Wydarzenie roku w V.A Gallery Poland! „Na granicy światów” Karol Bąk & Sylwester Chłodziński

Jesienno-zimowy sezon artystyczny w  V.A. Gallery Poland uświetni wernisaż wystawy Karola Bąka i Sylwestra Chłodzińskiego pt. „Na granicy światów”. To znakomita informacja dla inwestorów i miłośników światowej klasy dzieł sztuki , które reprezentują Polskę na międzynarodowej arenie sztuki współczesnej. T o nie tylko uczta dla oczu, ale również dobra i pewna lokata finansowa.

 

 

To doskonała okazja przyjrzeć się twórczości obu Artystów, która przenikając się jednocześnie zachowuje indywidualny charakter.  Odkryjemy mikroświaty, odczucia i emocje przelane na płótno przez Karola Bąka i zaklęte w formie przestrzennej przez Sylwestra Chłodzińskiego.

„Każdy z nas jest mikrokosmosem, oddzielnym światem. Rozwijający się świat pragnie tworzyć, twórczość jest istotą naszych połączeń, połączeń na poziomie dusz.

Obrazy, rzeźby, wiersze pośredniczą w przekraczaniu granic naszych światów, czasami same stają się światami, które nas pochłaniają, zaczynają żyć w naszych myślach, przepełniają czas.

To jest właśnie piękno transcendencji człowieka, który dzięki obcowaniu ze sztuką pokonuje granicę mikrokosmosów. Światy przenikają się, dopełniają, wzajemnie inspirują tworząc ludzki wszechświat we Wszechświecie.

W Jego tajemnicy istnienia i śmierci, w nadziei na stworzenie piękna, które będzie wieczne.”

Wernisaż wystawy “Na granicy światów” będzie miał charakter zamknięty – informacje o aukcji oraz zaproszeniach można uzyskać pod nr +48 509 920 616./ +48 511 101 200 / +48 512 207 200

Karol Bąk – Karol Bąk to światowej sławy malarz, rysownik, grafik, absolwent poznańskiej ASP, mający w swym dorobku kilkaset obrazów olejnych, które stanowią największą, ale nie jedyną część jego działalności artystycznej.

Artysta tworzył także grafiki, rysunki tuszem, pastelowe portrety, ołówkowe szkice, a także freski naścienne. Prace te różnią się nie tylko techniką, ale sposobem ich odbioru. Malarstwo olejne można uznać za jaśniejszą i pogodniejszą stronę artystycznej duszy, zaś rysunki i szkice to ciemniejszy i bardziej złowrogi aspekt twórczości. Oba te pierwiastki łączą się w od lat tworzonych cyklach tematycznych – Żaglowce i Dialogi. Poza nimi w malarstwie olejnym znajdują się również Kokony, Aureole, Cztery żywioły, Judyta i Salome, Prima Mobilia a także cykl Nokturny inspirowany muzyką Fryderyka Chopina, z okazji Roku Chopinowskiego 2010.

Artysta ma na koncie wiele wystaw, zarówno w kraju jak i zagranicą – Amsterdam, Rotterdam, Londyn, Rzym, Nowy Jork, Las Vegas, Tajpej, Segovia..,a jego prace znajdują w muzeach i zbiorach prywatnych na wszystkich kontynentach.

Sylwester Chłodziński  – rzeźbiarz, który tworzy zarówno w drewnie jak i w marmurze, stali ,brązie oraz ceramice. Posiada wieloletnią praktykę w zawodzie renowatora – odrestaurowywał  między innymi Sanktuarium Franciszkanów w Kazimierzu nad Wisłą. Artysta brał też udział w realizacjach pomników miejskich /m.in. pomnik Jakuba Boehme w Zgorzelcu,  pomnika Powstańców Wielkopolskich w Brzozie i Barcinie/. Pracował przy wystroju i scenografii  Tajemnic Karkonoskich w Karpaczu. Brał udział w plenerach artystycznych w Polsce / realizacja największej głowy Ducha Gór oraz pomnik Napoleona w Pławnej, praca przy wystroju Zamku Śląskich Legend / oraz w plenerach międzynarodowych /Czechy, Grecja, Polska, Hiszpania/ Ma na swym koncie kilkanaście wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.rzeźbiarz, który tworzy zarówno w drewnie jak i w marmurze, stali ,brązie oraz ceramice. Posiada wieloletnią praktykę w zawodzie renowatora.

Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wernisaż:  8 października  2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

V.A. Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji.

Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki. Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny.

Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach: cykl spotkań „Mariaż sztuki z biznesem”, projekty.. Wystawy on-line w czasach pandemii. Cykle edukacyjne on-line: „Za kulisami sztuki”, „Dlaczego Einstein był łysy – czyli mądrej głowy włos się nie trzyma”. https://www.va-gallery.pl/

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: