Wewnętrzna strona ud – jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Problem nadmiernej tkanki tłuszczowej to zmora wielu kobiet, niezależnie od wieku. Jest to szczególnie uporczywe w okresie letnim, kiedy eksponujemy niektóre części ciała. Niezwykle często kobiety narzekają na gromadzenie się tłuszczu po wewnętrznej stronie ud. Dlaczego akurat to miejsce jest szczególnie narażone na nadmiar tkanki tłuszczowej i co należy zrobić, aby się go pozbyć?

 

 

Kobiety z natury posiadają o 5-8 proc. więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Jest to związane z funkcją, jaką pełni kobiecie ciało – ma za zadanie wydać na świat potomstwo. Tkanka tłuszczowa bierze udział w produkcji estrogenu i wpływa na cykl miesiączkowy. W okresie dojrzewania, kiedy ciało się zmienia, u dziewcząt to właśnie w okolicy bioder, ud i klatki piersiowej przybywa najwięcej tkanki tłuszczowej. Są to jednocześnie najtrudniejsze obszary do pozbycia się tłuszczu.

Modelowanie wewnętrznej strony ud

Proces pozbywania się tkanki tłuszczowej wymaga czasu i ciężkiej pracy. Niektóre osoby szybko poradzą sobie ze zgubieniem tłuszczu z dolnych partii ciała, podczas gdy innym zajmie to o wiele więcej czasu. Tempo chudnięcia jest indywidualną sprawą i zależy od wielu czynników. Można jednak wspomóc ten proces i całą uwagę skupić na newralgicznym obszarze.

Odpowiednia dieta

Mówi się, że 70 proc. sukcesu w walce o utratę kilogramów stanowi zbilansowana dieta. Zaleca się spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia, w odstępach co 2-3 godziny oraz picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Odpowiednia dieta gwarantuje dostarczenie naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wypoczynku. Najlepiej w ciągu doby poświęcić 8 godzin na sen.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w procesie odchudzania, ale stanowi zaledwie 30 proc. sukcesu. Warto wprowadzić do codziennych rytuałów czas spędzony na ulubioną formę wysiłku fizycznego – rower, basen, siłownię, czy nawet spacer z psem. Aby wysmuklić dolne partie ciała najlepsze będzie połączenie ćwiczeń cardio z ćwiczeniami wzmacniającymi (wykroki, wzniosy nóg). Aktywność fizyczna jest skuteczna, ale wymaga cierpliwości i systematyczności.

Istnieją jednak metody, dzięki którym możliwe jest szybsze, nieinwazyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, nawet w tak newralgicznych obszarach, jak wewnętrzna strona ud.

Zabieg ONDA by DEKA – idealne rozwiązanie

Specjalnie z myślą o osobach borykających się z nadmiernym otłuszczeniem dolnych partii ciała, a w szczególności wewnętrznych partii ud, stworzono zaawansowane zabiegi kosmetyczne, pozwalające na uzyskanie wielu efektów estetycznych w trakcie jednego zabiegu. Innowacyjna metoda, dostępna między innymi w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA działa 3-etapowo: walczy z cellulitem, pomaga leczyć lokalne otłuszczenia oraz eliminuje zwiotczałą skórę na wybranym obszarze ciała.

– Niewątpliwym atutem zabiegu ONDA by DEKA jest zastosowanie unikatowego systemu CoolWaves. Działa on na komórki tłuszczowe za pomocą innowacyjnych mikrofal. Głęboko wnikają one w skórę powodując rozbicie błon komórek docelowych, a tym samym zmniejszają objętość podskórnej tkanki tłuszczowej. Aż 80% energii użytej w tym procesie skupia się na komórkach tłuszczowych, pozostałe 20% daje bardziej powierzchowny efekt termiczny o działaniu ujędrniającym. System chłodzenia głowicy zwiększa komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Celem uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów– wyjaśnia mgr kosmetolog Mariola Maziarz.

***
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę VESUNA wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Więcej na vesuna.pl

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: