przed rozpoczęciem właściwej działalności, ponieważ w trakcie weryfikacji wniosku bukmachera o wydanie licencji są one sprawdzane przez urzędników Ministerstwa Finansów.

6. Prosta identyfikacja firmy

Dane każdego podmiotu, który organizuje zakłady bukmacherskie, powinny być łatwo dostępne dla graczy. Bukmacherzy mają obowiązek umieszczenia ich w łatwo dostępnym miejscu na stronie internetowej, tak aby można było łatwo się dowiedzieć, kto stoi za daną marką. Informacje na temat firmy powinny obejmować dane adresowe oraz numer polskiej licencji, w oparciu o którą świadczone są usługi.

7. Sponsoring

Prawo hazardowe jest skonstruowane w taki sposób, że angażowanie się w sponsoring polskiego sportu wydaje się dla legalnych bukmacherów bardzo korzystne. Dlatego jeśli widzisz, że firma w której obstawiasz wyniki jest partnerem jednego lub kilku profesjonalnych klubów, możesz być spokojny o jej legalność, choć oczywiście zawsze warto to jeszcze zweryfikować.

Źródło: https://www.wygranaonline.com/legalni-bukmacherzy/

 

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: