Zabawy z piaskiem i wodą są dla dziecka ważniejsze, niż myślisz

Lato w pełni, a termometry wskazują coraz wyższe temperatury. Z jednej strony jest to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z drugiej — konieczność znalezienia pomysłu na to, jak bezpiecznie i efektywnie zapewnić dzieciom ruch i zabawę. Rozwiązaniem mogą okazać się aktywności związane z wodą i piaskiem. Są one również niezbędnym elementem rozwoju malucha, nie tylko pod kątem motoryki, kreatywności, ale również… nauk ścisłych!

 

 

 

Zabawy z wodą i piaskiem — dlaczego są tak ważne?

Woda to doskonały materiał do zabawy. Umożliwia nie tylko skuteczną walkę z upałem, ale przede wszystkim stanowi naturalne narzędzie do rozwijania wielu umiejętności u dzieci. Pierwszym z nich jest rozwój motoryczny. Podnoszenie, przenoszenie, wylewanie — te wszystkie czynności wspomagają ćwiczenia odpowiedniej kontroli ciała. Co więcej, pozwalają zrozumieć, co znaczy “ciężkie”, “lekkie”, tym samym wspierając naukę podstawowych zasad przedmiotów ścisłych jak matematyka czy fizyka.

Nie można pominąć także wpływu takiej rozrywki na koncentrację i zdolność rozwiązywania problemów. Zabawa wodą to okazja do nauki poprzez obserwację i doświadczanie. Dzieci uczą się, jakie są przyczyny i skutki różnych zjawisk, a także rozwijają zdolności społeczne, na przykład dzielenia się i współpracy z innymi. Podobnie jak przypadku spędzonego czasu w piaskownicy.

Zabawy z piaskiem są dla dziecka równie korzystne. Wspierają one rozwój fizyczny, stymulując małą i dużą motorykę. Dzieci poprzez zabawę w piaskownicy poprawiają swoje zdolności manipulacyjne i koordynację oko-ręka.

Połączenie świata piasku i wody, a także tworzone z nich piaskowe błotko są świetnym sposobem na połączenie atrakcyjnej dla najmłodszych zabawy z walorami edukacyjnymi i wspierającymi jego rozwój, a także odciągnięcia ich od ekranów. Nic więc dziwnego, że na rynku mamy coraz więcej zabawek oferujących tego typu rozrywkę.

Jak zorganizować dziecku bezpieczną zabawę?

Organizowanie zabaw z wodą i piaskiem nie jest trudne, ale wymaga pewnej staranności. Bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem.

Na rynku znajduje się wiele zabawek umożliwiających dziecku odkrywanie świata piasku oraz wody. Co więcej, istnieją również takie, które je łączą. Są nimi stoliki wodno–piaskowe, które zwykle posiadają dodatkowe elementy takie jak wywrotki, samochodziki czy wiaderka. Szukając sprzętu do przydomowego ogródka, powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka, ale również zdecydować się na taki, który posłuży przez lata.

Na polskim rynku liderem ogrodowych zabawek dla najmłodszych jest firma Little Tikes od MGA Entertainment. Tworzone przez markę produkty cechuje kreatywność oraz wytrzymałość, która pozwalają na radość z zabawy przez wiele lat. Właśnie dzięki temu, jednym z flagowych produktów Little Tikes jest: samochód – jeździk Cozy Coupe®, który od ponad trzydziestu lat sprawia radość najmłodszym i wychował już kilka pokoleń.

Zarówno zabawy z wodą, jak i piaskiem są nie tylko świetną zabawą, ale również wartościowym doświadczeniem edukacyjnym dla dziecka. Skorzystaj z tego lata i daj swojemu dziecku możliwość odkrycia i poznania świata poprzez zabawę na świeżym powietrzu.

– Tworząc serię zabawek Little Tikes, pomyśleliśmy – czemu by nie przenieść całej zabawy z parku wodnego na ogród? Zestawy, które oferujemy, mogą służyć najmłodszym przez cały rok niezależnie od pogody, ponieważ gdy pogoda nie dopisze, nie trzeba używać funkcji z wodą. Wystarczy przenieść zabawki do środka i bawić się nimi wewnątrz – wskazuje Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: