Wakacyjne wyjazdy z psem

Niezależnie od tego, czy planujesz długi, czy krótki wyjazd ze swoim pupilem, do podróży powinieneś się przygotować. Zbliżające się wakacje zachęcają do weekendowych wypadów i dłuższych pobytów w nowych miejscach. Musisz jednak zadbać o to, by twój czworonożny przyjaciel był bezpieczny i dobrze zniósł nawet kilkugodzinną podróż.

 

 

Przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić, jakie są zasady dotyczące psów w miejscu, do którego się wybieramy. Na przykład wiele plaż zakazuje ich wprowadzania, na szczęście jest też coraz więcej miejsc, w które bez problemu zabierzemy naszego pupila. Z biegiem lat zmienia się podejście do zwierząt, są coraz chętniej witane w różnego rodzaju hotelach, parkach i innych miejscach. Dlatego coraz łatwiej jest zaplanować taki wyjazd, podczas którego nasz pupil będzie mógł nam bez przeszkód towarzyszyć. Jednak na pewno taką podróż trzeba dobrze zaplanować, tak by zwierzę czuło się komfortowo przez cały czas jej trwania.

Przede wszystkim musimy rozważyć środek transportu – najłatwiej w wymarzone miejsce będzie nam się dostać własnym samochodem i w nim będziemy mogli zapewnić naszemu psu należny komfort. Przystanki na załatwianie potrzeb nie będą problem, a w dodatku będziemy mogli dowolnie regulować ich długość. Dzięki różnego rodzaju szelkom czy transporterom zapewnimy pupilowi bezpieczeństwo, nawet w przypadku gwałtownego hamowania. Siedzenia naszego samochodu czy bagażnik możemy zabezpieczyć przed zabrudzeniami i zadrapaniami specjalnymi matami podróżnymi.

Jeśli w nasze wakacyjne miejsce planujemy dotrzeć pociągiem, to też nie problem, warto jednak zastanowić się nad wykupieniem miejsca, w którym nasz pies będzie miał nieco więcej przestrzeni, szczególnie jeśli należy do nieco większych ras. Zabierając naszego czworonożnego przyjaciela w taką podróż, musimy pamiętać, że powinien nosić kaganiec i być na smyczy.

Niezależnie od tego, w jaki sposób planujemy dotrzeć na wakacje, musimy zawsze mieć dla naszego pupila wodę – najlepiej w specjalnej butelce, która jest wyposażona w poidełko oraz  oczywiście woreczki na odchody. W przypadku, gdy nasz pupil lubi tylko wybrany rodzaj karmy, nie zapomnijmy zapakować jej do naszej walizki – w takiej sytuacji możemy wybrać mniejsze gramatury, wystarczające na jeden lub dwa posiłki dziennie, co pozwoli nam na uniezależnienie się od lodówki w miejscu pobytu. Jeśli pies dobrze znosi podróże, możemy wziąć dla niego ulubione przysmaki na drogę, jeśli zaś cierpi na chorobę lokomocyjną, przed wyjazdem koniecznie powinniśmy skonsultować się z weterynarzem, by doradził nam odpowiednie środki zapobiegawcze. Gdy zwierzę stresuje się wyjazdem, warto zapytać doradców klienta w sklepach Maxi Zoo – dzięki specjalnym szkoleniom chętnie podpowiedzą, jak sprawić, by podróż była komfortowa dla naszego pupila i by spędził ją w możliwe dobrym nastroju.

Dobrze jest też pamiętać o ulubionych zabawkach naszego psa, na przykład maskotkach – przydadzą się po przyjeździe na miejsce i pomogą oswoić się z nowym otoczeniem. Piłki, szarpaki, frisbee czy maty węchowe – będą idealne do wspólnej zabawy, dzięki której mamy  doskonałą okazję do umacniania więzi pomiędzy zwierzęciem a opiekunem, w dodatku pozwalającej na rozwinięcie lub wzmocnienie u psa różnych umiejętności – na przykład wyszukiwania węchem ukrytych przysmaków. Dużo przydatnych informacji na temat podróżowania z psem znajduje się na stronie www.maxizoo.pl/magazyn/pies/podrozowanie/wakacje-z-psem/

W ofercie Maxi Zoo znajdują się wszystkie niezbędne do wyjazdów z psem akcesoria, zabawki i przysmaki.  W sklepach Maxi Zoo możemy znaleźć wygodne i bezpieczne transportery samochodowe, szelki, smycze, składane miski, pływające zabawki a także różnego rodzaju środki wyciszające, które zmniejszą stres u naszego psiego podróżnika. Żeby ułatwić wygodne i bezpieczne podróżowanie, od 1 do 30 czerwca Maxi Zoo przygotowało dla swoich klientów i ich pupili superpromocję: w okresie jej trwania odbierz 20% rabatu przy zakupie minimum dwóch sztuk wybranych produktów z kategorii: zabawki, akcesoria podróżne, maty do samochodu, torby transportowe i transportery, miski i butelki podróżne, woreczki na odchody, smycze, szelki. Rabat  naliczany jest przy kasie w momencie spełnienia warunku zakupu. Promocje nie łączą się ze sobą. Oferta obowiązuje tylko w sklepach stacjonarnych. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/

Na zakupy koniecznie zabierzmy naszego czworonożnego przyjaciela – to pozwoli dobrać produkty do jego potrzeb, a doradcy klienta chętnie pomogą przy ich wyborze. Odpowiedni ekwipunek i dobry humor u wszystkich uczestników wycieczki to gwarancja doskonale spędzonego urlopu.

 

Nikt jeszcze nie skomentował

Pozostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

I.D. MEDIA AGENCJA WYDAWNICZO-PROMOCYJNA

info@idmedia.pl
tel. +48 609 225 829


redakcja@ikmag.pl

 

Magazyn kobiet spełnionych,

Śledź na: