Warszawianka Roku 2022. Mieszkańcy wybrali Małgorzatę Szumowską

W poniedziałek 21 listopada w Muzeum Muzeum Historii Żydów – Polskich odbyła się uroczysta gala, na której zostały ogłoszone wyniki plebiscytu Warszawianka Roku 2022. Wynik konkursu podał Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski. Zwyciężczynią została Małgorzata Szumowska, dyrektorka Niewidzialnej Wystawy, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna, która edukuje jak wygląda życie osób z dysfunkcją wzroku. Pierwszy raz przyznano nagrodę specjalną „Warszawianka Pokoleń”, którą odebrała Wanda Traczyk-Stawska, weteranka Powstania Warszawskiego, która zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji plebiscytu.

 

– Tegoroczna laureatka to kobieta, która sprawia, że niewidzialne staje się widzialne. Tworzy miejsce, które wzbogaca kulturalną ofertę Warszawy. Uwrażliwia, uświadamia, edukuje jak wygląda życie osób z dysfunkcją wzroku — zapowiedział laureatkę konkursu Warszawianka Roku 2022 Prezydent Rafał Trzaskowski.

W tym roku mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mieli możliwość głosować na dziesiątkę otwartych, zdeterminowanych i aktywnych społecznie kobiet, które zostały wybrane przez powołaną kapitułę. Do tytułu w tym roku nominowane były: Magdalena Dziewguć – menedżerka, Myroslava Keryk – socjolożka, Agnieszka Kobus-Zawojska – medalistka olimpijska, Orina Krajewska – prezeska Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”, Katarzyna Nicewicz – działaczka społeczna, Maja Ostaszewska – aktorka i aktywistka, Magdalena Piotrowska – aktywistka ekologiczna, Małgorzata Szumowska – dyrektorka warszawskiej Niewidzialnej Wystawy, Maria Wroniszewska – członkini zarządu Fundacji SYNAPSIS oraz Zofia Zochniak – pomysłodawczyni portalu UbraniaDoOddania.pl.

Tytuł Warszawianki Roku przyznawany jest zarówno za działalność na rzecz stolicy,
jak i promowanie wartości demokratycznych, otwartości, tolerancji, równouprawnienia, a także za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie. Tegoroczna gala, była szóstą odbywająca się w ramach reaktywowanego po latach plebiscytu.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: