Witamy w domu nowych przyjaciół

Szczeniaki i kociaki – małe, słodkie istoty, które podbiją każde serce. Dorosłe zwierzaki, które szukają naszej przyjaźni. Od razu stają się ważnymi członkami rodziny i sprawiają radość samą swoją obecnością. Jak przygotować dom na nowych mieszkańców? Jak budować z nimi relacje, niezależnie od ich wieku? Na te pytania odpowiada Maxi Zoo.

 

 

Maxi Zoo to sieć sklepów dla zwierząt, która dba o każdy aspekt dobrostanu naszych pupili, także tych najmłodszych. Maxi Zoo to nie tylko szeroki asortyment dla różnych gatunków zwierząt, ale przede wszystkim doskonale przeszkolony personel, który służy klientom swoją pomocą i fachową poradą na tematy związane z dietą, pielęgnacją i dbaniem o zdrowie każdego pupila. Jeśli więc zdecydujecie się zaprosić do domu nowego przyjaciela, odwiedźcie Maxi Zoo, by zaopatrzyć się nie tylko w niezbędne produkty, ale również skorzystać z wiedzy pracowników sklepów. Wszystkich przyszłych właścicieli różnych gatunków zwierząt zapraszamy do obejrzenia filmu, który na początku maja pojawił się na stronie internetowej sklepu: https://www.maxizoo.pl/magazyn/nowe-zwierze-w-domu/, przypominającego o rzeczach, o które trzeba zadbać, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny i jakie niespodzianki mogą nas czekać.

Nowy domownik

Decyzja o dołączeniu do rodziny nowego domownika powinna być podejmowana w sposób przemyślany, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw. Jest to duże wyzwanie dla nowych opiekunów – maluszki wymagają na początku stałej opieki, dorosłe zwierzęta często mają za sobą różne, czasem trudne doświadczenia. Musimy również pamiętać, że nie tylko psy czy koty wymagają naszej troski i opieki, jeśli w domu pojawią się ptaszki, gady, gryzonie czy rybki – również musimy przemyśleć nasze możliwości. Za to radość z włączenia do naszego życia nowych przyjaciół jest bezcenna.

Nowe zwierzę to duże wyzwanie dla domowników. To nie tylko odpowiednio dobrana karma, ale również różnego rodzaju akcesoria – legowisko, szelki, smycz, miski na jedzenie i wodę oraz, co bardzo ważne, różnego rodzaju zabawki i przysmaki, dzięki którym, poprzez nagradzanie, od początku będziemy uczyć naszego nowego pupila odpowiednich zachowań. Budowanie relacji jest niezwykle istotnie, pozwoli bowiem zbudować harmonijny związek ze zwierzęciem, które będzie naszym towarzyszem w życiu przez co najmniej kilka, kilkanaście lat. Najlepiej sprawdza się metoda pozytywnego motywowania zwierzęcia, poprzez nagradzanie przysmakami i pochwałami, ponieważ są to rzeczy, do których zwierzęta dążą naturalnie. Dzięki takiemu pozytywnemu wzmocnieniu łatwiej jest kształtować zachowanie psa czy innego zwierzęcia. Jeśli obawiamy się, czy poradzimy sobie sami, warto zwrócić się o pomoc do behawiorysty. Szczeniaczka można zapisać do psiego przedszkola – nauczy się tam podstawowych komend, chodzenia na smyczy i zachowania w środowisku miejskim, co z pewnością będzie nam procentować w budowaniu wzajemnych relacji.

Mini poradnik zakupowy

Dla nowych domowników bardzo ważne są miejsca, w których mogą bezpiecznie odpocząć po zabawie czy spacerze, dlatego wybór odpowiedniego legowiska jest tak istotny. Pies z pewnością polubi wygodne i miękkie posłanie z poduszką – jeśli mamy szczeniaka, to musimy tylko pamiętać, by nie było zbyt wysokie, bo maleństwo może mieć problem z dostaniem się na nie. Gdy pies podrośnie, zapewne trzeba będzie je wymienić na większe. Koty – małe i duże – uwielbiają różnego rodzaju domki, w których mogą się schować. Ponieważ zazwyczaj zabieramy do domu kotka, który ma około trzech miesięcy lub starszego, możemy zainwestować w większy drapak, z różnego rodzaju schowkami i platformami. Przy okazji od razu będziemy go przyzwyczajać, gdzie należy ścierać pazurki.

Zwierzak, który trafia pod nasz dach, powinien być zabezpieczony przeciwko kleszczom – nawet jeśli jest niewychodzącym kotkiem. Dlaczego? W cieplejszych porach roku możemy kleszcza przynieść na sobie, na przykład na ubraniu, w takiej sytuacji może dojść do przeniesienia pajęczaka na domowego kota.

Ważna jest odpowiednio dobrana karma – informację na jej temat powinniśmy uzyskać w miejscu, z którego bierzemy naszego nowego domownika, możemy też otrzymać odpowiednią poradę u pracowników w sklepie Maxi Zoo. Do tego oczywiście musimy zadbać o miseczki na wodę i karmę.

Żeby przywieźć naszego nowego członka rodziny do domu, potrzebny nam będzie odpowiedni transporter lub torba transportowa. Nie ma sensu narażać go na niebezpieczeństwo podróżowania na rękach nowego właściciela, szczególnie jeśli nie korzystamy z własnego samochodu. Do takiego transportera dobrze jest włożyć podkład higieniczny, bo przejęty zwierzak może mieć problem z opanowaniem pęcherza.

Pies już jest w domu, pora więc na pierwszy wspólny spacer. Żeby nasz nowy przyjaciel czuł się komfortowo, na spacery powinien wychodzić w obroży lub szelkach (szczeniaki i mniejsze rasy) i na smyczy. Czy będzie to smycz automatyczna czy zwykła nie ma większego znaczenia, ważne jest tylko, by pozwoliła nam w pełni panować nad naszym pupilem. Na każde wyjście na zewnątrz zaopatrujemy się w woreczki na odchody – my też musimy nauczyć się nowych zachowań.

Zostały jeszcze drobiazgi, takie jak zabawki (na przykład wędki dla kota, specjalne produkty do gryzienia dla psa) oraz akcesoria pielęgnacyjne (szampony, szczotki, cążki do paznokci) i jesteśmy gotowi na powitanie naszego nowego przyjaciela. Pamiętajcie, że zawsze jesteście mile widziani ze swoim pupilem w sklepach Maxi Zoo.

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: